Užitočný

Kuchyňa: ako naolejovať drevenú pracovnú dosku?

Kuchyňa: ako naolejovať drevenú pracovnú dosku?

Drevená pracovná doska, zaručujúca nezameniteľný estetický vzhľad, je obľúbená pri obliekaní našich kuchýň. Ale rovnako ako akýkoľvek materiál, ktorý rešpektuje seba samého, vyžaduje naša pozornosť, aby odhalila svoje kúzlo v náležitej podobe, pretože kto hovorí, že drevo hovorí o prírodnom materiáli, a teda primeranú ochranu.

Naolejujte svoju drevenú pracovnú dosku: vybavenie, ktoré potrebujete

Neprepadajte panike, naolejovanie pracovného plánu nevyžaduje, aby ste boli odborníkom v práci! Na druhej strane, zoznam vhodných zariadení zabráni prekvapeniam a zaručí ideálny výsledok. * Olej: vyberte bezfarebný a zeleninový prípravok, aby sa zachoval pôvodný vzhľad dreva a aby nedošlo k masteniu povrchu. Na získanie matného povrchu je výhodné kúpiť olej špecializovaný na obchod. Naopak, pre zažiarenie je ideálny ľanový olej. Olivový olej môže byť vhodný, ale je ťažšie ho rovnomerne šíriť a nie každému sa páči jeho jedinečný zápach. * Kefy: vyberáme si byt a dve rôzne veľkosti, budú riešiť veľkú plochu ako malé rohy. * Jeden (alebo dva) nádoby: poskytujú správnu dávku tekutiny na obmedzenie paštét. Preferujeme veľké kontajnery s nízkym okrajom rovnakého typu ako kontajnery na farby. * Jemnozrnný brúsny papier: ideálny na konečnú úpravu dreva, brúsny papier by mal byť medzi 150 a 220 - ideálne 180. * Čistá handrička a špongia: aby žiarili medzi jednotlivými krokmi. * A konečne, oblek svetla prispôsobený: ak ste trochu nemotorný, je lepšie poskytnúť staré nedeľné oblečenie, aby ste sa vyhli hádanke olejových škvŕn.

Váš pracovný plán musí byť dodržaný! Chystáte sa to zrekonštruovať!

Príprava pracovného plánu pred nanesením oleja

Nič nemôže byť jednoduchšie! Vyžaduje si to dôkladné vyčistenie povrchu kuchynskej pracovnej dosky, aby správne prijala čistiace prostriedky. Ľahko sa brúsi jemnozrnným brúsnym papierom - v smere na drevo, pred odstránením drsnosti a prebytku vlhkou špongiou. Počas tejto operácie je dôležité obmedziť činnosti okolo pracovnej plochy, aby sa zabránilo napríklad striekaniu vody alebo iných tekutých produktov na drevo. Toto zariadenie tiež umožňuje vymazať staré škvrny, ak váš povrch nie je novší. V prípade surového dreva bude čas brúsenia jednoducho dlhší ako na predtým ošetrený povrch. Cieľom je získať plán práce s čo najmenšou drsnosťou, odstrániť prípadné štiepky a iný drevný odpad.

Vaša pekná drevená pracovná doska si zaslúži dobrú starostlivosť!

Príprava dreva pre váš pracovný plán

Voliteľný, ale veľmi účinný je základný náter produkt, ktorý sa nanáša na celý povrch pracovnej plochy pred nanesením oleja. Pred stieraním prebytku po 15 minútach inštalácie sa kefa umiestni pomocou kefy. Zvyčajne sa skladá z biologicky odbúrateľných rastlinných rozpúšťadiel, ktoré pripravujú a chránia drevo do hĺbky. Jeho použitie sa preto odporúča, aj keď si vyžaduje ďalšiu dobu sušenia medzi prípravou dreva a olejovou fázou. Impregnačný základný náter sa nachádza vo všetkých obchodoch pre domácich majstrov, stabilizuje drevo vystavené vlhkosti a dá sa použiť do kuchynských dosiek ako do kúpeľní - výhoda, ktorá uľahčuje údržba dreva! Nesmieme zabudnúť na získanie zdravého a odolného povrchu. Tiež odstraňuje druhú vrstvu oleja 24 hodín po prvej aplikácii.

Správne sa o to bude starať, váš pracovný plán vydrží dlhšie.

Naneste olej na pracovnú plochu

Konečný úsek s aplikáciou oleja na pracovnú dosku! Predtým, ako si zbaľujeme rukávy, vybavíme sa čistou nádobou, veľkou kefou - a jemnejšou pre neohrabanú. Aby ste dosiahli homogénny výsledok, nalejte tekutinu do nádoby s nízkym okrajom, aby ste predišli pretečeniu a aby ste mohli dávkovať to, čo aplikujete. Rovnako ako pri impregnačnom základnom nátere sa olej nanáša striedmo v smere dreva. Bez ohľadu na typ dreva je použitie rovnaké. Na optimálnu penetráciu je potrebných 10 až 20 minút. Potom utrite čistou handrou, aby ste urýchlili proces a odstránili prebytočný olej. Niet pochýb o preskočení kroku látky, ktorá zabezpečí výsledok bez falošnej noty, inak získate na koncoch plánu nepravidelné a lepkavé oblasti. O 24 hodín neskôr je vaša drevená pracovná doska pripravená prispôsobiť vašim najlepším receptom!

Váš pracovný plán je pripravený!