Tipy

Dobré tipy na výrobu lesklého striebra

Dobré tipy na výrobu lesklého striebra

Prírodné produkty, testované a schválené tipy, metódy starej mamy ... Fuška skončila! Vysvetlujeme, ako čistiť a žiariť striebro efektívne a udržateľne. Čierne škvrny musia byť opatrné!

Tipy:

- Vyčistite svoje strieborné výrobky prírodnými produktmi - Tipy pre babičky pre černené strieborné predmety - Testovaná a schválená metóda - Vyžarujte si svoje strieborné predmety - Chráňte svoje strieborné výrobky

1. Vyčistite svoj strieborný riad pomocou prírodných produktov

* Sóda na pečenie: zriedená vo vode, potom nasiaknutá na handričku, ukázalo sa, že je to prírodný a účinný čistič striebra. * Popol: popol z krbu posypte striebornými predmetmi a potom jemne vyleštite handričkou z mikrovlákna. * Sodné kryštály: nezastaviteľné riešenie, keď je strieborný tovar obzvlášť špinavý! Zmiešajte sodové kryštály s horúcou vodou a trite príbory a predmety špongiou namočenou v tejto zmesi. Opláchnite dobre a dosucha. * Múka: koho by napadlo? Príbor posypte múkou a jemne ho utrite jemnou handrou. * Biely ílový kameň: so špongiou navlhčenou ílovým kameňom, netreba sa intenzívne trieť! Potom na osvietenie svojho striebra použite látku z mikrovlákna.

© Philips

2. Tipy babičky na čerstvo strieborné predmety

Babičky sú (často) veľmi dobré rady. Takže si ich pozorne vypočujme: * Biely ocot: zmiešajte ho napoly / pol horúcou vodou a napustite špongiu týmto roztokom. Rub, opláchnite, obdivujte! * Zubná pasta (ideálna pre naháňané striebro): vyberte si bielu farbu bez prísad a použite ju ako čistiaci prostriedok! Váš obľúbený nástroj? Mäkká zubná kefka. Potom opláchnite a lesknite mäkkou handrou.

3. Testovaná a schválená metóda

Tento trik sa ukázal viac ako raz! Vysvetľujeme, ako na to: - Vo veľkej mise položte na stenu hliníkovú fóliu. - Nalejte veľmi horúcu vodu a pridajte 3 polievkové lyžice hrubej soli. - Namočte striebro, kým oxidácia nezmizne. - Opláchnite, osušte a užívajte si svoj vlastný strieborný riad! Nápad? Nechajte prebiehať prenos oxidácie zo strieborných príborov na hliníkovú fóliu. Malin!

© Pilea.fr

4. Nechajte svoj strieborný lesk žiariť© Les greenies * Blanc de Meudon: pripravte domácu masť pomocou blanc de Meudon a vody, potom ju vyleštite na svoje strieborné sklo a až potom vyleštite kamzíkmi. Jasný výsledok! * Tvarované mlieko: Do ​​pomerne hlbokej misky naplnenej zrážaným mliekom ponorte strieborné náradie na niekoľko minút. Potom opláchnite, nechajte uschnúť a potom vyleštite mäkkou handrou. * Čierne mydlo: roztavte ho v horúcej vode, potom s metličkou prudko bite, kým nezískate penu. Namočte striebro na pár minút a potom ho dobre opláchnite a utrite.

5. Chráňte striebro

Na čistenie striebra si môžete skutočne oddýchnuť tak, že ho budete správne predvídať a chrániť. Striebro netoleruje svetlo, ktoré spôsobuje jeho oxidáciu, a teda stmavnutie. Príbory, riad a iný riad uchovávajte mimo neho. Ak nepoužívate všetky svoje strieborné pomôcky, môžete ich zabaliť do hodvábneho papiera, flanelu alebo uterákov z tmavého čaju.