Užitočný

Vyčistite terasy

Vyčistite terasy

Naše rady

 1. Zázračné výrobky
 2. Každá škvrna má svoj liek
 3. Denná údržba
 4. Výrobok je zakázaný na terasy

1. Zázračné výrobkyBetónová, drevená, betónová alebo kachľová terasová doska: bez ohľadu na to, aký materiál ste vybrali na povrchovú úpravu terasy, je potrebné ju pravidelne čistiť.

Na čistenie dlaždíc na terase nie je potrebné dobyť veľké povrchy a iné oddelenia obchodov pre domácich majstrov! Rozhodli sme sa pre zdravé, ekologické a ekonomické čistenie vďaka domácim výrobkom.

 • Sóda na pečenie: nemôžeme to dosť povedať, je to ideálny produkt pre zdravý domov. Jemne čistí a rešpektuje životné prostredie.
 • Kryštály sodíka: rovnako účinné ako hydrogenuhličitan, kryštály hlboko odvápňujú a pôsobia ako drhnutie vyvýšených povrchov.
 • Biely ocot: prijímame ho na dezinfekciu a odstránenie všetkých druhov baktérií.
 • Mydlo Marseille: svojou sladkou vôňou bieli podlahy a ďalšie sčernené oblasti za pár minút.

2. Každá škvrna má svoj liekJe dôležité jasne identifikovať škvrny, ktoré chcete na terase vyčistiť. Naozaj, každý druh škvrny má veľmi špecifický prostriedok, ktorý obnoví vašej terase dlaždice ich lesk!

 • Škvrny na nápoje (čaj, káva alebo alkohol): Špongia postačí, keď je škvrna veľmi čerstvá, inak použite handričku namočenú vo vode s glycerínom.
 • Miesta našich zvieracích priateľov (výkaly alebo moč): Ak nehoda nie je nedávna, použite kefu na čistenie zmesou hrubo strúhaného mydla Marseille a vody. Vhodný je tiež práškový prací prostriedok. Nezabudnite opláchnuť čistou vodou!
 • Miesta prírody matky: V prípade škvŕn z listov alebo rastlín odstraňujeme nečistoty, ktoré zostali na záhrade, rovnako ako mačky. Na tento účel použite mydlo Marseille. Jediný rozdiel spočíva v tom, že pred oplachovaním produktu sa nechá pôsobiť viac (asi 30 minút).
 • Tukové škvrny: Posypeme škvrnu savým telom. Napríklad múka, mastenec alebo prací prášok dokonale fungujú na odstránenie škvŕn z jedlého oleja. Akonáhle je oblasť suchá, jednoducho ju oprášte. Ak známka pretrváva alebo nie je najnovšia, môžete postupovať rovnakým spôsobom s hydrogenuhličitanom trením pomocou kefy.

3. Denná údržbaDláždená terasa môže predstavovať určité reliéfy, v ktorých sa špina rád hniezdi. Na uľahčenie jarného čistenia sa tento povrch udržuje každý deň. Nič nemôže byť jednoduchšie:

 • Vodotesné dlaždice na terasychrániť ho pred tvrdými škvrnami a znečistením.
 • Vyčistíme povrch a okraje raz alebo dvakrát mesačne so zmesou vody a jedlej sódy, aby sa zabránilo vzniku plesní a čiernych škvŕn.
 • Odstraňujeme prírodný odpad (odumreté listy a konáre) pravidelne udržiavajte čistý povrch.
 • Zametáme čas od času sa nečistoty upchajú a odstráni sa prebytočný prach.

4. Výrobok je zakázaný na terase

Na umývanie dláždenej terasy by zariadenie chceli, aby sa používali silné chemikálie - bielidlo alebo iné oxidujúce kvapaliny. Dôrazne však neodporúčame ich použitie.

Bielidlo je nielen skutočným jedom pre životné prostredie, ale napáda aj podlahy ako betón alebo drevo. Získate efektívny výsledok pri odstraňovaní nečistôt, ktorý sa však z dlhodobého hľadiska u náterových hmôt ako aj u rastlín ukáže ako škodlivý!

Preto sa odporúča používať iba vyššie uvedené výrobky, aby ste sa každý deň starali o svoju terasu!