Informácie

10 jednoduchých vecí, aby ste boli šťastnejší doma

10 jednoduchých vecí, aby ste boli šťastnejší doma

Existujú dni, ako je tento, keď nič nefunguje. Keď sa to stane doma a morálka je nízka, stačí skĺznuť a dostať sa depresiou. Váš „domáci sladký domov“ by však mal byť zdrojom šťastia, takže by vám malo niečo chýba, aby ste sa znova usmiali: to je dobré, našli sme desať jednoduchých vecí, ktoré môžete urobiť doma, aby sme vás naplnili radosťou!

Zvýraznite dobrú pamäť

Je to očividné, čo musíte urobiť, a to vám umožní ľahko vylepšiť. Tým, že sa obklopíte dobrými spomienkami, ako sú fotografie šťastných okamihov na jeho stenách, ocitnete sa okamžite v priateľskom a teplom prostredí. Fotografie na stene nie sú jedinými objektmi, ktoré si pravdepodobne dobre pamätajú: môže to byť aj dovolenkový suvenír alebo objekt z dedičstva, ktorý vám pripomína drahú osobu. Obklopovať sa sentimentálnymi objektmi (bez toho, aby sa hromadili na druhej strane), je nezastaviteľným prostriedkom proti temnote.

Kúpiť položku na zdieľanie

V dome šťastia sú nevyhnutne predmety, ktoré podporujú zdieľanie a dobrý humor. Na tejto úrovni máme veľa nápadov. Myslíme na veľké stoly so zodpovedajúcimi lavicami, hojdacími sieťami na zvlnenie, barové stoličky na varenie, XXL plyšové sedacie súpravy alebo viacgeneračnú hernú konzolu. Takže pri ďalších ozdobných nákupoch musíte premýšľať o veľkom a rodine, niečo, čo poteší priateľov a rodinu. Ak sú ostatní šťastní, je to nevyhnutne nákazlivé!

Hostiteľská rastlina

Stále to opakujeme (dúfame, že nás sledujete): rastliny a kvety sú doma nevyčerpateľným zdrojom šťastia. Prinášajú nielen sviežosť a farbu, ale sú tiež úplne závislé od vás (pre ich pohodu), nútia vás myslieť aj na niečo iné. Toto potešenie starať sa o rastliny a vidieť, ako rastie, je antistresom prístupným pre všetkých. Keď navyše váš interiér spríjemní, hovoríme, že rastlina má všetko dobré.

© Ikea

Šťastie, také jednoduché ako dobrá posteľ.

Investovanie do dobrej postele

Niekedy stačí myslieť na svoju posteľ, aby ste okamžite chceli ísť domov. Ak to tak nie je pre vás, môže to byť preto, že si posteľná bielizeň nezaslúži pozornosť. Mať zlé lôžko je zlý nápad z dvoch dôvodov: môže to spôsobiť zlý spánok a ste šťastnejší, keď spíte vonku. Mať konkurenčný matrac nestačí, tiež si treba myslieť na detaily, ako je napríklad posteľná bielizeň a ergonomické vankúše. Všetko, čo podporuje pokojný spánok, by sa malo brať veľmi vážne.

Otvorte okná

Kedykoľvek môžete, otvorte si interiér. Pri vetraní sa najprv riaďte touto prvou radou: musíte otvoriť okná miestnosti desať minút denne, aby ste osviežili vzduch, dokonca aj v meste. Vonkajší vzduch je často zdravší ako vo vnútri. Ak to počasie umožňuje (a hluk nie je nepríjemný), nechajte svoje okná otvorené: pocit vánku a zvonivý život je tiež spôsob, ako si oddýchnuť, pretože sa doma cítite menej obmedzení ,

Zavolajte priateľovi

Bolo vám odporučené, aby ste nechali otvorené okná, ale musia byť otvorené aj vaše dvere. V každom prípade, názorne. Šťastný dom je vítaným domom, preto neváhajte pozvať priateľov a vyjasnite si, že aj neočakávané sú vítané. Mať niekoho, kto vyjde z domu na pitie kávy, niekedy stačí na rozjasnenie celého dňa.

Unclutter

Vaša zlá nálada doma môže byť spôsobená pocitom nedostatku miesta, pocitom udusenia a nedostaním sa z nej. V tomto prípade liek spočíva v potlačení jeho interiéru. Slovo, ktoré sa v posledných rokoch stalo módnym, ale odráža spoločnú potrebu slobody. Decluttering vám umožní vyprázdniť váš domov, ale aj v hlave a všetci súhlasia, že je dobré sa rozlúčiť s nepotrebnými vecami. Okrem toho sa potom čistenie stáva oveľa ľahšie.

Vyprázdnite umývadlo

Pomoc v domácnosti môže byť skutočným zdrojom stresu doma. Keď sa vrátite domov a dlhý zoznam vecí, ktoré musíte urobiť skôr, ako sa budete môcť rozprestrieť skôr, ako si ich budete môcť vychutnať, získate šváb. Normálne, ale existuje spôsob, ako to napraviť. Použite metódu Flylady, ktorá odporúča začať s vždy čistým umývadlom. Môže to vyzerať ako kvapka v oceáne a napriek tomu vždy čisté umývadlo niekedy postačuje na to, aby už nebolo horou domáceho upratovania.

© Fleux

Nechajte sa byť milými slovami

Obklopte sa inšpiratívnymi vecami

Pretože sa spomína móda, na povzbudenie využívame inšpiratívny dekor. Môžeme si naplánovať malý hrnček, ktorý hovorí: „Verte v seba a všetci budú nasledovať“, stredný s nástenkou, ktorá prenáša vaše vlastné slová, alebo veľký s obrovskou nálepkou na stenu, ktorá pripomína „Pravidlá šťastia“. Je stále dobré cítiť sa povzbudený!

Prineste dobrý humor

Nakoniec vám dôrazne odporúčame, aby ste sa cítili šťastnejšie ako doma. Musíte vedieť, ako dekomprimovať a nezaoberať sa detailami, ako je pohovka, ktorá sa vám nepáči, neporiadok, ktorý nemôžete prekonať, alebo steny, ktoré je potrebné znova natrieť. V podstate nie je nič vážne. Váš domov nemusí byť dokonalý, ale je to váš a zdieľate ho s ľuďmi, na ktorých vám najviac záleží. Čo viac si môžete vyžiadať? Ak vás táto myšlienka nespokojí, zamierte na dekoratívny predmet jednorožca. Zdá sa, že lieči všetky bolesti.