Tipy

Vyčistite svoj drevený nábytok

Vyčistite svoj drevený nábytokWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Estetické, ale niekedy krehké drevo dodáva nášmu interiéru pôvab - je len na nás, aby sme túto láskavosť po vyčistení vrátili. Na to nemáte nič komplikované, ak máte k dispozícii správne nástroje! Konzola, stôl alebo podnos so svojimi handrami na udržanie všetkých týchto krásnych ľudí v mžiku oka.

Triky

- 4 chýb, ktorým je potrebné sa vyhnúť - Správne čistenie - Odolné škvrny - Čisté vyrezávané drevo - Ochrana dreva

1. 4 chýb, ktorým sa treba vyhnúť

Nech je akákoľvek podstata, drevo zostáva prírodným materiálom, je dôležité sa o neho starať rovnako ako s pokožkou. Vyhýbame sa: * Nalievanie čistiacich prostriedkov priamo na drevo. Drevo absorbuje kvapaliny, najmä ak nie je lakované. Propagujte striekanie na látku, aby ste zabránili novým škvrnám. * Trieť drevo „vo všetkých smeroch“, čo poškodzuje jeho vzhľad a vytvára mikrotrhliny. Uistite sa, že ste ho vyčistili v smere zrna dreva. * Brúsne náčinie, ako napríklad škrabacia strana špongie alebo našuchorené textílie. Jeden odstraňuje ochrannú vrstvu laku alebo oleja, zatiaľ čo druhý zanecháva zvyšky na dreve. Uprednostňujte utierky z mikrovlákna, aby ste predišli škvrnám a jemne vyleštite povrch. * Chemikálie, ktoré stávajú lepivými a znečistujú drevo namiesto jeho čistenia.

© Fleux

2. Správne čistenie

Na každodennú údržbu budete potrebovať: - vysávač - handričku z mikrovlákna - biely ocot - olivový olej - nádobu s vekom Nalejte jednu dávku bieleho octu na tri dávky olivového oleja do nádobu (napríklad džbán), predtým ako sa všetko trepe. Neváhajte naplniť nádobu, aby ste si v prípade potreby mohli recept ponechať na ďalšie použitie. Po úplnom oprášení nábytku pomocou vysávača naneste lektvar látkou. Lacná kombinácia bieleho octu a olivového oleja dezinfikuje, odstraňuje škvrny a vyživuje drevo! Ekologické a efektívne tri v jednom.

3. Odolné škvrny

Každá škvrna má svoje riešenie, aby našla kus nábytku ako nový! * Víno alebo mastná tekutina: pred rozstrekovaním múky alebo mastencového prášku utrite bez čakania čistou handrou, aby ste absorbovali čo najviac prebytočnej tekutiny. * Žltý vzhľad: tabak alebo jednoduché starnutie laku, proti žltnutiu sa bojuje niekoľkými kvapkami terpentínu. Po naliatí na látku obnovia prirodzený lesk a farbu dreva. * Atrament: na zafarbenú plochu nalejte práškovú jedlú sódu a potom ju vymažte korkom. V spojení s hydrogenuhličitanom absorbuje a spôsobuje, že atrament zmizne akoby magicky!

© Ikea

4.Čisté vyrezávané drevo© Emodi Wood sústružené alebo vyrezávané, tieto jedinečné oblasti udržiavame pomocou: - vysávača - olivového oleja - terpentínu - kefy - jemnej handričky Prach čo najviac jemnou špičkou pred odstránením zvyškov, ktoré priliehajú, čistite handričku. Potom zmiešajte niekoľko kvapiek terpentínu s nádychom olivového oleja. Tento magický lektvar sa nanáša štetcom v každom rohu, aby sa odstránili nečistoty a škvrny. Nakoniec všetko utrite mäkkou handričkou a voilo!

5. Ochrana dreva

Pre dlhú životnosť skalami musí byť drevo chránené bez ohľadu na jeho podstatu. Aby ste dosiahli rýchly a trvalý výsledok, odporúčame: * Voskové mlieko z karnaubskej peny. Je 100% prírodný a ideálny na leštenie a ochranu kusu voskovaného dreveného nábytku. * Emulzia olejov. Je bezfarebný a matný, je vhodný pre všetky druhy vnútorného dreva. Chráni pred škvrnami a vodou bez zmeny farby nábytku.