Užitočný

Glacis

Glacis

Ideálna na získanie krásnych patin, glazúra je farebná alebo neutrálna vrstva, ktorá prepúšťa farbu pozadia. Používa sa na maľované steny. Ak musí byť držiak čistý, bez trhlín alebo veľkých otvorov, nemusí byť plochý, pretože chyby steny sú neoddeliteľnou súčasťou dekorácie. Keďže tento povrch nepokrýva, pri výbere farby glazúry sa musí brať do úvahy stav pozadia a jeho farba.

Tri receptúry na glazúry pre domácich majstrov

Tradičný recept na olejovú polevu

Ak existujú glazúry pripravené na použitie pod názvom patina, je možné túto zmes vyrobiť veľmi jednoducho. Nechajte 1 liter na 20 až 25 m2 pri rýchlosti:
2/3 balsamicový terpentín
Ľanový olej 1/3
3% alebo niekoľko kvapiek sikatívy (na urýchlenie sušenia)
Prírodné rastlinné alebo minerálne pigmenty.

Akrylová glazúra pre zaneprázdnených ľudí

Naplánujte 50 cl glazúry na izbu asi 25 m2. rozmery:
10 cl akrylového spojiva
10 cl vody
pigmenty

Danièleho glacis

Silne pridajte tónovanú farbu vodou alebo riedidlom v závislosti od vašej podpory, až kým nezískate tekutinu s konzistenciou podobnou vode a nepoužívajte ju ako tradičnú glazúru.

1

Na čistý a suchý podklad pokrytý dvoma vrstvami bielej alebo farebnej saténovej farby podľa požadovaného konečného účinku naneste glazúru na približne 1 m2 palcovou kefou bez rovnomernosti a vo všetkých smeroch.

2

Potom glazúru opracujte patinovou kefou, ak to nie je možné, lakovacou kefkou alebo pytliackou kefou alebo handrou. Naneste farbu špičkami štetín, aby ste odstránili stopy kefy a roztavili glazúru na svetlo a odtieň. Gesto je celkom jednoduché, stačí klepnúť na povrch jemným krútením zápästia, trochu akoby sme formovali čiarky.Profesionálna rada

Absorpčné podložky, ako je omietka alebo sadrokartónová doska, budú potlačené podkladovou vrstvou a pokryté dvoma vrstvami saténovej farby, aby sa zabránilo vzniku spojovacích pásov. Práca vo dvojiciach: prvá aplikuje glazúru a druhá funguje. Armatúry rýchlo zaschnú. Aby ste znížili viditeľné známky obnovy, nepracujte v priamke. Je možné vyhnúť sa spájaniu vedení zvlhčením kefy z času na čas a následným vyžmýkaním alebo navlhčením steny špongiou. Ale pozor! Ak zvlhčíte stenu, urobte to niekoľko minút pred inštaláciou glazúry, inak spôsobíte vzhľad halo.

Je dobré vedieť

Táto glazúra zasychá pomaly a dáva vám možnosť pracovať vlastným tempom bez toho, aby ste si vyznačili časy. Po zaschnutí ho môžete prekryť vrstvou ochranného laku. Know-how - domáci dekor © La maison rustique - éditions Flammarion, 2006