Tipy

Výukový program: farebná váza s mramorovým efektom

Výukový program: farebná váza s mramorovým efektom

Hľadáte zábavu a prekvapujúce to sami? Odklonením sklenenej nádoby a recykláciou starých lakov, ktoré boli zasadené do kúpeľne, budete môcť oživiť originálnu a jedinečnú vázu! Túto techniku ​​si potom dokážete predstaviť pre ďalšie podpory, ako sú kvetináče, držiaky ceruziek alebo hrnčeky. Poďme!

Zariadenie

  • Sklenená nádoba alebo fľaša
  • Laky vo farbách podľa vášho výberu
  • Nádoba, ako je miska alebo plastová krabica (majú byť vyhodené neskôr)
  • Drevená čínska prútik
  • (Sprejová farba)
  • (Maskovacia páska, ak chcete vymedziť priestor, kde maľujete svoju vázu)

Rozpočet: 10 až 15 eur Trvanie: 20 minút

© Fleur Louis

Fázy

1. Pokiaľ ide o nás, rozhodli sme sa striekať farbu našej sklenenej nádoby, ktorá umožní laku vyniknúť v druhom kroku. Môžete však veľmi dobre použiť bielu terakotovú nádobu alebo priehľadnú nádobu nechať tak, ako je. Ak chcete bombardovať svoj džbán, posaďte sa vonku a dobre chráňte svoj pracovný priestor novinami. Keď skončíte, nechajte ho asi 30 minút schnúť.

© Fleur Louis 2. Naplňte plastovú nádobu vlažnou vodou. Potom začnite liať do lakov podľa vášho výberu (tu fuchsiová ružová a čierna) vytvorením arabesiek. Lak by nemal byť príliš starý, pretože ak už nie je dostatočne tekutý, nezostane na hladine vody, ale klesne na dno! Potom neváhajte zmiešať svoje laky miešaním farebnej vody s drevenou tyčinkou. Musíte byť veľmi rýchly, inak lak na povrchu vody stuhne.

© Fleur Louis 3. Spodok pohára ponorte do vody lakom. Ak chcete, aby lak zakryl celú nádobu, naplánujte si hlbší obal. Rýchlo otočte nádobu na seba, aby lak priliehal na steny a potom ju vyberte z vody. Sada by mala trvať iba niekoľko sekúnd!

© Fleur Louis

Nakoniec

Nechajte svoju nádobu premieňať na vázu asi 30 minút. Keď je dokonale suchá, môže sa v nej zmestiť kytica a sušené kvety!

© emeamimi blog