Informácie

5 krokov na správne vyčistenie strechy

5 krokov na správne vyčistenie strechy

Fázy:

  • Čo by ste mali vedieť pred čistením strechy
  • Ako sa dostanem na strechu, aby som ju vyčistil?
  • Spenenie na streche
  • Dôkladne vyčistite a chráňte strechu
  • Vyčistite žlaby

1. Čo je potrebné vedieť pred čistením strechy© Pixabay

Ideálne by bolo čistenie strechy dvakrát ročne. Raz na jar sa uistite, že zima nespôsobila príliš veľa škody. A raz neskoro na jeseň, keď všetky mŕtve listy skončili, pripravte strechu na zimu. Prispôsobte sa poveternostným podmienkam, aby ste sa vyhli lezeniu na strechu, keď vietor fúka silno alebo je príliš horúci. Nepreceňujte svoju bezpečnosť: pred nástupom na túto vysoko letiacu misiu nezabudnite urobiť všetky potrebné opatrenia!

2. Ako sa dostanem na strechu, aby som ju vyčistil?

Prvý krok av neposlednom rade: choďte na strechu. Táto misia si vyžaduje vašu plnú pozornosť.

  • Práca sprevádzaná pre vašu bezpečnosť!
  • Vybavte sa dobrou obuvou, aby ste ju nekĺzali.
  • Použite vhodný rebrík (od 100 do 160 EUR v závislosti od výšky) a nezabudnite umiestniť klin na svoje chodidlá, aby sa zabránilo jeho pohybu. Okrem toho ponechajte 1 m okraj medzi vrchom rebríka a spodkom strechy, aby ste už nikdy nemuseli liezť na posledné tyče (príliš nebezpečné).
  • Vybavte sa ochranným postrojom. Nikdy nemôžete byť príliš opatrní.
  • Po streche nezabudnite pripevniť rebrík k ​​streche pomocou bezpečnostných háčikov.

3. Spenenie na streche© Pixabay

Budete musieť začať odstránením nainštalovaného machu a lišajníkov. Aj keď to môže poškodiť dlaždice, môžete si pomôcť s vysokotlakovým čističom (typ Kärcher) tým, že budete pracovať zhora nadol. Ďalšia možnosť, menej škodlivá pre strechu: pomocou tvrdej kefy a mydlovej vody pred prepláchnutím, vždy zhora nadol. rada : na obmedzenie výskytu machu na streche nezabudnite prerezať okolité stromy a orezať vegetáciu, ktorá lezie po fasádach vášho domu.

4. Dôkladne vyčistite a chráňte strechu© Maisons du Monde

Ak je po odpeňovacej operácii dobré počasie a nie je tam žiadny vietor, nastriekajte strechu protipenovou hmotou. Aby ste ju úplne chránili pred nepriaznivým počasím (mráz, dážď, sneh atď.), Môžete tiež použiť vodoodpudivú úpravu, ktorá zníži pórovitosť dlaždíc tým, že ich vyhladíte. Tesnenie a nepriepustnosť na stretnutí!

Je dobré vedieť : na to, aby bola vodoodpudivá úprava účinná, musí trvať 24 hodín. Na kontrolu položte vodu na dlaždice. Ak voda skĺzne, znamená to, že liečba je účinná. Na druhej strane, ak je voda absorbovaná, budete musieť znova začať s odpudzovaním vody.

5. Vyčistite žlaby

Posledný krok vášho hlavného čistenia strechy: odkvap. Najskôr sa uistite, že rebrík je stabilne umiestnený, a potom ručne odstráňte najväčší z listov a konárov (alebo pomocou záhradnej stierky). Na úplné vyčistenie môžete použiť výkonný prúd vody a zároveň sledovať evakuáciu, aby sa potrubia počas cesty nezablokovali.