Tipy

Pred / po: Premena bytu na umiestnenie rodiny

Pred / po: Premena bytu na umiestnenie rodiny

Úspešnosť výroby malého bytu s rozlohou 30 m2 bola pre spoločnosť ELC DECO výzvou. Architekt musel modernizovať priestory a zrekonštruovať priestory, zatiaľ čo zariadil izbu pre dieťa. Najdôležitejšie? Vytvorte diskrétne úložisko pre všetky rodinné záležitosti! Rozloha: 30 m² Agentúra: ELC DECO Rozpočet: 35 000 EUR Trvanie prác: dva mesiace

Pred: zle funkčný byt

Majitelia privolali architekta, pretože priestory sa museli prehodnotiť, aby vyhovovali ich životnému štýlu. Mali tiež na pamäti veľmi presnú špecifikáciu: integrujte pevnú matraci pre rodičov, takže sa za každú cenu vyhnite pohovkám, ktoré sa dajú prestavať, vytvorte skutočnú detskú izbu a nakoniec si nájdite úložný priestor pre tento malý priestor. Okrem toho byt mal mierne staromódna dekorácia : malá nepraktická delená kuchyňa so starými dlaždicami a nábytkom, ktorý dobre prežil ... Vchod s obložením, skôr zo starej dlaždice do kúpeľne a na podlahe poškodené lino. Práce na revízii všetkého trvali trochu viac ako dva mesiace, bez akýchkoľvek konkrétnych obmedzení: elektrický plán, odhad práce, dekoratívny výskum, objednávanie nábytku, spotrebného materiálu a materiálu a monitorovanie staveniska…

Pred renováciou: zastaraný byt!

Kompletne reorganizujte obytný priestor

Dôležitou vecou pre túto rodinu bolo mať svetlý a moderný byt , väčší salónik a nové úložisko. Preto sme museli byt zrekonštruovať zhora nadol a nájsť dekoratívnu inšpiráciu. Mnoho priečok bolo zbúraných: * pri vchode, ktorý bol veľmi tmavý a malý, * v kuchyni, aby sa zväčšila a rozjasnila obývacia izba * medzi obývacou izbou a spálňou: zväčšiť šírku obytný priestor a umožniť vytvorenie priestoru na posedenie. Kuchyňa bola aktualizovaná: biela a rafinovaná, je diskrétna, aby poskytla skutočný dojem z priestoru. Kúpeľňa si zachovala rovnakú konfiguráciu, ale bola obnovená. Napriek svojej malej veľkosti, 1,85 m2, sa architektovi podarilo integrovať toaletu. závesná jednotka, márnosť a sprcha so vstavanými kohútikmi. Všetko, čo nevyvoláva dojem obmedzeného priestoru, s vodnou nádržou chytro schovanou za dverami. Nakoniec pekná keramická dlaždica s mramorovým vzhľadom prináša rybníku eleganciu, ktorá sa tiež javí jasnejšia.

Byt má dominantnú bielu farbu a je svetlejší a priestrannejší.

Inteligentné rozloženie praktického malého bytu

Kto hovorí, že malý byt, hovorí triky, aby bol funkčný. V kuchyni tvaru L sú práčka a chladnička skryté, čo zabráni načítaniu miestnosti. Nakoniec, aby sa ďalej získala modularita, jedálenský stôl Ikea je rozšíriteľný. Na strane dekorácie je kuchyňa Darty v žiarivom bielom laku a laminátová pracovná doska má vzhľad dreva. V obývacej izbe bola dekorácia vybraná tiež opatrne. Príborník z vlašských orechov BoConcept poskytuje dostatok úložného priestoru; je to šikovne zvýraznené saténovou látkovou tapetou. Modrá pohovka Made.com bola vybraná pre svoju kompaktná veľkosť a na inštaláciu chladiča a vytvorenie nových úložných priestorov boli nainštalované vlastné police. V skutočnosti je nábytok veľmi malý: všetko je takmer na mieru (skrinka, police), aby sa ušetril priestor a uľahčila cirkulácia.

Úložný priestor na mieru na optimalizáciu každého centimetra štvorcového!

Dobre definované miesta na spanie a optimalizované skladovanie

Majitelia chceli zachovať dvojizbový byt integráciou detskej izby. Bolo však nevyhnutné mať k dispozícii „skutočnú“ rodičovskú posteľ, aby ste nemuseli spať na rozťahovacej pohovke. Tipom architekta bolo vytvoriť v obývacej izbe sériu skriniek na mieru s tromi dverami a integrovať pod nimi posuvná posteľ Šírka 140 cm. Žiadna strata miesta. Do detskej izby sa na plošinu umiestnilo jedno lôžko a vytvorilo sa vlastné úložisko. Biele maľované steny zväčšujú priestor a zadná stena je zdobená viacfarebnou tapetou, ktorá vymedzuje priestor na spánok a do tohto detského priestoru vnáša veľa radosti. Bol nainštalovaný malý, skôr diskrétny biely stôl, ako aj police a úložné boxy na plsť. A konečne, pod plošinou, poklop na zemi môže ukladať uložené veci, ako sú kufre alebo veľké hračky. Na dokončenie dekorácie bola v celom byte nainštalovaná drevená podlaha z PVC. Je odolný proti vode (ideálny najmä do kuchyne), ale tiež proti nárazom a treniu: posteľ na kolieskach sa preto môže bez obáv posúvať!

Dve dobre definované miesta na spanie vrátane krásnej detskej izby!

Video: PREDANÉ - 3 IZBOVÝ BYT NOVOSTAVBA KOŠICE CENTRUM (Júl 2020).