Informácie

Podlahy: korok

Podlahy: korok

Veľmi kompletný materiál

Ľahko odolný voči vlhkosti, korok môže byť inštalovaný v akejkoľvek miestnosti v dome. Napríklad poskytuje veľa pohodlia, ktoré sa používa ako podlaha v kúpeľni. Vďaka svojej štruktúre - bunky naplnené vzduchom, ktoré ho robia odolným proti hnilobe, je to dokonalý tepelný a fonický izolátor, ktorý tiež odoláva účinku dierovania; nainštalujete ho bez problémov do oblasti s vysokou premávkou. Absolútne nie je napadnutý hmyzom av prípade požiaru nevytvára plamene ani toxické výpary.

Praktická prezentácia


Všeobecne nájdete korok vo forme dlaždíc 30 x 30 cm a v dvoch hrúbkach alebo vo forme čepelí 60 x 15 cm v hrúbke 5 mm, ktoré sa používajú skôr pri ukladaní v miestnosti so silnou premávkou. Pokiaľ ide o povrchovú úpravu, ak ste fanúšikom tradičných podláh, rozhodnite sa pre voskovanie korku, ktorý sa udržuje ako drevo. Ak si naopak želáte vylepšiť prírodný odtieň alebo ho mierne zafarbiť, použite namiesto toho korok, ktorý bude lakovaný. Táto povrchová úprava tiež umožňuje inštaláciu vo vlhkom prostredí. Aj keď sa povrchová úprava vykonáva v továrni, po inštalácii sa vždy odporúča prejsť vrstvou laku, ktorá štandardizuje farbu a skryje škáry, zatiaľ čo je vodotesná.

Strana údržby

Korkové podlahy vyžadujú údržbu podobnú údržbe naolejovaných alebo sklenených parkiet. Vysajte potom, ak je podlaha skutočne špinavá, mierne navlhčený mop, doplnený vrchnákom z „poľského“. Škvrny ihneď očistite špongiou a nedovoľte, aby voda stagnovala.

Rada pre profesionálov

Výrobcovia, ktorí sú si vedomí nedávneho šialenstva pre tento materiál, v poslednej dobe ponúkajú korkové parkety, čo by sa mohlo ukázať ako zázrakový náter zajtrajška! Jedná sa o dosky vyrobené zo štyroch vrstiev: prvá, z priehľadnej živice, zaisťuje odolnosť a ľahkú údržbu, druhá, v korku, dodáva dekoratívny vzhľad, tretí, stále v korku, poskytuje elasticitu a izolačnú kvalitu. poťah, posledný, druh dreveného operadla uľahčuje lepenie.

DOBRÉ VEDIEŤ

Neváhajte ho použiť pri vertikálnej inštalácii na stenách: budete prekvapení radikálnou premenou atmosféry a zvukom miestnosti. Rovnako ako na zemi, jeho textúra a farba okamžite vyvolávajú pocit pohodlia a tepla. Obzvlášť sa odporúča vo veľkom zväzku, kde ho môžete použiť ako základňu, aby ste mali trochu súkromia. Vyhnite sa však zakrytiu celých stien, najmä v malej miestnosti, pretože jeho veľmi súčasný vzhľad bude mať tendenciu mierne potlačiť objemy.

Know-how - domáci dekor © La maison rustique - éditions Flammarion, 2006