Užitočný

Ktoré svietidlá si vybrať do spálne?

Ktoré svietidlá si vybrať do spálne?

Osvetlenie spálne je často mylne považované za tretie koleso vozňa, dlho po výbere farby a nábytku. Výzdoba miestnosti, ale aj jej funkčný aspekt, je v skutočnosti veľmi silne ovplyvnená výberom svietidiel, ktoré túto miestnosť osvetlia. Záves, tienidlo, zapustené bodové svetlo, značkové stolové svietidlo, lampáš, japonská guľa ... Výber je obrovský. Našťastie sú tu naše rady týkajúce sa zdobenia, ktoré vás poučia!

  • 1. Hlavné osvetlenie: závesné svetlá a stropné svetlá
  • 2. Okolité osvetlenie: stojací lampa
  • 3. Nočné osvetlenie: nočné lampy a nástenné svietniky
  • 4. Osvetlenie šatne: vstavaný reflektor, superhviezda šatne?

V spálni spravidla vytvárame útulnú atmosféru, príjemnú atmosféru prispievajúcu k relaxácii. Namiesto toho sa rozhodneme pre teplé svetlo, pokiaľ naše steny nie sú farbené. V tomto prípade je výhodné zvoliť neutrálne osvetlenie, ktoré umožní vylepšiť každý odtieň farby. Nakoniec je dôležité znásobiť zdroje osvetlenia podľa potrieb, ktoré sa líšia počas dňa a večera. Expozícia miestnosti bude rozhodujúca aj pri výbere osvetlenia, v závislosti od toho, či je osvetlenie vystavené na sever alebo na juh, bude potreba osvetlenia viac alebo menej významná. Okrem závesného svietidla alebo stropného svietidla ho dopĺňa doplnkové osvetlenie podlahovou lampou a nástennou alebo nočnou lampou. Úroveň žiarovky, vyberte si LED. Kúpa je o niečo drahšia, ich životnosť je omnoho dlhšia a ich spotreba je menej náročná na energiu ako bežné žiarovky.

Hlavné osvetlenie: závesné svetlá a stropné svetlá

Výber stropného svetla sa môže rýchlo zmeniť na puzzle, pretože ich je toľko! Svoje závesné svetlo si však vyberiete podľa toho, ako ste sa rozhodli ozdobiť svoju izbu. Vyberte si kovový prívesok pre priemyselnú výzdobu, ratanový prívesok pre bohémsky elegantný dekor alebo japonský loptu pre romantickú spálňu. Ceny sa výrazne líšia, rozpočet, ktorý chcete venovať, vám tiež pomôže pri výbere, za jedno svietidlo môžete minúť niekoľko desiatok až niekoľko stoviek eur. Ak máte to šťastie, že žijete v byte alebo v dome s vysokými stropmi, môžete sa rozhodnúť pre osvetlenie prispôsobené objemom, sú tu veľmi krásne izby, skutočné umelecké diela, ktoré pekne zdobia priestor. , Ak sú naopak vaše stropy nízke, budete sa musieť rozhodnúť pre diskrétnejšie pozastavenie. Hlavnou vecou je rešpektovať proporcie podľa veľkosti miestnosti, výšky stropu. Napokon si uvedomte, že stropné svietidlo nie je povinným krokom. Ak ide o pomerne dobre zavedený zvyk vo francúzskych domoch, použitie stropných svetiel je však v škandinávskych domoch veľmi zriedkavé alebo dokonca neexistuje. Uprednostňujú množstvo malých svetelných zdrojov, ktoré sú pre oči omnoho mäkšie ako jediný hlavný svetelný zdroj. A to platí pre všetky diely! Prečo neprechádzate na škandinávsku módu? Spálňa je ideálna miestnosť na vytvorenie tlmenej atmosféry a tlmenejšieho osvetlenia. Len nezabudnite nainštalovať stojaci lampu blízko vášho šatníka, aby ste nešli do kancelárie oblečenej ako harlekýn ...

Vyberte si závesnú lampu, ktorá rozptyľuje mäkké svetlo

Okolité osvetlenie: stojací lampa

Podlahová lampa je dokonalá v rohu, vedľa útulného kresla na čítanie, vedľa stola alebo toaletného stolíka. Umožní vám rozptýliť okolité svetlo a rozsvieti sa pri čítaní, práci, vy doplňte ... Preferujte stojacie lampy s dostatočne veľkým tieňom, aby sa mohli rozsvietiť hore a dole v miestnosti. Niektoré dizajnérske stolové lampy, ako napríklad známe Arco, majú tienidlo lampy perforované tisíckami malých dier, ktoré premietajú rozptýlené a tlmené svetlo smerom k hornej časti miestnosti a presnejšie a jasnejšie svetlo na miesto, ktoré chcete osvetliť. , Bez toho, aby ste prešli takú sumu, nájdete mnoho ďalších oveľa prístupnejších žiaroviek inšpirovaných týmto dizajnom, v žiadnom prípade však neprehliadnite dôležitosť dobrej stojacej lampy v spálni. Umiestnite opatrne, bude to skutočne možné zväčšiť priestory a bude skutočným dekoratívnym prvkom vo vašej izbe.

Stojacia lampa môže rozsvietiť kancelársky priestor, priestor na čítanie, krásu alebo dokonca slúžiť ako nočné lampičky

Nočné osvetlenie: stolové lampy, svietidlá, nočné svetlá a nástenné svietniky

Aby ste mohli čítať knihu alebo pliesť bez toho, aby ste rušili partnera, inštalujete na každú stranu postele tradičnú stolovú lampu, nástenné svetlo, holú visiacu žiarovku, lampu alebo dokonca starú LED. Súčasný trend je zameraný na malé závesné svetlá alebo holé žiarovky visiace na každej strane postele. Výhodou tohto zaujatosti je okrem skutočnosti, že dekor je vzdušný, aj úspora miesta. V skutočnosti nemáme vždy priestor na inštaláciu nočných stolíkov, keď máme malú spálňu a / alebo veľkú kráľovnú alebo kráľovskú posteľ! Ak máte dostatok miesta, zvážte nákup krásnej dizajnovej stolovej lampy alebo peknej lampičky. Tieto malé nápady na výzdobu sa hodia obzvlášť dobre na dekor v prvom storočí alebo na druhý v prípade boho. Zvyčajne inštalujeme nočné lampy v úrovni očí, žiarovky budú musieť poskytnúť svetlo biele svetlo, aby boli schopné prečítať bez únavy očí.

Nočné lampičky pre každého!

Osvetlenie šatníka: vstavaný bodový reflektor, superhviezda šatníka?

Ak ste jedným z tých šťastlivcov, ktorí majú v spálni šatňu, je dôležité ju dobre osvetliť. Pôjdeme na LED diódy, miesta, ktoré sa majú zabudovať alebo opraviť, aby sme videli interiér šatne. Čo by mohlo byť nepríjemnejšie, ako keď nič nevidíte v skrini a slepo hľadáte šaty ... Ak máte v spálni zrkadlo, môžete ho obklopiť LED girlandou, efekt bude Hollywood! V opačnom prípade sa rozhodnite pre žiarovky s viditeľným svetlom v šatni umelca ... Zaručený úspech!

Na osvetlenie šatní sa rozhodnite pre bodové svetlá alebo LED