Tipy

Ako pestovať divé kvety?

Ako pestovať divé kvety?

Divoké a bukolické, divoké kvety neboli nikdy také žiaduce. Pretože do krajiny neprinášajú iba farbu a poéziu, ale navyše priťahujú včely a motýle, a tak rozvíjajú biodiverzitu. Na záhrade, rovnako ako na balkónových kvetináčoch, sa tiež ľahko pestujú a nekonečne pôvabné…

© Filigránske

Neodolateľný mak…

Na balkóne, kvetináče kvetináčov

V kvetináčoch alebo v kvetináčoch nemajú divoké kvety rovnaké účinky pri fúkaní vetra jednoduchosti a sviežosti na balkóny a parapety. Neformálne a originálne zdieľajú s trávami divoký a prírodný aspekt, ktorý priťahuje čoraz viac záhradníkov a mestských krajinárov. Rast je veľmi ľahký, pretože nevyžaduje takmer žiadnu údržbu, a preto ho možno najviac tešiť aj v šalátoch alebo bylinkových čajoch. Najskúsenejší záhradníci môžu zbierať semená na poliach svojho regiónu a potom ich na jeseň alebo na jar zasiať do svojich kvetináčov. V opačnom prípade je najjednoduchším riešením kúpiť si zmes záhradných semien kvetín v záhradnom centre, zasiať ich na jar a čakať, až dorastú!

© Filigránske

V kvetináčoch sa tiež nachádza mak a vlčie maky, ktoré sa majú vysadiť po posledných mrazoch

V meste sa hodia semenné bomby

Podľa veľkej tradície „partizánskeho záhradníctva“ zo 70. rokov 20. storočia je ďalším riešením pestovania kvetov poľných v meste osev ich voľných miest, medzier na chodníkoch a všetkých zle udržiavaných zelených plôch. Hra zahŕňa hádzanie „semenných bômb“ vyrobených z hliny a miestnych semien divých rastlín, ak je to možné pred alebo po silnom daždi. A ak nie ste veľmi spokojní s myšlienkou začať sa v dielni na výrobu bômb, v obchode sú veľmi pekné puky, ktoré čakajú na spustenie! Tento víkend rozkvetu moje mesto!

© Filigránske

Reďkovky a palety hrachu sladké hrachu pripravené na spustenie…

Na záhrade a na otvorených poliach zasejeme kvetinové lúky

Nakoniec je najzaujímavejšie zasadiť rozkvetú lúku, aby prilákali včely a opeľujúci hmyz, na veľkej záhrade alebo na pozemku neobrábanej pôdy. Všetky pozemky robia trik a aj keď je zlá pôda, kvety polí si tam nájdu svoje šťastie bez potreby najmenšej údržby počas celého leta. Ak je pôda napadnutá nežiaducimi, urobte z nich najskôr trochu voľného miesta a uvoľnite zem bez toho, aby ste ju otočili motykou. Vyberte si zmes semien starostlivo podľa vášho regiónu a zasielajte za letu na jeseň alebo na jar, od marca do júna. Počkajte, až dážď zaliate vaše sadenice a až kým slnko nevyrastie, potom niekoľko týždňov počkajte, kým obdivujete svoje majstrovské dielo!

© Filigránske

Diskrétne kúzlo krásnych čučoriedok