+
Informácie

Ako zariadiť veľmi malú izbu?

Ako zariadiť veľmi malú izbu?

Či už ide o spálňu v štúdiu, podkrovnú spálňu alebo izbu so skromnými rozmermi, vybavenie malej spálne môže byť zložité. Aký nábytok si vybrať, aké úložisko vytvoriť, akú dekoráciu poskytnúť? Dáme vám 5 nezastaviteľných tipov!

Naše tipy:

- Vyberte si vhodný nábytok - Optimalizujte miesto na ukladanie - Rozhodnite sa pre svetlé farby - Zamerajte sa na svetlo - Nainštalujte zrkadlo

1. Vyberte vhodný nábytok

Úspešná dispozícia veľmi malej spálne začína výberom nábytku. Aby sme nechali dostatok priestoru na ľahký pohyb, ideme smerom k nábytku prispôsobenému objemu miestnosti. Je lepšie poskytnúť odizolovanú a minimalistickú výzdobu, ktorá má výhodu vetrania priestorov, namiesto toho, aby sa rozhodla pre bohatý štýl dekorácie (napríklad blší trh alebo napríklad vidiecky štýl). Vyvarujte sa príliš veľkých postelí a prípadne si vyberte úspornú verziu alebo mezanín, aby ste ušetrili miesto.

2. Optimalizácia úložného priestoru

Ak to strop neumožňuje, nezabudnite s úložným priestorom používať celú výšku a šírku miestnosti. Posteľ môžete napríklad zarámovať do vlastných vysokých skriniek, vyrobiť čelo postele s policami alebo skladacie skrinky na skrini, aby ste ušetrili miesto.

3. Rozhodnite sa pre svetlé farby

Niektorí ľudia majú tendenciu aplikovať tmavé farby na stenu, aby im pomohli zaspať. Ale vo veľmi malej miestnosti by tmavá farba iba posilnila pocit nedostatku miesta. Namiesto toho uprednostňujte odtiene svetla, moderné pastelové farby alebo dokonca celkový vzhľad bielej farby, čím dodáte miestnosti väčší objem a jas.

4. Zamerajte sa na svetloMalá, dobre osvetlená miestnosť sa okamžite objaví väčšia, ak si vyberiete vhodné svetelné modely. Napríklad stropné svetlo bude harmonicky rozptyľovať svetlo v miestnosti a nie halogén, nasmerovaný smerom k stropu, ktorý ho len komprimuje. Existuje teda niekoľko zdrojov svetla v miestnosti, na nočných stolíkoch, ak to priestor dovoľuje alebo sa uplatňuje.

5. Nainštalujte zrkadlo

Zrkadlo osvetľuje miestnosť odrazom svetla a optickým klamom značne zväčšuje priestory. Prednostne sa volí veľký, obkladom časti steny alebo dverí skrine, takže priestor okamžite nadobudne iný rozmer!