Ostatné

Ako používať hrniec s rezervou vody?

Ako používať hrniec s rezervou vody?

Pretože v živote nie sú len zelené rastliny, môže sa stať, že zabudneme na zavlažovanie nášho milovaného Piléa. A áno. Našťastie pre všetkých tých, ktorí chcú žiť rýchlosťou 100 hodín za hodinu bez obetovania svojej malej vnútornej džungle, je tu príslušenstvo, ktoré vám umožní vyplniť zalievanie s úplným pokojom mysle: nádrž na vodu. Zázračné riešenie pre všetky hlavy vo vzduchu ... za predpokladu, že viete, ako ich používať. Poradenstvo Marca Gueguena, riaditeľa pre výskum a vývoj rastlín na TRUFFAUT.

© Holmegaard Génové kvetináče, ktoré odolávajú zalievaniu!

Ako funguje hrniec s rezervou vody?

Ako naznačuje ich názov, kvetináče a vane s vodnou rezervou sú vybavené dvojitým dnom, ktoré umožňuje uložiť určité množstvo vody pod úroveň zeme. Vďaka princípu kapilárneho pôsobenia voda stúpa, prechádza mriežkou a oddeľovacou tkaninou a nepretržite zvlhčuje pôdu, čo umožňuje preklenutie zavlažovania počas niekoľkých dní alebo dokonca týždňov v zime. Vo väčšine prípadov ukazovateľ ukazuje, koľko zostalo v ponuke.

© Ikea Ideálny kvetináč pre kvitnúce rastliny, ktoré potrebujú vždy vlhkú pôdu.

Čo zasadiť do nádrže na vodu?

Tento typ kvetináča je ideálny pre rastliny, ktoré majú veľkú potrebu vody, ako sú napríklad impatiens z Novej Guiney, vnútorné hortenzie a všetky kvitnúce rastliny, ktoré vyžadujú trvalú vlhkú pôdu. Na druhej strane musíte byť veľmi opatrní pri mnohých druhoch, ktoré si želajú nechať pôdu vyschnúť medzi dvoma zavlažovaniami. Pre nich musíte rezervu nechať vyprázdniť a pred ďalším naplnením počkať niekoľko dní, aby sa substrát mohol uschnúť. Pre tieto rastliny je najčastejšou chybou udržiavanie dodávky vždy stále! A nakoniec, sukulenty a kaktusy, ktoré sa darí v suchej pôde, nemajú čo robiť v rezervnom hrnci ... pokiaľ ich necháte vždy prázdne!

© Lechuza Riešenie ísť na dovolenku bez zabitia bazalky!

Ako správne používať rezervnú nádrž na vodu?

Pri výsadbe musíte najprv koreňovú guľu namočiť do vody pred inštaláciou do hrnca bez pridania ílových guličiek. Prvé zalievanie sa potom uskutoční zhora, nechá vodu vsiaknuť do zeme a rezervu zhora naplní. Potom je potrebné nájsť správny rytmus na naplnenie rezervy podľa potrieb rastliny, aby sa zemina mohla medzi dvoma výplňami nechať uschnúť. Na jar a v lete pridajte do vody trochu tekutého hnojiva a zakaždým ho navlhčite. V žiadnom prípade nezabúdame na to, že po vyprázdnení rezervy zostáva pôda vlhká ešte niekoľko dní a že prirodzene zapĺňa dažďovú vodu pre vonkajšie nádrže ...

© ELHO LOFT URBAN Praktické aj pre balkón a terasu! Vďaka Marcovi Gueguenovi, riaditeľovi výskumu a vývoja rastlín na TRUFFAUT za jeho cenné rady.