Ostatné

Zamerajte sa na prírodné materiály!

Zamerajte sa na prírodné materiály!

Ratanratan sa po stáročia používa na výrobu nábytku, najmä kresiel a pohoviek. Tento prírodný materiál pochádza z voľne rastúcich rastlín pochádzajúcich z juhovýchodnej Ázie, ktoré patria do čeľade dlaní. Robustný a flexibilný, môže mať rôzne formy a remeselníci ho ľahko opracujú.

V našich interiéroch nájdeme ratan v rôznych formách. Môžeme to teda nájsť kreslá inšpirované boho, rovnako ako slávne kreslo Emmanuelle. Nachádza sa tiež vo forme košov, v ktorých je možné posúvať deky alebo dokonca zelené rastliny. Slnečné zrkadlá, tiež skutočné kultové objekty v dekoratívnom priemysle, sa často vyrábajú z ratanu. Nakoniec je ratan materiál zvlášť vhodný do exteriéru. Zostavuje záhradný nábytok.

Prírodné jutové vláknoJutové vlákno je tiež známa ako juta. Získava sa z jutovej kôry, stromu nájdeného v Indii a Bangladéši.

Na dekoráciu sa toto prírodné vlákno používa hlavne na výrobu kobercov. Tento materiál je skutočne trochu hrubý a drsný. Vďaka tomu je možné vytvoriť celkom pevné koberce, ktoré sa často predávajú bez úpravy farbivom. Okrúhle, štvorcové, obdĺžnikové: existujú v rôznych formách a sú skôr vhodné do miestností, ako je obývačka alebo kúpeľňa.

DrevoČasto sa hovorí staromódny, drevený nábytok získali vďaka svojej škandinávskej výzdobe v posledných rokoch svoj milosť. Číre lesy sú dosť privilegované: borovica, teak, svetlý dub ... Sme na výber! Preto sú vhodné pre rôzne typy interiéru: škandinávske, boho alebo klasické dekorácie.

Pre výraznejšie dekorácie, ako je priemyselná dekorácia, musíte hľadieť nabok tmavé lesy ako dub, orech alebo mahagón.

Drevo je odolný materiál, ktorý je vhodný do každej miestnosti v dome. Vyžaduje len malú dennú údržbu, okrem ochrany voskom alebo vodotesnými olejmi.

ĽanTo je ďalší prírodný materiál, ktorý je zvlášť vhodný pre spálne. ľan je prírodné a ekologické vlákno, ktoré sa často používa na výrobu posteľnej bielizne.

to je veľmi robustné vlákno, čo veľmi dobre vydrží. Za svoju pevnosť vďačí dĺžke a štruktúre svojich vlákien. Posteľná bielizeň ponúka priedušné a termoregulačné vlastnosti, ktoré vám umožňujú mať sviežosť v lete a teplo v zime.

Zmačkaný efekt bielizne prináša do spálne notu na tónovanie. Tento materiál nájdete aj na poťahoch na vankúše v obývacej izbe alebo na zakrytie mäkkej pohovky.

BetónĎalší prírodný materiál, na ktorý nemusíme myslieť: betón, Tento minerálny materiál sa často používa ako dekorácia buď ako surovina alebo na výrobu nábytku.

Betón je tvrdý materiál zložený z kameniva (piesok, kameň, štrk), cementu na báze hliny alebo vápenca a vody.

Na stenách možno nájsť drsné steny v interiéri priemyselnej inšpirácie. Na zemi sa často vyskytuje vo forme voskovaný betón, Môžete si vybrať odtieň, svetlý alebo tmavý, aby vyhovoval jeho interiéru a vybranej atmosfére.

Na strane dekorácie betón sa používa tiež na výrobu nízkych alebo jedálenských stolov pre priemyselné interiéry. Betón považujeme aj za dekoratívny predmet: sošku, lampy, svietniky ... Výber je na vás!

Pre viac fantázie je možné betón zafarbiť. Ideálne na získanie farebných a pevných predmetov.