+
Užitočný

Ľahko položte koberec

Ľahko položte koberec

Aký typ pózy?

Lepená inštalácia je nepochybne najuspokojivejšia, pretože zaisťuje dokonalé držanie krytiny (samozrejme nie je vhodná pre koberce s nepotiahnutými klopami). Je možné na akomkoľvek type podlahy (parkety, potery, obklady) a má jedinou nevýhodu, že je ťažké ju odstrániť. Samostatne stojace (na obojstrannú lepiacu pásku) nemá túto nevýhodu a vo všeobecnosti sa uprednostňuje v nájomnom byte. Poskytuje veľmi dostatočnú podporu v miestnostiach s obytným charakterom.

Príprava finančných prostriedkov

Koberec neskrýva nepravidelnosti podlahy: naopak, s časom a šliapaním sú stále výraznejšie. Na starých cementových poteroch je potrebné vyrovnanie. Ak je podlaha špinavá alebo mastná, vyčistite ju pomocou bielizne Saint-Marc. Okrem toho je vždy lepšie uložiť sokly, aby prešli kobercom pod: povrch je len lepší.

Význam

Koberec má význam, to znamená, vlasové plášte na jednej strane. Vyhľadajte ju tak, že ju prechádzate rukou (je často označená šípkou na zadnej strane podošvy): spravidla orientujeme srsť tak, aby vrstva vlasov smerovala k oknu.

Voľne stojace

Priľnavosť je zreteľne menej dobrá ako pri lepenej inštalácii, obvykle je však väčšinou dostatočná v obytných priestoroch. Podlahu dobre vyčistite tam, kde budete lepiť obojstrannú lepiacu pásku (na odmasťovanie možno použite trichlóretylén). Lepidlo nalepte na základné dosky (bez odstránenia ochrannej fólie) a vložte koberec na miesto. Vyrovnajte pomocou frézy a zastrihávača od rohov. Potom povlak nadvihnite, odstráňte ochrannú fóliu z lepidla, vložte späť na miesto a vyhlaďte pomocou špachtle alebo kladiva na vyhladenie.


Video: ZOOT Trik: Jak vyrobit bambulky (Január 2021).