+
Ostatné

Malý sprievodca skladovaním v domácnosti

Malý sprievodca skladovaním v domácnosti

Upratovanie a triedenie rozhodne nie je naša obľúbená aktivita! Najmä vtedy, keď zistíte, že musíte robiť všetko sami - a veľa temných síl neustále zasieva poruchu vo vašom interiéri. Čo keby ste sa pokúsili priviesť tieto sily späť na pravú stranu? Dom môžeme udržiavať čistý a uprataný vďaka spojeniu síl. S celou armádou Jedis sa môže upratovanie stať zábavnou aktivitou pre celú rodinu! Hovoríme vám všetko.

Rodinný strážca: každý má svoje povinnosti

Ak sa chcete denne vyhnúť veľkému bazáru, je potrebné ho upratať! Ale aby si každý dal svoje vlastné, musíme vysvetliť tieto problémy. Na otázku „Prečo vždy musím všetko dať preč?“ Môžete odpovedať, že je dôležité mať usporiadaný dom (a to nielen pre deti!): - pre obiehať voľnejšie v dome (nikdy nie je príjemné chodiť po hračke alebo chytiť nohy do popruhu športovej tašky opustenej k svojmu osudu); - pre cítiť sa dobre ako doma : vo feng shui, vonkajšia porucha = vnútorná porucha! Upratať znamená priniesť vitalitu! - pre menej unavený : strácate veľa času a energie hľadaním vecí; - pre úcta k sebe navzájom : napadnutie kolektívneho priestoru vašimi vecami nie je ideálne; - pre dýchať : v tomto čistom a voľnom priestore nadbytočného usporiadame, usporiadame, čistíme a cítime sa lepšie! A ukážeme príklad: kde je vaša dôveryhodnosť, ak požiadate svoje dieťa, aby upratovalo izbu a vaše je v chaose? Čo ak musí odevy vložiť do koša na bielizeň a vaše sú roztrúsené po celom dome? Buďme dôslední a všetci sa dostaneme do dobrých návykov.

Príklad: udržujte poriadok v miestnosti!

Malá pomoc deťom pri skladovaní

Umožnite mu, aby to urobil efektívne: vaše dieťa môže mať najlepšiu vôľu na svete, ale ak mu neukážete ako dobre skladovať , nemôže hádať. Všetci máme svoje tiky, naše metódy triedenia a preferencie. Ak chcete, aby vaše dieťa upratovalo tak, ako chcete, musíte ísť cestou. V praxi to znamená vloženie ľahko prístupných políc do vašej izby. Ditto pre svoj šatník, ak sú vešiaky mimo dosahu, ako očakávať, že mu zavesia šaty? Pridajte odkladacie boxy so štítkami tak, aby mu bolo všetko jasné, a prepravka s kolieskami, ktorá obíde dom a obnoví všetko, čo leží okolo doprava a doľava ... Stručne povedané, znásobte možnosti skladovania a uľahčte jej život!

Prístupné úložisko pomôže dieťaťu uložiť jeho hračky.

Zoradiť podľa rodiny a urobiť skvelú akciu!

Ak je to dôležité veľký druh hračky a oblečenie každých šesť mesiacov, takže môžete vyhodiť všetko, čo vaše deti už nepoužívajú, a zaplniť ich izby, rovnako ako zvyšok rodiny. Veľkňažka upratovania Marie Kondo radí vo svojej metóde oddeliť sa od všetkých predmetov, ktoré nás inšpirujú radosťou. Niektoré majú skutočnú sentimentálnu hodnotu, ale niekedy sa musíte pustiť. Zoradenie umožňuje celej rodine rozdeliť sa na poškodené, rozbité, príliš staré predmety. A zachovať iba užitočné. Je to tiež príležitosť naučiť vaše dieťa darovať nepoužité predmety napríklad združeniu. Senzibilizujte ho, aby sa zjednotil, aby sa nezkazil, aby dal svoj život druhému životu. A zabijeme dvoch vtákov jedným kameňom!

Možno je čas dať tieto hračky ďalším malým deťom?

Kľúč k rodinnému úložisku: organizácia

Rodina potrebuje organizáciu, aby dobre fungovala. A to je dobré: deti majú radi rituály. Stavte na organizačný rozvrh triedenia, ako na čistenie! Naplánujte si týždenné stretnutie. Napríklad: „V sobotu zložíme bielizeň dohromady“: učíme sa gestá, zdieľame rodinný moment. Zmena aktivít a zásahových miestností (hneď ako je kuchyňa, nabudúce knižnica) ... Bez toho, aby sme spolu robili všetko, plánujeme každý týždeň spoločnú úlohu, ktorá každému umožní uvedomiť si rozsah tohto to je potrebné urobiť. To „nie, bohužiaľ, oblečenie nekončí magicky čisté a zložené v šatníku“. Niekto to robí (a potrebuje určitý čas). Najlepšie je stále vytvárať návyky, ktoré uľahčia každodenný život. Odložili sme na konci činnosti a predtým, ako začneme ďalšiu. Keď prídete, zaveste si kabát a topánky vložte do dodávaného nábytku. Všetko na svojom mieste: najlepšie je mať miesto pre všetko, uľahčuje život ... A nie sú žiadne ďalšie výhovorky za to, že sa vaše veci neukladajú!

V pondelok sú ravioli a organizujeme kuchyňu, mladých i starých!

Úložný priestor je detská hra!

Rovnako ako v prípade domácnosti sa upratovanie môže stať zábavnou aktivitou. Pre začiatočníkov môžete vložiť hudbu: prerušuje činnosť! Môže to byť tiež malý problém: ten, kto upratuje izbu najrýchlejšie, alebo ten, kto vyzdvihne najviac oblečenia pred skončením piesne… Rodičia môžu (a musia) hrať! Pre viac investovaných môžete spustiť aj mesačnú výzvu: každý víkend robíme ukladacie sedenie založené na minihrách a na konci mesiaca si ten, kto získal najviac bodov, vyberie super rodinnú aktivitu chce to urobiť (výlet do kina, klzisko alebo do reštaurácie). To odmeňuje celú rodinu a udržiava dom uprataný.

Uprataná izba = zaslúžená odmena!