Tipy

Aké farby spájať s minimalistickým dekorom?

Aké farby spájať s minimalistickým dekorom?

Minimalizmus nie je nový. Vytvorené v 60. rokoch minulého storočia v Atlantiku je stále v centre dnešného trendu. Toto hnutie sa zasadzuje za jednoduché pravidlo: vyzdobiť miestnosť čo najmenej, aby sa znovu interpretoval pojem priestoru. Ale pozor, zdobenie málo neznamená, nie zdobenie. Aby ste získali čistý a jednoduchý štýl, je dôležité zvoliť farby vášho interiéru. Vysvetľujeme vám všetko!

Biela pre rafinovaný interiér

Táto farba prechádza rokmi a štýlmi. Je to bezpečná stávka pre minimalistický štýl, pretože umožňuje kombinovať všetky druhy farieb z hľadiska nábytku. Začnite tým, že maľujete svoju izbu od podlahy po strop, aby ste zvýraznili rôzne ozdobné prvky v miestnosti. Nebojte sa rozhodnúť pre jasnú a úprimnú farbu. Zabudnite na béžové alebo ecru tóny, ktoré sú teplejšie a menej vhodné pre minimalistický štýl. Prejdite k základom, ale nezabudnite, že biela zväčšuje miestnosť. Tá môže byť veľmi prázdna, ak na stenu neumiestňujete impozantnú pohovku, našuchorený koberec alebo maľby, aby ste priestor obliekli.

Sivá pre teplejšie miesto

Ak chcete útulnejšiu izbu, môžete si zvoliť viac či menej tmavošedú farbu. Ak je to možné, vyhnite sa tieňovaniu, ale zvoľte jeden odtieň, ktorý aplikujete na steny alebo v malom dotyku. Môžete napríklad pristupovať do miestnosti šedými prvkami, ako sú napríklad záclony, čelo postele alebo lampa. Ak nechcete maľovať steny, môžete si úplne vybrať bielizeň v spálni alebo bielizeň do kúpeľne v tejto farbe. Ak chcete, aby vaša izba nebola príliš náladová, pridajte ďalšiu farbu, ktorá prebudí priestor, ako je žiarivo žltá alebo tyrkysová modrá.

Čierna pre elegantný a elegantný kúsok

Rovnako ako biela, čierna je nadčasová farba, ktorá dokonale ladí s minimalistickým štýlom. Po celé roky monochromatický vzhľad (zvyčajne v čiernej a bielej farbe) napadol časopisy a znaky dekorácie interiéru. Dizajn a elegantný, čierny, je určite nadčasový, ale môže rýchlo stmaviť miestnosť. Tým sa zabráni celkovému vzhľadu, najmä v pomerne úzkom priestore, ako je chodba alebo hlavný vchod. Namiesto toho kladieme čiernu podlahovú krytinu (obklady, koberce ...), maľované časti steny alebo tmavé dekoratívne predmety, ako je nábytok, vankúše, vázy alebo dokonca svietidlá.

Prineste dotyk popovej farby

Ako už názov napovedá, cieľom minimalistu je odstrániť zbytočné objekty a zamerať sa na minimálnu dekoráciu. V tomto štýle je preto potrebné potlačiť hojnosť farieb. Na spestrenie spálne alebo obývacej izby si však môžete vybrať určité prvky v zahmlenom odtieni, ako sú ružová, žltá alebo dokonca modrá. Vymieňajte mierne neutrálny monochromatický štýl za hravejšie dekorácie, najmä ak máte deti. To môže mať za následok stoličky, koberec, pléd alebo farebné plátna.