Ostatné

Natiahnuté plátno vs slnečník: letný súboj

Natiahnuté plátno vs slnečník: letný súboj

S natiahnutým plátnom, maximálna ochrana na terase a balkóne

Natiahnuté látky a slnečníky, ktoré sú určené hlavne na ochranu pred slnkom, poskytujú iný ochranný obvod.

Vďaka svojej trojuholníkovej konštrukcii natiahnuté plátno atraktívnejšie, pokiaľ ide o vytvorenie tieňovaného priestoru nad jedálenským kútom. Jeho silueta chráni hostí pred možným spálením slnkom počas jedla.

Ak chcete prekonať tieto tradičné červenanie, veľmi veľký slnečník je nevyhnutný - poskytnite aspoň model 4x4 m, ktorý pokrýva plochu 16 metrov štvorcových.

Na strane UV sú výrobcovia povinní uviesť druh použitej látky bez ohľadu na model, a teda aj jej index ochrany. Index, ktorému predchádza písmeno T, označuje slovo „tepelný“, potom sa nájde stupnica od T10 do T100 (T20 zodpovedá ochrane umiestnenej medzi 10 a 20%). Pre natiahnuté textílie je vhodnejšie zvoliť „NF tkaniny“ s osvedčením modelu, ktoré zaručuje lepšiu kvalitu produktu (dlhovekosť a odolnosť).

So slnečníkom viac flexibilityAk niektorí dávajú prednosť pevná oblasť tieňa, iní chcú väčšiu flexibilitu, aby mohli byť chránení na rôznych miestach v záhrade - bez ohľadu na dennú dobu!

Natiahnuté plátno je v závislosti od modelu udržiavané pomocou kolíkov alebo háčikov, bude pre vás ťažšie ho presunúť. Slnečník je na to praktickejší, najmä modely s valčekovými nohami!

Bežne existujú 3 typy dáždnikov. Voľba potom závisí predovšetkým od každodenného používania.

  • Pravý slnečník : Toto je klasický model. Existujú všetky tvary (okrúhle, štvorcové atď.). Môžu alebo nemusia mať naklápací stožiar a môžu mať priemer viac ako 4 m. Tento typ slnečníka sa všeobecne zasúva do centrálneho otvoru stola alebo sa inštaluje pri bazéne. Na základni sa drží pätkou, často sa predáva samostatne.
  • Dáždnik hovorí „deportovaný“: umožňuje zmeniť polohu plátna podľa potreby. Ale pozor, jeho chodidlo je veľmi ťažké a pohyb je obmedzený. Kĺbové rameno mu umožňuje zaujať rôzne polohy. Ak sa rozhodnete pre veľký slnečník, vyberte si model s kľukou. To vám umožní ľahšie otvoriť.
  • Balkónový slnečník: má upevňovací systém určený výlučne na použitie na balkóne. Niektoré modely sú vybavené stožiarom, ktorý je pripevnený tlakom od podlahy po strop. Ostatné musia byť pripevnené na zábradlie alebo stôl pomocou upínacieho systému.

Slnečník alebo natiahnuté plátno: kreslenie proti nepriaznivému počasiu

Aj keď sa letná sezóna rýmuje so slnečným žiarením, nie sme vždy imunní voči niekoľkým osviežujúcim sprchám. Pre veľkých milovníkov grilovania nie je dážď problémom, pokiaľ sú chránení!

V tomto konkrétnom kontexte dáždniky a natiahnuté textílie ponúkajú rovnaké nevýhody napriek ich trochu odlišnej konštrukcii. Slnečník účinne zachováva obvod, ktorý má chrániť vďaka mierne vypuklému tvaru. Existuje však riziko, že okolo slnečníka vyteká ešte viac dážď. Úkryt je tiež obmedzenejší, ako ponúka roztiahnuté plátno. Posledne menovaný však bude mať pri ochrane hostí menšiu účinnosť, pretože jeho plochý tvar nezastaví kvapky v prípade sprchovania. Remíza pre túto skúšku proti počasiu.

Uvedomte si však, že v závislosti od modelu, pretiahnuté plátno a slnečník teraz ponúkajú väčšiu odolnosť v priebehu času aj napriek rozmarom počasia. Potom budeme uprednostňovať štvorcový tvar slnečníka akrylové a pretiahnuté plátno známe ako transfúzia - aby dážď neprišiel uprostred jedla.