Komentáre

Čo čistiť peruhličitanom?

Čo čistiť peruhličitanom?

Pod týmto mierne barbarským názvom skrýva 100% prírodný odstraňovač škvŕn! Menej obľúbený ako jeho bratranec, bikarbonát, má rovnako účinné čistiace vlastnosti. Peroxouhličitan, tiež nazývaný pevný peroxid vodíka, je silný bieliaci a dezinfekčný prostriedok. Hovoríme vám, ako ju používať.

Naše tipy:

- Odpojte a vyperte bielizeň - Deodorizujte celý dom - Odstraňte vodný kameň - Rozpustite pleseň - Bezpečnostné opatrenia na používanie

1. Odpojte a vyperte bielizeň

Na oddelenie a bielenie bielizne je peroxouhličitan veľmi ekologickým činiteľom! Najlepšie výsledky dosiahnete, ak ho použijete ako predpranie: na tento účel musíte namočenú farbu bielizne alebo odevu namočiť alebo pošpiniť v zmesi jednej až troch polievkových lyžíc. peruhličitan na jeden liter horúcej vody. Potom, v spojení s bielizňou, postačí polievková lyžica priamo v bubne práčky na pranie oblečenia a bielizne pre domácnosť pri teplote minimálne 40 ° C. V prípade textílií, ktoré sa nedajú prať v práčke, nastriekajte tú istú zmes a nechajte 10 minút odstáť, potom ich dôkladne opláchnite.

© Delamaison

2. Dezodorizujte celý dom

Ak dokonale oddeľuje textílie, má peroxouhličitan dezodorizačný účinok. Majetok v práčovni, ako aj na údržbu celého domu. Napríklad, ak chcete dezodorovať svoje rúry, zmiešajte 30 g peruhličitanu v 250 ml horúcej vody a nalejte do rúry, aby sa nechala pôsobiť cez noc. Alebo aj v prípade, že mačacia podstielka alebo podstielka vonia silne, postriekajte predchádzajúcu zmes a nechajte pôsobiť asi tridsať minút. Textílie napustené tvrdou tabakovou vôňou môžete namočiť do rovnakej zmesi.

3. Odvápnenie

V priebehu času a pri používaní sú naše domáce spotrebiče, ktoré vyžadujú vodu, ako aj povrchy vystavené vode, podrobené prísnemu testu zubného kameňa. Napríklad, aby ste si udržali svoj kávovar zdravý, zmiešajte 2 polievkové lyžice peruhličitanu s litrom vody a nalejte potrebné množstvo do nádrže na vodu. Obsluhujte stroj, akoby ste pripravovali kávu. Operáciu zopakujte trikrát s vodou bez peruhličitanu, aby ste ju dobre vypláchli. To isté urobíte pre svoju kanvicu.

4. Rozpustite pleseň© Les Yeux sk Amande V prípade, že údržba nie je dostatočne pravidelná, bude v kúpeľni sprcha, vaňa a príslušenstvo nakoniec pokryté plesňou. Na prekonanie tohto problému nie je nič lepšie ako ekologická metóda: zmiešajte 3 polievkové lyžice peroxouhličitanu s 1 liter horúcej vody, nalejte do sprejovej fľaše a naneste na škáry obkladov, sprchovej závesy, kohútiky a nechajte pôsobiť cez noc. V prípade potreby tiež neváhajte vydrhnúť starou zubnou kefkou.

5. Bezpečnostné opatrenia na použitie

Teraz viete, ako používať peruhličitan v celom dome. Tu je niekoľko bezpečnostných opatrení a rád, keď ich používate: * Na manipuláciu s nimi vždy používajte rukavice * Zmes peroxouhličitan-voda vyžaduje, aby bola účinná, aby bola voda horúca minimálne na 50 ° C. , * Akonáhle ste skončili s použitím tejto zmesi, nalejte ju do potrubí. Nie je potrebné ju udržiavať, po 6 hodinách už nie je účinná. * Nepoužívajte peruhličitan na jemné textílie, vlnené a hodvábne alebo v citlivých farbách.

Video: 13 RICETTE DETERSIVI DIY REALMENTE EFFICACI PULIZIE DI CASA ZERO WASTE (Júl 2020).