Informácie

Ako zariadiť obývaciu izbu?

Ako zariadiť obývaciu izbu?

Obývacia izba je v centre nášho každodenného života, miestnosť s mnohými funkciami, miesto odpočinku a pohoda, v ktorom radi trávime čas. Preto je dôležité nezanedbávať jeho usporiadanie. Aby sme sa vyhli chybám, dáme vám niekoľko kľúčových pravidiel, ktoré treba dodržiavať.

Ako vyzdobiť obývaciu izbu?

Obývacia izba musí byť skutočným srdcom vášho domova a musí predstavovať vašu osobnosť a ponúkať svojim obyvateľom neporovnateľnú pohodu. Aj keď sa to v prvom rade zdá byť dosť jednoduché, nie vždy je ľahké vedieť, ako optimalizovať a vyzdobiť obývaciu izbu vkusom. Tu vám ponúkame niekoľko tipov, ako uspieť v tejto dekorácii, ktorá je pre vaše srdce taká drahá.

 • Vyberte podlahovú krytinu obývacej izby
 • Nájdite správne miesto na pohovku
 • Usporiadajte nábytok v obývacej izbe
 • Nainštalujte svetlo do obývacej izby
 • Postarajte sa o dekoráciu obývacej izby

1. Vyberte podlahovú krytinu obývacej izby

Obývacia izba vyžaduje miesto priechodu par excellence, vhodnú podlahovú krytinu. Či už ste sami alebo so svojou rodinou, uprednostňujte odolnú podlahu a vyhýbajte sa svetlým farbám. Terénna podlaha, najmä ak máte deti a zvieratá, je obkladaná rôznymi štýlmi. Príliš chladno na chodidlá? Vyberte si skutočné parkety , vrúcne. Alebo dokonca podlaha v PVC alebo prírodné vlákno ktorých súčasné modely majú veľa štýlov.

2. Nájdite správne miesto na pohovku

Pohovka je ústredný kus nábytku v obývacej izbe, ten, ktorý nastaví náladu pre zvyšok miestnosti. Spontánne to umiestňujeme späť na stenu , za predpokladu, že je otočená k inej stene, na ktorej bude nainštalovaný televízor alebo krb, a uprednostňuje priestor pre krásny konferenčný stolík. Ak je miestnosť veľmi priestranná, pohovka môže byť usporiadanácez miestnosť slúži napríklad ako priečka medzi spoločenskou miestnosťou a jedálenskou časťou. Pohovka nie je nič iné ako stredobod obývacej izby.

Pokiaľ ide o jeho výber, je to záležitosť vkusu. Niektorí budú chcieť viac triezvosti zvolením neutrálnej farby, napríklad bielej alebo šedej. Iní budú hľadať túto malú retro stránku, ktorú si veľmi vážime tým, že pôjdu na hnedú koženú pohovku. Zatiaľ čo niektorí ľudia budú viac zvádzaní látkovou pohovkou s farebnejšími odtieňmi, aby sa zvýšil tón miestnosti.

Ak chcete nájsť perfektné miesto, budete musieť mať malú predstavu o tom, čo chcete robiť so svojou miestnosťou. To znamená, že umiestnenie v strede obývacej izby môže slúžiť na vymedzenie dvoch samostatných miest, a teda na ďalšiu štruktúru vašich priestorov. Rovnako ľahko ho môžete položiť na stenu alebo pod schody. Je na vás, aby ste podľa vašich želaní, vašich želaní, videli, či ich chcete nainštalovať pred televízor, alebo či máte dostatok priestoru na ozdobenie malým konferenčným stolíkom.

3. Usporiadajte nábytok v obývacej izbe

Ak chcete umiestniť ďalší nábytok, opýtajte sa sami seba, aké sú vaše zvyky v miestnosti, čo tam radi robíte. Poskytnite napríklad prázdny priestor na hranie pre deti, jeden alebo dva pomocné stoličky v závislosti od priestoru na oboch stranách pohovky. Potom konferenčný stolík úmerný veľkosti pohovky alebo niekoľko vyhovujúcich. V prípade, že vám pri výbere nábytku chýbajú nápady a fantázia, Meuble-House je obchodom na návštevu, ponúka celý rad nábytku veľmi rozmanitého a zodpovedajúceho všetkým vkusom. Podľa vašich vášní, vašich obľúbených koníčkov nebude vaša obývacia izba vyzerať ako iná. Izby, ktoré sa nachádzajú hlavne v tomto priestore, sú tieto:

 • Jedálenský stôl (viac drevený) a stoličky
 • Príborník (na poskytnutie väčšieho úložného priestoru)
 • Knižnica (konečný pôvab)
 • Televízny stojan
 • Zrkadlo (na zväčšenie miestnosti)
 • Svietidlá sem a tam


4. Nainštalujte svetlo do obývacej izby

V tejto centrálnej miestnosti musí byť dostatok svetla: násobíme zdroje svetla, aby sme prispôsobili jas rôznym denným obdobiam. Na strope, ak máte dostatočnú výšku, môže byť veľká zavesenie , Bez elektrického vstupu do stropu uprednostnite a stojaca lampa veľkosti úmernej časti. Okrem toho dokončite s prízvukové žiarovky ktoré budete používať na čítanie v utlmenej atmosfére alebo sledovanie televízie.5. Doprajte dekoráciu obývacej izby

Cieľom prehliadky je odzrkadliť vašu osobnosť, jej farby, doplnky a ozdobné predmety. Ak ich chcete usporiadať, skôr ako začnete, zoznam materiály a farby ktoré chcete integrovať, potom harmonicky znižujú vankúše, rámy na stene, malý nábytok, textil a rastliny, aby sa dokonalo usporiadanie miestnosti. Je to dokonalý dotyk, vďaka ktorému sa budete cítiť dobre.

Pomyslite na prírodné prvky, ktoré dodajú vašej atmosfére, hebkosti a upokojeniu. Vyberte drevený nábytok, ktorý zvýrazní vašu izbu farbou a dizajnom vybraného druhu. Pridajte izbové rastliny na určitých miestach, ktoré budú schopné cirkulovať čistejší a zdravší vzduch. To prirodzene prinesie skutočný dotyk čerstvosti.