Komentáre

Naše tipy na čistenie nehrdzavejúcej ocele!

Naše tipy na čistenie nehrdzavejúcej ocele!

Nerezová oceľ, nazývaná nehrdzavejúca oceľ, dodáva vašim miestnostiam moderný dotyk: umývadlo, pracovná doska, kapucňa ... Jediný problém s týmto lacným a odolným materiálom: rýchlo sa zašpiní a často skončí pokrytý stopami vody, prsty ... Ako to vyčistiť? Hovoríme vám všetko.

Naše tipy

- Riešenia na čistenie nehrdzavejúcej ocele - Odstraňovanie škvŕn na nehrdzavejúcej oceli - Lesklá nehrdzavejúca oceľ - Chráňte nehrdzavejúcu oceľ každý deň - Výrobky, ktorým sa treba vyhýbať na nehrdzavejúcej oceli

1. Riešenia na čistenie nehrdzavejúcej ocele

Či už je to morené, natreté alebo pichnuté, existuje niekoľko tipov na čistenie nehrdzavejúcej ocele, často s prírodnými produktmi. * mydlová voda: najjednoduchšie! Naneste na vlhkú špongiu. * sóda na pečenie: rozpustite ju v horúcej vode a vyčistite povrch z nehrdzavejúcej ocele. * alkohol z domácnosti: dajte niekoľko kvapiek na čistú handričku a jemne trite. * biela meudón: navlečte na mokré vlákno z mikrovlákna a umyte ho. * olivový olej: niekoľko kvapiek na handričku je veľmi účinných. Môžete pridať trochu citrónu alebo bieleho octu. * strieborný kameň: viacúčelový čistič funguje veľmi dobre na nehrdzavejúcej oceli

© Maisons du Monde

2. Odstráňte škvrny na nehrdzavejúcej oceli

Je váš postriekaný vodou alebo umývadlo z nehrdzavejúcej ocele znečistené? Neprepadajte panike, nič ľahšie ako odstránenie škvŕn: * vápenec: niekoľko kvapiek umývačky riadu prepláchnite vlhkou špongiou a voilou! * mastný: použite sklo alebo trochu umývacieho prostriedku. * čierne škvrny: zmiešajte 1 kvapku čierneho mydla, 3 kvapky oleja + lyžicu glycerínu. * odtlačky prstov: horúca voda zmiešaná s trochou citrónovej šťavy. Bez ohľadu na použitý produkt očistite v smere zŕn nehrdzavejúcej ocele a okamžite utrite čistou suchou handričkou, aby nezanechali stopy.

3. Lesklá nehrdzavejúca oceľ

Na vyleštenie pracovnej plochy alebo krytu z nehrdzavejúcej ocele položte na handričku trocha mastenca a jemne trite povrch. Funguje tiež s múkou. Pekný výsledok získate aj so zmesou perlivej vody a strieborného kameňa. Takto obnovíte všetok svoj lesk na poškvrnenú plochu! Iné alternatívy : Noviny, mierne navlhčené, zaistia lesk vašej kapucne. Zemiaky sú prekvapivo super „leskom“ pre nehrdzavejúcu oceľ! Nakrájajte na polovicu, stačí ju trieť na povrchu, aby sa leskla.

© Northern Lighting

4. Chráňte nehrdzavejúcu oceľ na dennej báze© Philips Nerezová oceľ je materiál, ktorý rýchlo zafarbí a ľahko sa pokryje stopami vody a prstov. Aby sa tomu zabránilo, malo by sa preto pravidelne leštiť. Zabráňte znečisteniu nečistôt okamžitým očistením reflexu. Na jej ochranu, niekoľko jednoduchých rád: včelí vosk! Tenkú vrstvu naneste na nehrdzavejúcu oceľ pomocou kamzíka alebo veľmi mäkkej tkaniny. To predstavuje účinnú ochrannú vrstvu, ktorá zabraňuje poškriabaniu.

5. Výrobky, ktorým je potrebné sa vyhnúť na nehrdzavejúcej oceli

Na čistenie nehrdzavejúcej ocele je lepšie vyhnúť sa brúsnym výrobkom: prášok, škrabka na špongiu, oceľová vlna, čistiaca podložka, prostriedok na ochranu proti tvorbe vodného kameňa… poškrabali by nehrdzavejúcu oceľ. Vyvarujte sa tiež odstraňovačom škvŕn z kyselín a bielidiel, ktoré by mohli poškodiť váš povrch z nehrdzavejúcej ocele: chlór poškodzuje ochranný film z nehrdzavejúcej ocele a zanecháva škvrny. Ak ho omylom použijete, nezabudnite ho okamžite opláchnuť veľkým množstvom vody a potom ho nechajte dôkladne vyschnúť.