Komentáre

5 tipov na odstraňovanie okovín a čistenie kanvice

5 tipov na odstraňovanie okovín a čistenie kanvice

1. Odvápnite rýchlovarnú kanvicu

Tatár je jednoducho problémom číslo jedna s elektrickými varnými kanvicami: ich steny sa časom nevyhnutne pokryjú belavým nánosom (tým viac, ak je voda vo vašom regióne tvrdá a bohatá na vápno). ), čo okrem toho, že sú nechutné, spôsobuje, že ich prevádzka je pracnejšia a keď ich zapnete, ušetríte tým viac energie.

Našťastie existujú nezastaviteľné tipy na ľahké odvápnenie kanvice el. Prvý a najznámejší je očividne biely ocot, pre odvápnite kanvicu 100% efektívne a šetrné k životnému prostrediu, naplňte svoju nádobu vodou a octom a varte ju normálne. Vápenec by mal zmiznúť!

Ak chcete kanvicu odvápniť, môžete ju tiež uvariť na dno vody, do ktorej ste ju pridali citrónová šťava : kyselina citrónová, ktorú obsahuje, je mimoriadne účinná pri odstraňovaní vápna z kanvice.

Nakoniec, ak chcete odvápniť kanvicu iným výrobkom, ktorý je rovnako ekonomický ako ekologický, varte v nej zmes jedného litra vody a dvoch čajových lyžičiek jedlá sóda.

2. Tipy proti vápencu…

Kyslé produkty sú vo všeobecnosti veľmi užitočné na prekonanie problémov vápenec v kanvici (Niektorí ľudia dokonca používajú kakao na jeho odstránenie!). Okrem toho, aby sa zabránilo príliš rýchlemu návratu vápna do vašej kanvice, je vhodné:

  • nenechať vodu po použití stagnovať na dne;
  • vložiť do svojej kanvice lastúru ustrice alebo mušle (samozrejme po jej umytí) tak, aby bol vápenec pripevnený skôr na jej stenách;
  • do varnej kanvice vložte čistý kamienok, aby ste zabránili usadzovaniu zubného kameňa na jeho odporoch.

3. Odpojte kanvicu z nehrdzavejúcej ocele

Nerezová oceľ má sklon k znečisteniu: odtlačky prstov, voda ... Našťastie sa môžete ľahko zbaviť škvŕn a čistenie kanvice z nehrdzavejúcej ocele pomocou:

  1. List novín, ktorý budete používať na čistenie kanvice;
  2. Mydlová voda;
  3. Trochu sódy na pečenie rozpustenej v horúcej vode;
  4. Olivový olej (dajte niekoľko kvapiek na handru a potom si utrite rýchlovarnú kanvicu: bude lesklý ako v prvý deň!);
  5. Strieborný kameň, jemne a kruhovo trieť.

4. Vyčistite plastovú kanvicu

Ak chcete použiť biely ocot vyčistite plastovú kanvicu, buďte opatrní: čistý, tento produkt môže poškodiť plast alebo ho aspoň poškodiť.
Preferujte preto prírodné produkty, ale trochu menej agresívne, napríklad citrónovú šťavu!
 

5. Vyžarujte medenú kanvicu

Na odstránenie stôp vody a prstov z medenej kanvice nie je nič ako noviny! Kanvicu dôkladne utrite mierne pokrčeným listom novín a bude žiariť jasne.

Môžete tiež vyčistite medenú kanvicu trením jemnou handrou namočenou v horúcej vode, v ktorej budete riediť dve hrsti kryštálov sódy. Opláchnite dobre a to je práca!