Tipy

Kúpeľňa v trópoch

Kúpeľňa v trópoch

Exotický štýlV posledných rokoch bol tropický štýl v našich interiéroch veľmi trendový. A väčšina izieb v dome nie je výnimkou. Je to najmä v prípade kúpeľní ktoré môžu byť vyzdobené v tomto štýle.

Zmena scenérie a pohody sa potom stane heslom vašich spŕch a vašich rutín krásy. Tropická výzdoba, je to bujná vegetácia, prírodné materiály, ako je bambus alebo ratan, boho doplnky v macrame alebo v etnickej látke ... Radostná zmes plná melónov, ktorá premieňa vašu kúpeľňu na mini džungľu, ako pozvánka na cestu ,

Rovnako ako u všetkých trendov dekorácie, exotický štýl má svoje vlastné pravidlá. A v kúpeľni je to tak aj. Na bielizni alebo na stenách sú potlače nádherné alebo etnické. Doplnky a iné ozdobné predmety sú vyrobené z prírodných materiálov a okrem ich estetického rozmeru sú tiež praktické. Nábytok je vyrobený z tropického dreva, zvlášť vhodný pre vlhkosť miestnosti.

Rýchlo objavte materiály a prvky, ktoré máte vo svojej kúpeľni exotická výzdoba hodný mena!

Nábytok z bambusuAk chcete dajte svojej kúpeľni tropický nádych, pridajte do miestnosti nejaký bambusový nábytok! Rebrík v štýle rebríka na ukladanie uterákov, nástenné police na ukladanie kozmetických výrobkov alebo malú lavicu - ak máte priestor - na sedenie pri zaschnutí manikúry.

Bambus je odolný proti vlhkosti a ľahko urobí miesto vo vašej kúpeľni. Ak plánujete renováciu svojej kúpeľne, zvážte tento vlajkový materiál v trópoch pre vašu márnu jednotku alebo iné úložné jednotky. Vďaka svojej svetlej farbe ľahko ladí so všetkými farbami, aj keď sú preferované svetlé farby pre kúpeľne, najmä ak majú malý povrch.

Exotické rastliny všadePo celé roky sa naše interiéry zmenili na mestskú džungľu. A tiež kúpeľňa! Výberom rastlín podporujúcich vlhkosť môžete z tejto miestnosti urobiť mini tropický prales.

Niektoré rastliny sú vhodnejšie ako iné. Tu je neúplný zoznam:

  • Banánový strom: nevystavujte ho príliš blízko okna vašej kúpeľne, pretože jeho listy sa boja priameho slnečného žiarenia.
  • Alocasia: je to rastlina domáca v Ázii, ktorá vyžaduje teplo, vlhkosť a svetlo. Vyvarujte sa blízkosti okna alebo radiátora.
  • La Monstera: známa tiež ako Philodendron, musí byť v miestnosti s teplotou 18 až 25 ° C.
  • Papraď: pôvodná z podrastov, menej exotická, obzvlášť oceňuje vlhkosť. Jeho malá veľkosť umožňuje inštaláciu na policu alebo pracovnú dosku.
  • Orchidea: perfektné, ak chcete mať v kúpeľni peknú farebnú rastlinu. Miluje vlhkosť a svetlo.
  • Calathea: pôvodom z Južnej Ameriky, je to rastlina, ktorá miluje vlhkosť!

Ak sa rozhodnete mať mestskú džungľu vašu kúpeľňu v tropickom štýle, musí byť vybavené aspoň jedným oknom. Takto vaše rastliny využijú na to, aby prekvitali prírodné svetlo.

Prírodná inšpirácia pre dekoratívne predmetyTropický dekor hodné mena sa hrá v každom detaile. Na ozdobenie vašej kúpeľne uprednostnite ozdobné predmety z vlákien alebo prírodných materiálov.

Ak chcete uložiť šperky alebo zásoby bavlny na odstránenie, kokosové misky urobia trik. Niektoré koše z prírodných vlákien, ako napríklad ratan, vám umožňujú ukladať vaše kozmetické výrobky alebo dokonca ukladať kúpeľňovú bielizeň.

Môžete sa tiež rozhodnúť pre plagáty alebo textil s tropickými výtlačkami. Dekoráciu doplní sprchový záves pripomínajúci listy monster, niektoré plagáty inšpirované rastlinami na stene alebo dokonca kúpeľňové plátno na listy.

Kovové detailySkončime s malými detailami vaša exotická elegantná dekorácia : kov. Či už ide o meď alebo zlato, dodáva celku priemyselný a moderný nádych. Okolo zrkadla, v exponovaných kohútikoch alebo dokonca v dekoratívnych predmetoch sa kovové predmety dokonale kombinujú s prírodnými materiálmi a rastlinami.