+
Užitočný

Starostlivosť o pôdu

Starostlivosť o pôdu

Niekoľko malých bežných opráv je na dosah každého ... Stále musíte poznať postup, ktorý musíte dodržať. Tu je niekoľko tipov na vyriešenie všetkých vašich malých problémov s pôdou.

Keď sa drevo pohlo

• Squeaky parketové dosky: nepríjemné, ale ľahko rozpoznateľné. Drevo sa mu príliš nepáči horúca a suchá atmosféra. Uistite sa, že sú všetky nechty úplne zasunuté, a potom posypte hlučné čepele mastkovým práškom, ktorým preniknete mäkkou kefou. Ak hluk pretrváva, zatlačte tvrdú čepeľ do jedného z rohov dlhými klincami bez hlavy.
Ak sa chcete prepašovať z domu a drevených schodov vchodu po schodisku, existujú dva spôsoby, ako ich dokonale ticho: Pomocou plochého skrutkovača alebo dreveného sekáča mierne nadvihnite stúpačku a vložte do medzery malý kúsok kartónu pokrytý lepidlom na drevo. Opakujte, až kým sa krok nevykričí. Ak to nestačí, prilepte trojuholníkový kus dreva pod schody, v rohu schodíka a stúpačky. Spojenie zosilnite skrutkami.• V priebehu času sa staré parketové podlahy často sťahujú trochu a odhaľujú medzery medzi doskami: prachové hniezdo, priechod vzdušných prúdov alebo jednoducho estetický problém, tu je recept na plniacu pastu tak praktický, ako je ľahké urobiť.

Krok za krokom

1

Do vedra namočte jemné piliny na 2 až 3 hodiny.

2

Lepidlo na tapety urobte podľa pokynov výrobcu alebo použite lepidlo na drevo a potom ho premiešajte s pilinami, aby ste získali pomerne pružnú pastu. V tejto fáze môžete do vodnej fázy pridať trochu prírodných pigmentov alebo morenie dreva.

3

Natieracím nožom naneste túto pastu na otvory a parkety v parkete, ktoré ste dôkladne poprášili. Pred brúsením a následným dokončením nechajte uschnúť najmenej 24 hodín.Pri obkladaní obviňuje roky

• Ak chcete oživiť červenú starú podlahovú krytinu, použite po poprášení a umytí tekutým čiernym mydlom bezfarebný vosk, ktorý budete natierať. Po 24 hodinách sušenia bez vstupu do miestnosti prejdite vrstvu teplého vosku s červeným pigmentom. Nechajte niekoľko hodín uschnúť a potom ich utrite vlnou handričkou. Pre zjednodušenie následnej údržby použite hotový hydroizolačný alebo vodoodpudivý produkt. Umožňuje terakotovej dychu a zároveň chráni pred škvrnami od vody.
Pripravte si domáci čistič zmiešaním vo fľaši alebo plechovke s 25 g jedlej sódy, 10 cl amoniaku a 5 cl bieleho octu s 1,5 l horúcej vody. Pred opláchnutím horúcou vodou dôkladne premiešajte a použite na číre dlaždice.
Nalejte citrónovú šťavu na čierne kĺby. Ak po umytí ešte nie sú veľmi čisté, vytrite ich šafránovou kefou alebo starou zubnou kefkou.
Škvrny od hrdze odstráňte zakrytím španielskou bielou. Po noci, vo vákuu ... hrdza by mala byť preč. Know-how - domáci dekor © La maison rustique - éditions Flammarion, 2006