Komentáre

Ako čistiť drevenú terasu?

Ako čistiť drevenú terasu?

Vaša drevená paluba by sa mala pravidelne čistiť vystavená počasiu a slnečnému žiareniu. Ktoré výrobky použiť? Spracúvajú sa všetky druhy dreva rovnakým spôsobom? Priblížte tisíc a jeden spôsob, ako vyčistiť drevenú terasu ...

Zhrnutie:

- Kedy vyčistiť drevené paluby? - Ekonomické čistenie drevenej paluby - Ekologický čistiaci prostriedok na drevo. - Vyčistite priestor medzi drevenými doskami. - Chráňte svoju drevenú palubu

1. Kedy by ste mali vyčistiť drevené paluby?

Frekvencia čistenia vašej drevenej paluby závisí od klimatických podmienok, ktorým je vystavená. Napríklad horúce a vlhké podnebie bude mať tendenciu napádať drevo viac ako suché a chladné počasie. Správne tempo? Mesačné čistenie po celý rok! Tým sa zabráni výskytu machov, ktoré kolonizujú drevo, ak nie je pravidelne čistené.

© Ikea

2. Ekonomické čistenie drevenej paluby

Niekoľko výrobkov vám umožňuje vyčistiť drevenú terasu s nižšími nákladmi: * Čierne mydlo: Odporúča sa na čistenie terás a teakového nábytku, používa sa zriedená v horúcej vode. Garantovaný výsledok! * Prací prášok: Je vhodný pre ľahké dreviny a používa sa tiež zriedený v horúcej vode. * Sódové kryštály: Sú veľmi účinné proti vzpurným stopám. Z bezpečnostných dôvodov sa odporúča začať s testom na malom mieste.

3. Ekologický prípravok na čistenie dreva

Mnoho ekologických výrobkov je teraz komerčne dostupných na čistenie drevenej terasy a zároveň na ochranu životného prostredia: * Reštaurátori dreva: Bez silikónu alebo farbiva dodávajú drevu na vašej terase pôvodný lesklý vzhľad. * Soberače dreva: Používajú sa na obnovenie pôvodnej prirodzenej farby dreva, pôsobia divy! * Odmasťovadlá: Často na báze éterického oleja odstraňujú mastný film, ktorý sa nanáša na drevené čepele.

4. Vyčistite priestor medzi drevenými doskami© Delamaison Na udržanie vašej terasy v dobrom stave po dlhú dobu nestačí samotné čistenie drevených lamiel. Priestor medzi týmito lamelami by mal byť tiež predmetom všetkej vašej pozornosti! V skutočnosti práve v týchto medzerách baktérie a iné huby kolonizujú drevnú chatu. Na ich uvoľnenie použite kovovú škrabku a dôkladne vyčistite priestor medzi čepeľami. Potom nastriekajte dlhodobý fungicídny produkt. Vaša terasa vám ďakuje!

5. Chráňte svoj drevený balíček

Všetci majitelia drevených palúb vám povedia: čistenie je dobré, ochrana je lepšia! Ideálne je použitie saturátora dreva, ktorý pokryje podlahové dosky vodotesnou hydroizolačnou fóliou. Takto chránené a regenerované do hĺbky bude drevo odolávať viac klimatickým agresiám. Posledný tip: Aby ste obmedzili nevzhľadné škrabance, vybavte nohy stola a stoličky ochrannými vankúšikmi. Chytrá, však?