Ostatné

Drevená dekorácia: ako ju prijať?

Drevená dekorácia: ako ju prijať?

Prečo padať na drevené dekorácie?Interiér a exteriér, drevo je materiál, ktorý sa objavuje všade vo výzdobe a ktorý je obzvlášť nadčasový. Tento prírodný materiál má šik, ktorý vytvára útulnú a vrelú atmosféru v akomkoľvek interiéri, či už v byte alebo v dome. Vznešené a autentické, existuje toľko druhov dreva, že nevyhnutne nájdete drevo, ktoré zodpovedá našim želaniam. Obloženie, trámy, parketové podlahy, ozdobné predmety ...

Na ľahkom alebo surovom dreve, v jedle alebo v dubu, v úplnom vzhľade alebo v malom dotyku: výber je na vás aké drevené dekorácie vyhovuje ti.

Ďalší dôležitý detail: drevo je okrem svojich estetických vlastností tiež veľmi dobrým tepelným izolátorom.

Škandinávska drevená dekoráciaKeď premýšľame drevená dekorácia, veľmi často máme obraz škandinávskej chaty alebo domu s dekoráciou vyrobenou výlučne z dreva, od podlahy po strop.

Škandinávsky trend zohráva dôležitú úlohu v príťažlivosti ozdobné drevené ventilátory, Ľahký drevený nábytok, parkety, obnažené trámy, ale aj drevené predmety, ako sú jelení hlavy, ako sú kutilstvá alebo police ... Tu sú niektoré typické prvky škandinávskej výzdoby.

Drevo sa dokonale spája s veľmi neutrálnymi farbami, ako je sivá, biela alebo čierna, ktoré sa nachádzajú v škandinávskych interiéroch.

V malom priestore sa rozhodneme pre biele drevo. To vytvára svetlý interiér a vytvára dojem, že steny boli vytlačené. Môžete prísť a zahriať interiér pomocou dekoratívnych drevených predmetov a niekoľkých farebných postrekov.

Drevená dekorácia do interiéru v blízkosti prírodyPrírodný materiál par excellence, drevo sa používa najmä na parketové podlahy alebo na pokrytie stien z dôvodu kvality tepelnej izolácie.

Ak si prenajímate alebo nechcete skončiť s obloženými stenami, môžete sa tiež integrovať niektoré drevené dekoratívne prvky vytvoriť veľmi „prirodzený“ interiér.

Ak chcete dekoráciu inšpirovanú morom, myslite na naplavené drevo. Ak nežijete pri oceáne, dekorácie alebo kutilstvá ponúkajú množstvo dekoratívnych predmetov v naplavenom dreve: nočné lampičky s naplaveným dnom, police, háčiky na kabáty ...

Ak dávate prednosť dekorácii Boho, kombinujte svoj nábytok z ľahkého dreva s prírodnými vláknami, ako je napríklad ratan: kreslá na ratanový nábytok ako Emmanuelle, koše, slnečné zrkadlá ... Ste na výber.

Konzervovanie na skrinkách, stoloch alebo kreslách dodáva vášmu drevenému nábytku retro dotyk a zároveň zachováva tento „prirodzený“ aspekt.

Dekorácia zo surového dreva pre remeselnú dekoráciu.S návratom prirodzenosti v našich interiéroch je surové drevo veľmi trendy, najmä pre nábytok.

Nábytok zo surového dreva často majú autentickú, takmer remeselnú stránku. Je to druh dekorácie zvlášť vhodný pre dom, pre ducha „vidieckeho domu“. Ručne vyrobený drevený nábytok môže byť vhodný aj do priemyselnejších interiérov, ak je k dispozícii priestor.

V kúpeľňovom nábytku, ktorý umožňuje umiestnenie umývadla, konzolového stola vytvoreného pri vstupe alebo veľkého jedálenského stola, prevažuje remeselnícky aspekt.

Práve v nedokonalosť a nepravidelnosť dreva prichádzame k výrobe nábytku s charakterom.

Drevená dekorácia pre exteriér domuDrevená dekorácia nachádza svoje miesto aj vonku, v srdci prírody. Nezabudnite však uprednostniť drevo, ktoré vydrží poveternostné podmienky a ďalšie vonkajšie podmienky, ako je zima, slnko alebo vlhkosť.

Medzi lesmi vhodnými na vonkajšie použitie nájdeme borovicu alebo teak. Sú vhodné na vytvorenie terasy, na pripevnenie pergoly alebo na nový záhradný nábytok.

Ak si vyberiete drevo, ktoré je vhodné na vonkajšie použitie, nebudete ho musieť pravidelne ošetrovať. Ak je to potrebné, trochu oleja alebo dreveného laku prebudí farby zvoleného dreva.