Tipy

Chcem obývaciu izbu v africkom štýle

Chcem obývaciu izbu v africkom štýle

Béžová pohovkaPriniesť Africký štýl v obývacej izbe začnite výberom veľkého nábytku v pomerne jemných farbách, ako je napríklad pekná pohovka vo svetlo šedých alebo béžových odtieňoch. Môžete si zvoliť pohovku v škandinávskom štýle so štruktúrou alebo nohami v ľahkom dreve a textílii.

Potom sa budete môcť slobodne hrať s kontrastmi farieb a etnických vzorov v dekore, najmä vďaka prikrývkam, vankúšom alebo iným plagátom inšpirovaným voskom.

Vosková tlačKultová tkanina z africký štýl, vosk je k dispozícii v tisícoch farieb a vzorov! Grafický a farebný materiál nie je afrického pôvodu. Pôvodne z Indonézie ho holandskí osadníci v 19. storočí priviezli späť do Afriky. Túto techniku ​​objavili počas okupácie Indonézie.

Grafické, zvieracie alebo rastlinné vzory sú súčasťou vzorov, ktoré sa nachádzajú voskov veľa. V obývacej izbe v africkom štýle zakryte pohovku hádzaním vosku alebo niekoľkými vankúšmi rôznych vzorov. To okamžite privádza pep do miestnosti!

Ratanová suspenziaRatan vždy prináša dotyk exotiky, keď ho prinesiete do domu. Ľahké, nadčasové, perfektne to ide obývacia izba v africkom štýle ! Závesné nad spoločenskou miestnosťou alebo jedálenským priestorom rozptyľuje mierne tlmené svetlo, veľmi príjemné.

Pre moderný interiér neváhajte mať v jednej miestnosti dve alebo tri ratanové svetlá rôznych veľkostí a tvarov. Môžete dokonca zavesiť niekoľko zavesení ratanu zo stropu a vytvoriť tak dizajnérske svetlo.

Tropické výtlačkyNa stenách, v tapetách alebo na plagátoch si osvojte tropickú tlač! Palmové listy, monštrum, svieža vegetácia ... Tropické výtlačky usporiadané do malých dotykov vám umožňujú priniesť zeleň obývacia izba v africkom štýle

Ozdobte si obývaciu izbu aj tropickou potlačou tkanín, ako sú vankúše alebo záclony.

Ratanové kresloPriniesť boho a vintage dotyk vaša africká obývacia izba, zamierte na ratanové kreslo. Rovnako ako v prípade závesných svetiel, aj tento prírodný materiál dodáva miestnosti exotický nádych.

Aby boli pohodlnejšie, pridajte vankúše a prípadne čalúnené textilné sedadlo. V rohu miestnosti sa môže stať príjemným miestom na čítanie. V spojení s ratanovou pohovkou alebo pohovkou z ľahkej tkaniny umožňuje mať útulnú a teplú obývaciu izbu, kde sa môžete stretnúť s rodinou alebo priateľmi!

Trite si ratanové kreslo a získajte autentický model, ktorý je časom mierne zvetraný. Inak ich nájdete za všetky ceny v obchodoch s dekoráciami, ratan bol roky veľmi trendy.

Dekorácie stien inšpirované etnikamiAk chcete obývacia izba v africkom štýle ešte teplejšie, neváhajte prísť vyzdobiť steny rôznymi predmetmi na dekoráciu stien. Zmiešajte štýly a materiály a vytvorte cestovnú suvenír.

Medzi dekorácie stien, ktoré môžu ozdobiť steny vašej obývačky, nájdeme:

  • plagáty: čiernobiele ilustrácie afrických mužov a žien, fotografie savany, vosku alebo etnických odtlačkov ... Ste na výber! Neváhajte ich nainštalovať pod rám a dať im trochu „umeleckého“ vzhľadu.
  • závesy : z Berberskej inšpirácie alebo s etnickými vzormi pokrývajú závesy veľkú časť steny. Aby nedošlo k preťaženiu miestnosti, nezabudnite nainštalovať jednu stenu zavesenú na jednu stenu. Môže to byť za pohovkou, za televízorom alebo jednoducho definovať priestor v obývacej izbe.
  • koše z rastlinných vlákien: veľmi moderné koše z rastlinných vlákien možno pripevniť na stenu pomocou háčikov. Buď prázdny, alebo s rastlinou alebo sušenými kvetmi vo vnútri, aby ste hrali na kartu mestskej džungle.
  • cestovné spomienky: mapemonde, prútené dekorácie stien v tvare palmového listu, veľké etnické podnosy z farebných rastlinných vlákien ... Zhromaždite to, čo by mohlo byť spomienkou na výlet do Afriky na vašich stenách!