Tipy

Štuk: zmes vápna, piesku a mramoru

Štuk: zmes vápna, piesku a mramoru

Zmes vápna, mimoriadne jemného piesku a mramorového prášku, tento základný náter s lesklým a hladkým vzhľadom dáva vynikajúce odrazy svetla. Ak je vykonanie trochu chúlostivé a únavné, zostáva v dosahu neprofesionálneho ... po testovaní! Široko používaný v benátskych palácoch, bol veľmi obľúbený u Egypťanov a Rimanov.

Krok za krokom

Danièleho štuk Budete potrebovať: Na 1 m2: 5 kg zmiešanej omietky v obývacích izbách a 5 kg mastnej omietky vo vlhkých miestnostiach + prírodné práškové pigmenty; 2 poťahovacie nože, rotačné miešačky namontované na vŕtačke. Každý remeselník má svoje magické zloženie ... a tajné, dlhoročné skúsenosti. Neváhajte trápiť, robiť viacnásobné testy, pretože teplota, vietor alebo hygrometria hrajú hlavnú úlohu v konečnom aspekte štuku.

1

Najprv musíte pripraviť podložku otvorením a vyplnením trhlín a prechodom tlačovej vrstvy, ktorej film nie je príliš lesklý.

2

Zmiešajte svoje pigmenty v malom ľanovom oleji, aby ste dosiahli konzistenciu palacinkového cesta. Pigmenty sa musia dokonale riediť, aby sa správne premiešali s povlakom.

3

Pridajte svoje pigmenty a dobre premiešajte. Potom naneste potahovacím nožom prvú nadýchanú vrstvu vytvorením rozmiestnených a nepravidelných dotykov po celej stene bez toho, aby ste sa starali o medzery.

4

Pritom prechádza druhá našuchorená vrstva, ktorá vyplňuje medzery a drví reliéfy.

5

Nasledujúci deň urobte krížik zdola nahor cez celú stenu.

6

Nasledujúci deň začnite s topánkami (alebo napínaním): držte nôž takmer kolmo k stene a ťahajte štuku do krížových priechodov.

7

O dvadsaťštyri hodín neskôr a pre zvýšenú ochranu a lesk, navoskujte štuku bielym voskom a až potom ho opláchnite mäkkou handrou.

RADA PRO

Vždy pracujte s dvoma nožmi na nanášanie náterov: prvý je naplnený omietkou, druhý sa používa na odoberanie malej časti omietky a jej rozmiestnenie na stenu. Ak voskované štuky vyžadujú úpravu, rozotrite ju balzamickým terpentínom, otvorte trhlinu, znovu uzavrite a zopakujte malú časť štuku a potom prepracovaním homogenizujte celý. Štuk prechádza nôžom mierne navlhčeným v mydlovej vode a bez prílišného dôrazu na matný vzhľad. Ak bude topánka tlačená a nôž mokrý, stáva sa saténovým. Pre lesklý povrch zvlhčite stenu mydlovou vodou a pevne dotiahnite.DOBRÉ VEDIEŤ

Na základe prírodných a preto veľmi ekologických výrobkov vyžaduje štuky minimálne tri priechody, čerstvé, čerstvé, aby sa dosiahol trvalý výsledok. Nedávno sa tiež stalo štuky „pripravené na použitie“, ktorých jedinou chybou je to, že dekoru dodávajú mierne plastifikovaný vzhľad. Know-how - domáci dekor © La maison rustique - éditions Flammarion, 2006