Tipy

Aká dlažba pre môj bazén?

Aká dlažba pre môj bazén?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak niektorí prisahajú na drevo, iní uprednostňujú prekrásnu dlažbu okolo bazénu. Aké sú výhody a obmedzenia dlažby? Ako rozoznať rozdiel medzi sebou? François Grillard, riaditeľ Espace Piscine, nám hovorí o tejto téme.

Prečo si vybrať pláž, ktorá nie je krytinou pláže vášho bazénu?

Každý materiál má svoje vlastnosti a nedostatky. Dlažba umožňuje, viac ako iný materiál, udržiavať čisté cirkulačné priestory a samotný bazén. Ľahko sa udržuje a trvá veľmi dlho. Okrem toho sa jeho vzhľad v priebehu rokov zmenil. Nakoniec sa dobre hodí do všetkých prostredí.

Aké sú rôzne chodníky?

Možno ich rozdeliť do troch kategórií. Rekonštituovaný kameň môže alebo nemusí napodobňovať prírodný kameň. Je to priemyselný výrobok vyrobený z tónovaného cementu a následne opracovaný. Možné sú všetky aspekty a formy, s kĺbmi alebo bez kĺbov. Najznámejšie značky sú Bradstone, PPL, Pierra alebo Pier'dall. Všeobecne je lacnejší ako prírodný kameň. Prírodný kameň je ušľachtilý materiál. Nachádza sa tu žulový, vápencový alebo kremenný kameň. Jeho pôvod, farby, formáty a aspekty sú veľmi rozmanité. Je to mimoriadne odolný, ale všeobecne drahý produkt. Môžete si ho kúpiť v obchodoch s materiálmi alebo od špecialistov na prírodný kameň. Nakoniec, obklady existujú v nekonečnom množstve aspektov a farieb. Cenové rozpätie je medzi jednotlivými modelmi veľmi široké, od lacného produktu po lacnejší ako prírodný kameň. Podľa môjho názoru sú kamenné bazény estetickejšie ako obklady.

Aké sú inštalačné obmedzenia?

Nech je dlažba akákoľvek, musí existovať mierny sklon smerom k vonkajšej strane bazéna, aby sa vypustila prírodná voda. Rekonštituovaný kameň sa umiestni na betónovú platformu alebo na kalibrovaný, zhutnený a stabilizovaný zásyp. V prípade prírodného kameňa postupujeme rovnakým spôsobom. Kameň sa potom umiestni opusovým spôsobom neistoty, to znamená náhodne alebo rímskym opusom, s formátmi, ktoré sa navzájom zhodujú. Pokiaľ ide o obklady, vyžaduje to viac technickej realizácie: je potrebné urobiť betónovú podlahu, odtokovú rohož, potom vystuženú poteru pred položením obkladu dvojitým lepením. Vo všetkých prípadoch by sa mali dodržiavať pravidlá a odporúčania výrobcov.

Ako si udržujete svoju dlažbu?

Odporúča sa ošetriť rekonštituovaný kameň každý rok alebo každé dva roky ochranným prostriedkom, aby bol vodotesný. U prírodného kameňa závisí od kameňa. Niektoré nevyžadujú údržbu. Ostatné, napríklad vápenec, je potrebné kŕmiť. Vo všetkých prípadoch musíte informovať pri nákupe od svojho dodávateľa. Nakoniec na obklady stačí hodiť.

Aký je súčasný trend v dlažbe bazénu?

Pred štyrmi alebo piatimi rokmi bol stredomorský a maurský štýl veľmi populárny a miešanie materiálov nebolo nijaké. V súčasnosti je štýl prepracovanejší, jednoduchší a uprednostňujeme dlažbu z toho istého materiálu v sivých odtieňoch. Drevené dlaždice sú v móde, ale je tu návrat k prírodnému kameňu, autentickejší.

Nájdite široký výber bazénov v našom porovnaní cien: nadzemný bazén, rúrkový alebo voľne stojací bazén.