Ostatné

4 pravidlá, ktoré treba dodržať pri správnej inštalácii jedálne

4 pravidlá, ktoré treba dodržať pri správnej inštalácii jedálne

Jedáleň je jednou z najdôležitejších častí interiéru. A z dobrého dôvodu sa tu stretávame ako rodina na konci dňa a zdieľame špeciálne chvíle so svojimi blízkymi. Toľko dôvodov na to, aby sa z neho stalo miesto stretnutí, kde je kľúčovým slovom komunita. Či už je veľký alebo malý, či je otvorený do kuchyne alebo zdieľaný s obývacou izbou, poskytneme vám všetky rady, ako optimalizovať vašu jedáleň.

1. Rešpektovanie proporciíStôl, ktorý je v jedálni vlajkovým kusom nábytku, by sa mal vyberať opatrne. Ak výber tvaru takmer závisí len od požadovaného štýlu, výber veľkosti je nevyhnutným krokom pri plánovaní miestnosti. Mali by ste zvoliť model, ktorý nie je príliš malý ani príliš veľký pre veľkosť domácnosti. Musíte však tiež rešpektovať proporcie priestoru, ktorý máte. Dbajte na to, aby ste preštudovali obvod potrebný pre každé sedadlo, a tak podporovali dobrý obeh okolo jedálenského stola. Poskytnúť priestor okolo 150 cm okolo stoličky je ideálny. Na strane šírky počítať 60 cm pre každú osobu na stole.

2. Strategické umiestnenieJedáleň sa vo všeobecnosti nachádza v blízkosti kuchyne. Je potrebné povedať, že výber miesta je záležitosťou praxe, ktorá by nám mala uľahčiť každodenný život. Medzi viacerými príchodmi a chodmi musí byť cesta medzi oboma miestnosťami ľahko prístupná. Otvorené kuchyne to pochopili a ponúkajú veľmi priateľskú alternatívu. Jedna vec je istá, kuchyňa musí byť blízko vašej jedálne.

3. Každý priestor má svoju funkciuVšetci návrhári interiérov hovoria, že pre každú miestnosť je to jej funkcia. Áno, ale v prípade jedálenského priestoru nie každý má to šťastie, že má pre každú činnosť vyhradenú miestnosť. A veľmi často sa jedáleň zhoduje s obývacou izbou alebo sa pozýva do kuchyne. Pre optimálne a koherentné usporiadanie existuje niekoľko tipov na vymedzenie priestorov. Vďaka rôznym podlahovým alebo stenovým krytinám si môžete zvoliť označovanie oblastí. Jednoduché dekoratívne prvky dokážu urobiť aj taký trik, ako je použitie koberca alebo svietidiel. Cieľ? Stručný prehľad funkcií každého priestoru.

4. Priateľskosť predovšetkým!Nepoučíme vás nič, jedáleň je najviac príjemným priestorom v dome. Je potrebné povedať, že všetci členovia rodiny sa stretávajú, aby sa podelili o osobitný okamih. Jedáleň preto musí byť vhodná pre rodiny s deťmi. Aby bola jedáleň skutočným miestom na bývanie, je dekor skvelým spojencom. Počnúc sedadlami. Ak vidiecke domy dávajú prednosť lavičkám na posilnenie útulného ducha miestnosti, modernejšie interiéry môžu staviť na mix a zápas. Zmenou typov stoličiek okolo jedálenského stola si môžete byť istí, že získate pohodlie! Osvetlenie tiež zohráva dôležitú úlohu v prostredí jedálne. Vyberte si závesnú lampu, ktorá sa inštaluje nad stolom pre priame osvetlenie, a doplňte ju o pomocné svetlá na susednom nábytku a policiach pre intímnejšiu stranu. Atmosféru si teda môžete prispôsobiť podľa rôznych denných období.