Užitočný

Ako zariadiť veľmi malú kuchyňu?

Ako zariadiť veľmi malú kuchyňu?

Aby ste nahradili nedostatok miesta v kuchyni, je tu neporiadok ... alebo tipy šetriace miesto. Veľké úložné priestory, modulárne riešenia, funkčné nápady a inteligentný kuchynský nábytok ... inventarizujeme tipy a triky na vývoj veľmi malej kuchyne ... ktorá má všetko skvelé!

Naše tipy:

- Umenie skladovania zariadiť veľmi malú kuchyňu - Využite každý kút veľmi malej kuchyne - Usporiadajte malú kuchyňu zameraním na inteligentný nábytok - Malá kuchyňa, malé spotrebiče! - Malé kuchyne: hry s farbami, svetlom a materiálmi

1. Umenie skladovania na vybavenie veľmi malej kuchyne

Zmierenie malej kuchyne a skvelej gastronómie: nemožné? Veľkí japonskí kuchári nám ukázali opak. Ich tajomstvo? Ovládnutie jemného a delikátneho umenia skladovania. Vyvíjanie veľmi malej kuchyne sa začína týmito niekoľkými predpismi, ktoré sú doplnené o uncu organizácie: * Prázdnota, ktorú urobíte: triezvosť je vaše kľúčové slovo! Nenechajte sa zahltiť objemným nábytkom, nepotrebným príslušenstvom a zásobami vojnových potravín. Ak chcete zariadiť veľmi malú kuchyňu, očistiť, dať, roztriediť, predať, zbaviť neporiadku, urobiť vákuum ... Okamžite lepšie dýchate (a nielen chutný zápach zeleniny v peci zadarmo) ... * Spravidla budete: všetko má svoje vlastné miesto ... a vaša malá kuchyňa bude iba vizuálne väčšia a skutočne praktickejšia a funkčnejšia.

2. Využite každý kút malej kuchyne

Veľmi malá kuchyňa vám nezabráni mať skvelé nápady. Aby ste uvoľnili maximálny priestor na podlahe pri súčasnom zväčšovaní kuchyne, položte výšku (áno, celú výšku) a použijete najmenšie zákutia vašej kuchyne. V závislosti od vášho priestoru môžete: * Inštalovať skrinky až po strop: čo najviac optimalizovať využitie pracovnej dosky. * Rozhodnite sa pre otvorené a závesné skladovanie: praktický (a estetický) tip na usporiadanie vašej malej kuchyne bez saturácie podlahového priestoru. * Mnohonásobne inteligentný úložný priestor: nástenná lišta, magnetická krivka, posuvné koše, organizéry zásuviek a prvky na uloženie na stenu posúvajú hranice vašej veľmi malej kuchyne. * Usporiadať sokly: stratený priestor, v ktorom sa dajú umiestniť zásuvky (áno, áno!). * Umiestnite police nad okná alebo do voľných rohov: rozumiete, nemal by vám uniknúť žiadny štvorcový meter ...

3. Vytvorte malú kuchyňu pomocou inteligentného nábytku

Pretože sa počíta každý meter štvorcový, navrhli sme veľmi malú kuchyňu funkčným a dômyselným nábytkom. V radoch dômyselného kuchynského nábytku: * Stiahnuteľný a zasúvateľný stôl: jeho klapka pripevnená k záhybom steny a roztvorená v mrknutí oka na improvizáciu jedálenského priestoru vo vašej veľmi malej kuchyni. * Mobilný kuchynský ostrov: ideálny na varenie sám alebo s rodinou bez nasýtenia vášho pracovného plánu. * Vozík na kolieskach: pekný doplnkový nábytok, ktorý má všetko po ruke. * Skladacie stoličky: na zavesenie na stenu na konci jedla. * Riešenia šité na mieru: poradenstvo pre tých, ktorí chcú zariadiť malú kuchyňu na milimeter.

4. Malá kuchyňa: malé spotrebiče!Návrhári kuchýň používajú a zneužívajú mnoho náhradníkov na získanie priestoru v kuchyni. Opustite kávovar „ako pri bare“, ktorý upcháva pracovnú dosku. Urobte priestor pre malé multifunkčné zariadenia a ušetrite miesto. Mini verzia umývačky riadu (šírka 45 cm), chladničky XS, kompaktnej rúry, ultra plochej kapoty, mini kuchynského robota a mixéra na vrecká sú riešením pre malú kuchyňu bez neporiadku. Aby bol váš malý domáci spotrebič ešte viac diskrétny, môžete tiež staviť na integrované riešenia (integrovaná chladnička, zabudovaná rúra atď.) A 2 na 1 (kombinovaná rúra a mikrovlnná rúra atď.) ... Dojem jednoty a priestoru kľúč!

5. Malé kuchyne: hry s farbami, svetlom a materiálmi

Svetlé a svetlé odtiene majú schopnosť vizuálne zväčšiť stiesnenú kuchyňu. Starostlivé osvetlenie vytvára ilúziu väčšej kuchyne. Keď sa počítajú štvorcové metre v kuchyni, neváhajte tlačiť na steny ... jednoducho hraním s farbami, svetlom a materiálmi. * Pokiaľ ide o farby: používame a zneužívame svetlé a svetlé odtiene na vybavenie našej veľmi malej kuchyne. Svetlé sivé, biele a pastelové farby majú prednosť pred tmavými odtieňmi. * Osvetlenie: znásobujeme svetelné halo. Nástenné svietidlá, nastaviteľné bodové svetlá a zavesenia sú pripevnené k stene, stropu a nábytku bez toho, aby zaplňovali priestor. * Materiál: prijímame lakované a / alebo saténové povrchové úpravy, ktoré zachytávajú svetlo a zväčšujú priestor pomocou peknej zrkadlovej hry. S týmito 5 tipmi šetriacimi priestor má vaša veľmi malá kuchyňa všetko, čo potrebuje.