Komentáre

5 tipov na prirodzené čistenie medi

5 tipov na prirodzené čistenie medi

Trend je medený, vo výzdobe rovnako ako v kvetináčoch: využite príležitosť a vyneste zo skrinky svoje staré predmety a náčinie! Neviete, ako obnoviť svoju žiaru? Podrobne vám poskytneme všetky ekologické a ekologické tipy, aby žiarili ako nová cent.

Naše tipy:

- Citrón a soľ - Ocot a soľ proti oxidačným škvrnám - Jedlá sóda na leštenie medených predmetov - Čierne mydlo - Ocot, múka a soľ

1. Citrón a soľ na čistenie medi

Na oživenie pošpinenej medi z hrnca alebo ozdobného predmetu stačí jednoduchá zmes dvoch výrobkov každodennej potreby. Stačí len vytlačiť šťavu z citróna a pridať hrubú soľ. Všetko zmiešajte, naneste a otrite čistou mäkkou handrou na meď, ktorá sa má vyčistiť. Nakoniec opláchnite handrou navlhčenou v horúcej vode. Čiže to nechceš, aby si dal do domu ďalšie dotyk medi?

© DR

2. Ocot a soľ proti oxidačným škvrnám

Ďalšou metódou odstraňovania oxidačných škvŕn z medených predmetov je použitie octu, ktorý je vynikajúcim spojencom v domácnosti. Buď kúpaním: na tento účel naplňte nádrž s horúcou vodou a 50 cl bieleho octu a nechajte niekoľko minút nasiaknuť brassy. Buď zmiešaním octu s hrubou soľou a trením čistou handrou. Aj dôkladné vypláchnutie!

3. Jedlá sóda na leštenie medených predmetov

Na prekonanie tvrdých škvŕn na medených predmetoch môžete na čistenie domu použiť aj sódu, ktorá už nie je prítomná. S bielym octom je ešte účinnejšia. Musíte iba pripraviť pastu zmiešaním týchto dvoch látok v miske, nechať pôsobiť a potom ju na čistiace povrchy naniesť mäkkou handrou. Potom osušte svoje predmety a zistíte, že žiaria ako nikdy!

4. Čierne mydlo na čistenie medených predmetovPoznáte čierne mydlo pre jeho telesné výhody, možno menej pre domáce použitie? Je to veľmi efektívny prírodný produkt pre všetky typy povrchov a ukázalo sa, že je to veľmi dobrý čistič aj pre meď. Ak ju chcete použiť, naplňte nádrž horúcou vodou a rozriedite do nej 4 polievkové lyžice tekutého čierneho mydla. Ponorte do tejto zmesi panvice a nechajte pôsobiť desať minút. Utrite ich čistou handrou a vychutnajte si výsledok. Ekologické gesto údržby, ktoré predĺži ich životnosť!

5. Ocot, múka a soľ na vytvorenie lesku medi

Tieto tri zložky tvoria skutočnú kozmetickú masku pre vaše medené predmety! Zahŕňa to vytvorenie hrubého a homogénneho cesta naplnením misky do polovice múkou a do polovice do bieleho octu a pridaním 3 polievkových lyžíc soli. Podivná zmes, ktorú budete musieť aplikovať na svoje dychové nástroje a nechať hodinu pôsobiť. Potom opláchnite vaše predmety handričkou navlhčenou v horúcej vode a potom vyleštite handrou, aby ste dosiahli maximálny výsledok.