Informácie

5 tipov na čistenie všetkého so strieborným kameňom

5 tipov na čistenie všetkého so strieborným kameňom

Strieborný kameň je nevyhnutný pre domácnosť: odmasťuje, čistí, leští a dodáva mu lesk! Je to viacúčelový produkt, ktorý sa dodáva v práškovej forme a ktorý každý deň robí zázraky: v kuchyni, v kúpeľni, na čistenie hračiek a šperkov ... bez neho sa nebudete môcť!

5 tipov na čistenie všetkého

- Vlastnosti strieborného kameňa - Strieborný kameň pri každodennom čistení - V kuchyni alebo kúpeľni - Na čistenie vonku - Kedy sa vyhnúť hlinenému kameňu

1. Vlastnosti strieborného kameňa

Univerzálny čistiaci prostriedok, strieborný kameň, tiež nazývaný ílový alebo biely kameň, je 100% prírodný. Je to v skutočnosti biely prášok Meudonu na báze hliny, s ktorým sa mydlo a glycerín zmiešajú, aby ho premenili na strieborný kameň. Má veľa vlastností a vlastností ... Je to najmä prostriedok proti vodnému kameňu, antiseptikum, odmasťovadlo a brúsivo. Zanecháva ochrannú vrstvu na citlivých povrchoch, chráni ju, dodáva jej lesk. Okrem toho je to ekonomické, pretože používa pri čistení málo výrobkov a je ekologický (zaručené bez alergénov, je biologicky odbúrateľný!). Stručne povedané, má to čo potešiť! Ale s čím čistiť?

© Samsung

2. Užitočné pri dennom čistení

Vo forme kompaktného prášku postačí navlhčiť špongiu a natrieť ju na jej impregnáciu. To trochu spení: potom jemne krúživými pohybmi naneste na povrch, ktorý sa má vyčistiť. Opláchnite a osušte čistou handričkou z mikrovlákna. Pred zatvorením škatule nechajte uschnúť pre ďalšie použitie. Všetko môžete vyčistiť: hračkami vašich detí, varnou doskou, šperkami a dokonca aj oknami a sklom. PVC, meď, hliník, nehrdzavejúca oceľ ... Môže prejsť čokoľvek! Povrchy zostanú čisté a lesklé.

3. V kuchyni alebo kúpeľni

Hlinený kameň je zvlášť zaujímavý pre tieto dve obývačky, pretože hlboko čistí, odmasťuje a má účinok odpudzujúci vodu, ktorý chráni pred stopami vody. V kuchyni, varnej doske, pracovnej doske, umývadle, obkladačke ... robí každý povrch žiarivý! Strieborný kameň je viacúčelový: príde ku koncu panvíc so spálenou spodnou časťou, špinavou rúrou alebo špinavou kapucňou. A ak máte mosadz, počítejte s tým, že ju vyleštíte a bude vyzerať ako nová! V kúpeľni ho môžete použiť na čistenie kĺbov a drezov ako na kohútiky a dlaždice!

© Urban Wood Goods

4. Na čistenie vonku© Ikea Strieborný kameň je tiež veľmi užitočný vonku. Je užitočný na čistenie okien, ale aj roliet! Máte záhradný nábytok? Strieborný kameň vám pomôže udržiavať ho v čistote! Na čistenie verandy, grilu a záhradného vybavenia použite tiež strieborný kameň. Je účinný na všetky výrobky z plastov (kvetinové krabičky, nepremokavé plachty, markízy atď.). Strieborný kameň je tiež užitočný na pranie ráfikov automobilov alebo čistenie náradia! Jednou z výhod tohto kameňa je, že je opláchnutý studenou vodou, takže je ľahké ho používať vonku.

5. Kedy sa vyhnúť striebornému kameňu

Na druhej strane, pred použitím strieborného kameňa na drevo alebo aglomerát, ktoré sú porézne alebo príliš krehké, buďte opatrní: strieborný kameň má skutočne abrazívne vlastnosti, ktoré sa pri použití textílie. Odporúčame v prvom rade urobiť test na malej časti čisteného povrchu a uistiť sa, že ho nepoškodí skôr, ako začnete veľké čistenie!