Informácie

5 tipov na správne udržiavanie vašej záhrady

5 tipov na správne udržiavanie vašej záhrady

Krásna záhrada si stále vyžaduje minimálnu údržbu. Ak chcete ušetriť čas a úžitok, predvídajte výberom bezúdržbových rastlín, ich ochranou, odburínaním počas cesty, ale tiež inteligentným zavlažovaním. Ste pripravení? Zahradničení!

Naše rady

- Vyberte si rastliny vo svojej záhrade dobre - Chráňte ich vo svojej záhrade - Plevelujte podľa potreby - Zalievajte záhradu inteligentne - Zachovajte si svoje záhradnícke náradie

1. Výber vhodných rastlín pre vašu záhradu

Štyri slová na zapamätanie: uľahčte si život! Je skutočne celkom možné pripraviť záhradu, ktorá nevyžaduje takmer žiadnu údržbu. Napríklad, obráťte sa na stromy a vyhnite sa živým plotom a iným prerezávaným rastlinám. Inšpirujte sa aj v suchých záhradách, ktoré si vyžadujú veľmi málo zalievania, a to zameraním sa na rastliny, ktoré spotrebúvajú málo vody a / alebo bez údržby: vres, santolíny, ostrice (tráva), bambusy, trvalky, heucheres ...

© Emodi

2. Chráňte rastliny vo vašej záhrade

Po výbere a vysadení bude potrebné vaše rastliny primerane chrániť, aby mohli rásť a prosperovať bez nebezpečenstva. Okrem počasia (mráz môže byť pre vaše plantáže smrteľný) sú to zvieratá, ktoré by ste mali mať v hľadáčiku. Našťastie existuje niekoľko účinných tipov: * Pepř: Semená zmiešajte s korením skôr, ako ich vysadíte. Hlodavce, slimáci, červy a iné malé zvieratá nemajú radi vôňu ani chuť korenia, a preto sa vydajú na cestu! * Ocot: Ideálne na udržanie vášho psa mimo plantáží! Okolo rastlín nalejte biely ocot. Váš pes sa okamžite otočí. * Mincovňa: Zasaďte kúsok mäty v blízkosti najkrajších kvetov, aby mravce zostali ďaleko. * Vytvorte si vlastný insekticíd: Vložte citrónovú kôru do 25 litrov vriacej vody. Nechajte vychladnúť, nalejte zmes do postrekovača a aplikujte na svoje rastliny a kvety.

3. Plevel za behu

Aby ste sa vyhli ohromeniu, a preto plánujete veľké dni údržby, urobte zo zvyku burinu v záhrade, kým pôjdete, kým sa korene buriny príliš neznížia. Často, ale nie dlho, je to nezastaviteľný trik! * Plevel ručne: nudný, ale presný. * Použite svoju cestovinovú vodu: nalejte horúce buriny, aby ste zničili veľké hlboké korene. * Mulčovanie pôdy: mulčovanie je účinná metóda, ktorá zabraňuje rastu buriny, ktorá zadržiava vlhkosť pôdy a vyživuje ju pri rozklade slamy.

© Lapeyre

4. Dômyselne zalejte záhradu© Pixabay Väčšina rastlín (okrem kaktusov) potrebuje vodu, aby mohla žiť. Každý však potrebuje osobitný príspevok. Neváhajte a vytvorte malú schému zavlažovania, aby ste nezabudli na žiadnu z vašich plantáží, a tým im ponúknite potrebné a personalizované zavlažovanie, ktoré potrebujú. Ak chcete vylepšiť svoj ekologický profil, zvážte použitie prázdnych plechoviek na záhrade, aby ste mohli zbierať dažďovú vodu a ušetriť tak peniaze.

5. Údržba záhradného náradia

V dobre udržiavanej záhrade sa nachádzajú vhodné nástroje. Preto sa starajte o všetky svoje záhradnícke náradie a chráňte ich pred vlhkosťou, najmä v zimnom období. Trik? Umiestnite ich počas zimy do vane naplnenej pieskom a kovovú časť vysádzajte hore nohami. Sľúbil, že s touto technikou budete držať po mnoho rokov.