Ostatné

Ako rýchlo upchať umývadlo?

Ako rýchlo upchať umývadlo?

Existuje 5 prírodných, účinných a lacných tipov na upchatie umývadla alebo drezov: horúcou vodou, jedlou sódou zmiešanou s octom, domácou fretkou, prísavkou alebo hadicou. tlakové zalievanie.

Naše tipy

- Stavte sa na horúcu vodu ... rovnomerne vriacu vodu - Používajte jedlú sódu a ocotové duo - Urobte si fretku - Použite prísavku - Feint so záhradnou hadicou

1. Stavte sa na horúcu… rovnomerne vriacu vodu

Táto základná metóda sa často zabúda. A napriek tomu je to nepochybne najrýchlejší a najúčinnejší v prípade mierne upchaného umývadla. Preto varte 1 liter vody v panvici alebo kanvici a nalejte priamo do odtokového otvoru vášho umývadla alebo umývadla. Vriaca voda pomôže uniknúť a rozpustiť stojaté prvky. Jednoduché ako koláč!

2. Použite jedlú sódu a ocot duo

Táto kombinácia produktov, hodná najlepších receptov od babičiek, sa osvedčila viackrát! Najprv najskôr vypustite stojatú vodu, potom v nádobe zmiešajte 200 g jedlej sódy a 20 cl bieleho octu pre domácnosť. Malý tip navyše: pridajte 200 g hrubej soli. Potom nalejte svoju prírodnú zmes do zaneseného umývadla alebo drezu a nechajte pôsobiť 30 minút. Po uplynutí tejto doby nalejte 1 liter vriacej vody. Tento lektvar napení a rýchlo rozpustí všetky zvyšky a nahromadený tuk.

3. Myslíte si fretku

Upozornenie pre domácich majstrov: tento tip je pre vás! Transformujte klasický lisovací vešiak na železo v okamihu na fretku pripravenú na upchatie umývadla. Otočte ho, aby ste získali dlhú rukoväť s háčikom na konci. Vďaka tejto domácej fretke môžete vstúpiť do zablokovanej rúrky a dosiahnuť zátku, ak sa príliš nevytvorila. Užitočné informácie: tento hrot nie je vhodný pre PVC rúrky, ktoré by sa mohli poškodiť.

4. Použite prísavku© Castorama Prísavka je klasická metóda, ktorá sa často zabudne na zabudnutie. S prísavkou budete potrebovať trochu loketného tuku, aby ste si upchali umývadlo, ale problém bude vyriešený raz a navždy. Zámerom je aktivovať ju na odtokovej mriežke alebo na odtokovom otvore umývadla alebo drezov, aby sa čerpali zvyšky, ktoré prekážajú v potrubí. Akonáhle ste späť na povrch, zbierajte ich a hádzajte ich do koša.

5. Predstierajte záhradnú hadicu

Metóda záhradnej hadice je bezpochyby obzvlášť účinná. Jedinou požiadavkou je mať v blízkosti pripojenú hadicu. Ako postupovať? Zastrčenú záhradnú hadicu zatlačte do odtoku zaneseného umývadla a pomocou hadice otočte vodu dozadu a dopredu. Ide o to, že tlak vody postupne ničí zátku. Nezabudnite prepúšťať prepad pomocou látky, aby sa maximalizovala účinnosť tejto metódy.