Užitočný

8 tajomstiev pre lepšie žehlenie

8 tajomstiev pre lepšie žehlenie

Nikto nemá rád žehlenie, ale keďže sa to musí urobiť, urobte toľko, ako by malo byť! Žehlenie nespočíva iba v odvíjaní odevov pôsobením tepla, je to takmer celé umenie robiť to rýchlo a dobre. Ak spálite oblečenie a niekedy sa vás opýta, či ste práve vstali z postele kvôli svojej pokrčenej košeli, je pravdepodobné, že to neurobíte rýchlo alebo dobre. A to tiež znamená, že je najvyšší čas obrátiť sa na nasledujúcich 8 tipov, ako sa stať kráľom alebo kráľovnou žehliacej dosky.

Vyberte stroj bez čakania

Ak chcete dobre žehliť, musíte začať tým, že budete v najlepších podmienkach, aby ste mohli začať. To nevyhnutne začína handrou, ktorá nie je príliš zvrásnená. Pokiaľ ide o vytvorené záhyby, materiál odevu zrejme hrá veľa, ale do hry vstupujú aj ďalšie faktory. Nečakajte na zavesenie bielizne, pretože v takom prípade vznikajú dôležité záhyby. Musíte vedieť, ako používať program oneskoreného spustenia alebo ukončenia vo vašej práčke, aby ste sa mohli zúčastniť na konci cyklu. Bielizeň ihneď vyberieme a zavesíme!

Vyhoďte bielizeň

Pokiaľ je bielizeň stále mokrá, musí sa už spracovať v režime vyhladenia. Ak to chcete urobiť, zatraste s ňou hneď, ako opustí zariadenie. Táto akcia odstráni najviac povrchné záhyby. Potom je potrebné predĺžiť čo najjasnejšie a vyhnúť sa nešťastným záhybom. Košele a tričká je možné umiestniť priamo na vešiak na sušenie a na nohavice môžete použiť aj závesy na spony. Ak si dáte čas na správne sušenie bielizne, vaše žehlenie bude jednoduchšie.

Majte ten správny stôl

Ak vám môže pomôcť konkurenčný parný generátor, nie je to jediný nástroj, ktorý vám môže v tejto úlohe pomôcť. Žehliaca doska je preto najdôležitejším materiálom po žehlení. Ak po žehlení cítite rám stola, nie je to normálne. Váš stôl musí byť veľmi stabilný, s hrubým poťahom a dobrým pracovným povrchom. Tento druh stola určite stojí viac ako základné žehliace stoly, ale stojí za to to stáť, najmä pri použití žehličky generátora pary.

© Philips

Jeannette

Je to nástroj starej mamy, ale aj dnes sa dokazuje. Ide o akúsi mini žehliacu dosku, ktorá vám umožní žehliť košeľu a šaty rukávmi ľahšie a bez toho, aby ste museli zložiť záhyby. Poskytujeme vám to, jeannette je obzvlášť užitočný pri práci na košeli, ale na tejto úrovni existuje skutočný rozdiel a skutočný komfort. Prečo sa pripravujete o také vybavenie?

Správna teplota

Teplo odovzdávané železom zaťažuje vaše textílie a určité materiály viac-menej podporujú toto ošetrenie. Ak chcete zistiť, akú teplotu by mala byť žehlička pri žehlení, pozrite si etiketu oblečenia. Na druhej strane nájdete symbol železa, s ktorým bolo spojených niekoľko bodov. Čím viac stehov, tým odolnejšie je vaše oblečenie, a preto na prekonanie záhybov vyžaduje horúce železo. Bez náznakov sa však môžete odvolávať na základné teploty. Železo pri najnižšej teplote (okolo 110 ° C) sa odporúča pre akrylové, nylonové alebo hodvábne. Pri strednej teplote (150 ° C) môže byť vlna alebo polyesterová zmes žehlená bez strachu. Nakoniec sa odporúča vysoká teplota (200 ° C) pre tkaniny ako bavlna alebo ľan.

Majú amplitúdu

Z technického hľadiska má rukoväť železa tiež svoje tajomstvá. Pre efektívnejšie žehlenie je lepšie napríklad rozprestrieť bielizeň po celej dĺžke žehliacej dosky. Toto umiestnenie umožňuje žehlenie s veľkou amplitúdou, ktorá uľahčuje úlohu. Ak vynásobíte malé pohyby, najmä kruhové, znásobíte aj riziko zachytenia a vytvorenia ďalších záhybov.

© Philips

Na dosiahnutie perfektného výsledku používame celú dĺžku stola.

Žehlite naruby

Ak to trvá nejaký čas, aby ste svoje oblečenie prevrátili a dali ho naruby, stále je vhodné tento dobrý zvyk zachovať. Žehlenie naruby je najlepším spôsobom, ako si zachovať svoje oblečenie. To zabraňuje lesknutiu vašej textílie na viditeľnej strane, čo sa môže stať pri určitých textíliách. Žehlením môžu švy tiež skončiť bielenie, ktoré je vo vnútri menej závažné. Nakoniec, ak dôjde k nehode vo vápenci (železo vyplaví vápenec škvrnou), zmeškáte katastrofu. Na druhej strane žehlenie naruby nie je potrebné pri udržiavaní žehliacej plochy jeho železa.

Navlhčite zložité záhyby

Dokonca aj pri modernom a výkonnom vybavení sa niektoré záhyby nemusia uvoľniť pod parou. V takom prípade existuje iba jedno riešenie: odev musíte zvlhčiť znova. Potom použite čistú navlhčenú látku a utrite oblasť, ktorá sa má ošetriť. Potom sa môžete vrátiť späť do záhybu, ktorý bude oveľa jasnejšie zvládnuť.

Video: Ako si jednoducho natočiť vlasy čelenkou. doma a rýchlo (Júl 2020).