Tipy

4 pravidlá, ktoré treba dodržiavať, aby ste si správne zariadili kuchyňu

4 pravidlá, ktoré treba dodržiavať, aby ste si správne zariadili kuchyňu

Usporiadanie kuchyne je často podobné prekážkovému kurzu. Ak však poznáte základné pravidlá, je ľahké ich správne optimalizovať. Typy dispozícií v závislosti od povrchu, trojuholníka aktivity, rozmerov a rozmerov, ktoré treba rešpektovať, čistej a špinavej cesty ... Kľúče k úspešnému usporiadaniu vašej kuchyne vám dávame!

1. Definujte vhodné rozloženiePrvá vec, ktorú treba urobiť pri plánovaní kuchyne, je vyhodnotenie dostupného priestoru na určenie optimálneho usporiadania. V závislosti od veľkosti a povrchu, ktoré máte, si môžete vybrať jedno z nasledujúcich umiestnení: * Kuchyňa tvaru I: ideálna pre dlhé a úzke priestory, kuchyňa tvaru I sa musí staviť na svoju výšku, aby sa čo najviac optimalizovala jeho vybavenie a skladovanie. * Kuchyňa tvaru L: toto je najjednoduchšie usporiadanie, keď máte stredný alebo veľký povrch. A z dobrého dôvodu je založený na dvoch úsekoch stien, ktoré zvierajú uhol. Jeho výhodou je, že je schopný umiestniť centrálny ostrov, ktorý môže slúžiť ako ďalšie úložisko, pracovný priestor alebo bar. * Kuchyňa v tvare U: usporiadanie v tvare U si môžu dovoliť iba veľké kuchyne. Inštalácia na troch stenách umožňuje, aby ste mali všetko po ruke. * Otvorená kuchyňa: veľmi cenená pre svoju pohodlnosť, otvorená kuchyňa sa prispôsobí všetkým priestorom! Či už ide o malú alebo veľkú kuchyňu, dáva pocit priestoru a robí miestnosť jasnejšou. To však nie je pre každého. Niektorí ľudia ho môžu obviňovať z prítomnosti kuchynských pachov a hluku domácich spotrebičov.

2. Nakreslite trojuholník aktivityČinnosť kuchyne sa v zásade sústreďuje na tri oblasti: príprava a varenie, priestor na umývanie a skladovanie. Inými slovami, tieto tri stĺpy zodpovedajú: varnej doske a pracovnej doske, umývadlu a / alebo umývačke riadu a chladničke a skrinkám. Medzi týmito pólmi dosiahnete najväčší posun. V ideálnom prípade by vzdialenosť medzi týmito tromi oblasťami mala byť takmer rovnaká. Aby ste si mohli vizualizovať, môžete nakresliť rovnoramenný trojuholník spájajúci každú oblasť. Získate slávny trojuholník aktivít ...

3. Uľahčenie práce v domácnostiRozumiete, usporiadanie vašej kuchyne by vám malo umožniť voľný pohyb. Rovnako ako v trojuholníku aktivity, musí sa starostlivo študovať cesta čistých a špinavých. Uľahčite si domáce práce vo vašej kuchyni umiestnením koša, umývadla a umývačky riadu blízko skladovania riadu. Takto sa vyhnete opakovaným príchodom a odchodom.

4. Rešpektujte rozmeryZle zariadená kuchyňa sa môže rýchlo stať bolesťou hlavy. Najmä vtedy, keď nie je priestor a existuje niekoľko členov rodiny súčasne. Aby ste predišli nárazom do nábytku a jeho vstupu do nábytku, je potrebné vedieť, ako správne usporiadať kuchyňu: , * 70 cm: toto je minimálny priestor, ktorý musíte mať pred kusom nábytku. * 90 cm: je to voľný priestor, ktorý musíte nechať pred otvorenými prvkami (rúra, chladnička, umývačka riadu ...) * 60 cm: je to nevyhnutná vzdialenosť medzi sporákom a digestorom odsávač.