Komentáre

10 dekoratívnych nápadov na rekonštrukciu stodoly

10 dekoratívnych nápadov na rekonštrukciu stodoly

Pre niektorých z nás je to sen: objaviť na dne novo získanej krajiny opustenú stodolu s vysokými stropmi a veľkými lúčmi. Pre ostatných sa tento sen stal skutočnosťou a objavená stodola sa stala nádherným domom charakteru. Objavte 10 neuveriteľných interiérov stodoly, ktoré nájdete na Pintereste a vďaka ktorým chcete vziať kľúč na pole.

Foyer XXL

Celý tento otvorený priestor umožňuje strach z toho najhoršieho v porovnaní s vykurovaním. Pokiaľ sa stodola nepoužíva iba v letných mesiacoch, nemožno poprieť, že táto budova musí urobiť maximum pre izoláciu. Dobrou správou je, že môžete vidieť stranu veľkého zdroja tepla a predstaviť si majestátny krb alebo kachle. Tento objekt bude bezpochyby stredobodom stodoly.

Vezmite dvere

Je bohužiaľ ťažké nájsť vo Francúzsku originálne posuvné dvere zo stodoly, ale môžete si ich kúpiť alebo si ich vyrobiť sami. Tieto dvere, ktoré sú úplne spojené s budovou, dodávajú celému dodatočnému oplátku a pripomínajú pôvodnú funkciu ubytovania. Pretože stodola nepotrebuje znásobovať dvere dovnútra, je lepšie uprednostniť krásu pre tieto zatváranie.

Nepreháňajte to

Ak je skutočne hanbou nezvyšovať estetiku dverí, môžete vidieť svetlo pre ďalšie časti stodoly. nezabudnite, že tento priestor vás dobyl niekoľkými ozdobami a že je to jeho rustikálny aspekt, ktorý zvádza. Inými slovami, nekomplikujte veci, pretože stodola a jej objemy sú sebestačné. Nie sú potrebné komplikované podlahy alebo sofistikované tapety, hlavná vec už existuje.

Svetlo na všetkých poschodiach

Ako sme už uviedli, strop a jeho výška sú skutočnými pridanými hodnotami stodoly. Stále ich musíte obdivovať! Na tejto úrovni sa môžete spoľahnúť iba na umelé svetlo. Naučte sa, ako meniť dĺžku zavesenia, aby ste vytvorili osobitnú atmosféru a zvýraznili určité detaily rámu.

Vnútri - Vonku

Ak nie je otvorený (s výnimkou dverí), zmena použitia stodoly na obydlie si vyžaduje vytvorenie niekoľkých okien a dverí. Otvorením smerom von odhalí svoj potenciál pre úchvatné panorámy. Obklopený krajinou a prírodou sa otvára úchvatným krajinám, z ktorých by bolo hanba zbaviť sa.

Zrejmá kostra

Už sme to niekoľkokrát zopakovali (dôkaz, že si to myslíme!) Rám stodoly je však jej silnou stránkou. Preto je potrebné urobiť všetko pre jeho zachovanie, obnovenie a zväčšenie. Môžeme napríklad prefarbiť jeho lúče, aby sme ich zvýraznili, alebo si zahráme na osvetlení, aby sme čo najviac využili.

Minimalistický duch

Nie je to preto, že ste sa rozhodli usadiť v stodole, že musíte nevyhnutne prijať krajinu alebo rustikálny štýl. Našťastie! Iné štýly sú veľmi vhodné pre tento druh budov, napríklad priemyselný dekor. Môžeme sa tiež inšpirovať oveľa modernejšími atmosférami, ako je minimalistický duch. Minimalistický štýl, ktorý sa spája s objektmi XXL, prekvitá v priestore, ako je stodola, a objemy sa môžu voľne vyjadrovať.

Otvorený panel

Stavíme sa, že vaša stodola sa stane miestom stretnutia celého vášho kmeňa. Vďaka vzdušnému priestoru a pokojnému susedstvu je ideálnym miestom pre veľké stoly a slávnostné večery. Za týchto podmienok sa ujímajte vedenia pri usporiadaní stodoly tak, aby vyhovovala maximálnemu počtu ľudí. V prvých troch hlasujeme za stôl XXL, otvorenú kuchyňu a stredný ostrov, ktoré dokážu spojiť dvadsať ľudí (minimálne!).

Výška zisku

Ak má vaša stodola dostatočnú výšku pod stropom, je možné zariadiť pre ňu podlahu. Iba radu, udržujte všetky rovnaké miestnosti, ktorá udržuje všetky výšky pre majestátne strane. Ideálne by preto bolo nainštalovať mezanín, aby sa stal užitočným a príjemným. Pri príležitosti tejto príležitosti sme sa rozhodli pre sofistikované schodisko. Ten musí byť považovaný za silnú miestnosť v dome, najmä ak je v strede stodoly.

Obnovenie fasády

Nezabudneme na vonkajšiu časť stodoly! Ak chcete, môžete rustikálny vzhľad svojej stodoly zachovať, ale môžete tiež radikálne zmeniť jej vzhľad bez toho, aby ste zradili jej charakter. V závislosti od práce a otvorov vytvorených počas práce bude bezpochyby potrebné skontrolovať jej vonkajší povrch. Môžete tiež využiť príležitosť a dať svojej stodole facelift a pep!