Užitočný

10 základných nástrojov pre nadšencov pre domácich majstrov (aj pre nedeľu)

10 základných nástrojov pre nadšencov pre domácich majstrov (aj pre nedeľu)

Či už vlastníte alebo prenajímate, doma budete mať veľa príležitostí využiť svoje zručnosti. Zatiaľ čo sa zdá, že sa niektorí narodili s kladivom v ruke, iní sa obávajú, že v stene urobia jednoduchú dieru. Majú tiež najlepšiu ospravedlnenie: nemajú vhodné vybavenie. Pretože si myslíme, že je našou povinnosťou pomôcť nedeľnému údržbárovi, je tu zoznam, ktorý musí obsahovať dokonalú súpravu náradia pripravenú na pomoc so všetkými malými úlohami.

Vŕtačka

Aj keď si vaše ubytovanie nevyžaduje pri príchode žiadne úpravy, nikdy nemôžete uniknúť vyvŕtaniu otvorov v múroch. To sa dá použiť na zavesenie rámov (aj keď existujú iné techniky), na pripevnenie nábytku k stene alebo na ich pripevnenie. Pred nákupom vŕtačky určte povahu stien: tvrdé materiály ako kameň, tehla alebo betón si nevyhnutne vyžadujú nárazovú vŕtačku. Nezabudnite tiež, že vrtáky nie sú vždy dodávané, takže to bude ďalší nákup.

Skrutkovač

Skrutkovač je jedným z klasických nástrojov, ktoré slúžia každý deň. Bez neho nemôžete ani vymeniť batérie vo vašom budíku! Skrutkovačom dáme zámok, zostavíme súpravu nábytku alebo rozoberieme reproduktory. Jediný skrutkovač nestačí, je lepšie vybaviť sa súpravou spájajúcou rôzne veľkosti a tvary (ploché, krížové, presné atď.). Druhým riešením je vybaviť sa elektrickým skrutkovačom, ktorý vyžaduje menej úsilia pre údržbárov.

Kladivo

Keby som mal kladivo ... Áno, potrebujete ho! Ak je jeho hlavnou funkciou pohon nechtov, môže byť užitočný aj pre malé služby, ako je odblokovanie bloku alebo otvorenie plechovky od farby. Kladivo, o ktorom sa hovorí o tesárovi, je najbežnejšia, pokiaľ možno s verziou sťahovákom nechtov, takže ho môžete použiť aj na odstránenie nechtov. Ak máte v úmysle vykonávať obkladačské práce, vyberte si palicu, ktorá je pre danú situáciu vhodnejšia.

© Bosch

Vyvŕtajte dieru, b.a.-ba. pre každého údržbára

Kľúč

Alebo skôr kľúče, pretože ich je veľa a je zrejmé, že nie je možné splniť všetky kutily. Najprv je nastaviteľný kľúč, najuniverzálnejší, pretože jeho koleso umožňuje nastavenie otvoru. Ploché kľúče rôznych veľkostí sú užitočné pri uvoľňovaní matíc a skrutiek. Nakoniec sú imbusové kľúče potrebné pre mnoho súprav nábytku. Aj keď nemáte v úmysle vykonávať žiadne inštalatérske práce, všetky tieto tlačidlá sú nevyhnutné, ak máte problém s ohrievaním alebo vodou.

Rezačka

Okrem nožníc (tiež dôležitých) vám rezačka pomáha pri rezacích prácach, ktoré vyžadujú presnosť a pevnosť. Používa sa na rezanie nití, na rezanie vinylovej podlahy alebo koberca alebo na otváranie obalu. Pre väčšiu bezpečnosť vyberte model so zaisťovacím kolieskom.

Kliešte

V skutočnosti existujú dva typy klieští. Najprv rezacie kliešte, ktoré, ako už názov napovedá, môžu byť použité na potlačenie drôtov alebo malých klincov. Univerzálne kliešte môžu duplikovať nastaviteľný kľúč, ale zostávajú účinnejšie pre držanie malých predmetov. Stále existuje odizolovač drôtov, ktorý je veľmi užitočný pre malé elektrické práce.

Merač

Je to spojenec (veľkosti!) Pre vašu prácu pre domácich majstrov. Každý dobrý údržbár vie, že práca začína prijatím presných opatrení. Do-it-yourself zhruba nepodporuje. Za týchto podmienok je glukometer pravdepodobne nástroj číslo jedna, ktorý máte v súprave náradia. Môžeme tiež spomenúť prípad úrovne bubliniek, ale ten, ktorý je dnes k dispozícii v smartfónoch, je menej potrebné si ho kúpiť.

© Filigránske

Pri každej práci nezabudnite používať rukavice.

Píla

V nedeľu si kutári nemusia predstaviť, ako veľmi môže píla pomôcť. Je však nevyhnutný pre všetky malé práce s materiálmi, ako je drevo. Potrebujeme napríklad rezať sokly, skrátiť tyč alebo upraviť police.

Brúska

Malá elektrická brúska nie je v súprave náradia zbytočná. Jeho použitie zostáva nevyhnutné pri renovácii okien, dverí alebo pracovnej dosky. Akonáhle máte v interiéri drevo, brúska berie všetok svoj záujem. Pri omietaní stien dodržujte postup ručného brúsenia. Z tohto dôvodu je potrebné uschovať niekoľko listov brúsneho papiera pre tento typ úlohy.

Zabezpečenia

Všetky tieto nástroje majú spoločné to, že sú viac-menej nebezpečné, ak sa nepoužívajú správne. Či už ste manuálne alebo skôr dve ľavé ruky, mala by byť vždy vybavená, aby sa zabránilo nehodám pre domácich majstrov. Maximálna bezpečnosť vás chráni pred problémami, ale tiež vám dáva istotu, že môžete pokojne hrať. Rukavice a ochranné okuliare musia byť súčasťou súpravy náradia, o ktorej sa nedá diskutovať!