Informácie

Chcem vo svojej kancelárii zelené rastliny!

Chcem vo svojej kancelárii zelené rastliny!

Prítomnosť zelených rastlín na pracovisku má ďaleko od jednoduchého nadbytočného luxusu a má veľa predností. Dokazuje to nespočet vedeckých štúdií: rastliny zvyšujú rýchlosť koncentrácie a produktivity a účinne bojujú proti absentérstvu. Toľko dôvodov, aby ste si toto leto našli trochu času, aby ste si zafarbili svoj pracovný priestor a na začiatku nového školského roka vyrazili na pravú nohu!

Uvoľnite pracovný priestor

Ale majte na pamäti, že ekologizácia vášho pracoviska neznamená uvedenie kolekcie kaktusu na stôl! Ak bude dekoratívny efekt úspešný, kancelária sa rýchlo zaplní a riskujete neúmyselné zalievanie zložky „dôležité dokumenty“ alebo rozliatie pôdy do kávy! Ak chcete využívať výhody rastlín pri zachovaní vašich nápadov, je lepšie optimalizovať priestor, aby sa uvoľnil váš pracovný plán. Nájdite si pár minút, aby ste našli najlepšie miesto na pestovanie vašej mini záhrady, ktorá by mala byť dobre vystavená svetlu, nie príliš blízko k zdroju tepla a pri práci vo svojom zornom poli. Keď určíte ideálne miesto, požiadajte svojho šéfa, aby sa pozrel na Ikea a investoval do primeraného nábytku!

Dobrý nápad: stĺpec zelených rastlín

Priečka s rastlinami

V spoločných kanceláriách, či už veľkých alebo malých, pracovné priestory často nemajú súkromie, ktoré príliš často rozptyľuje pozornosť. Ak je to váš prípad, uvedomte si, že niekoľko zelených rastlín môže vytvárať skutočné oddiely rastlín, ktoré skutočne pomáhajú cítiť sa v bubline zelene, dokonca aj v otvorenom priestore. Neplánovala vaša spoločnosť najať špecializovaného záhradníka? Jednoducho požiadajte svoju správu o povolenie nainštalovať stenu kvetináčov medzi vašu kanceláriu a susednú kanceláriu a ak ju odmietnu, nezabudnite, že sa tým zvýši vaša produktivita o 15%!

Rozdelenie rastlín podporuje koncentráciu

Pestujte rastliny na strope

Ak nie je dostatok miesta na inštaláciu kvetináčov na zem alebo ak bráni cirkulácii, premýšľajte o tom, že vaše zelené rastliny budú vysoké. Niektorí sukulenti vysadení v pekných pozastaveniach prinesú do vášho pracovného priestoru súčasnú poznámku bez toho, aby vyžadovali príliš veľa zalievania. Veľmi jednoduché riešenie, ktoré môžete bez váhania prijať! Nájdite všetky naše návody na vytvorenie pozastavenia pre kutilov

Poetické riešenie a úspora miesta!

Kolonizujte parapety

V kancelárii ako doma je ďalším dekoratívnym tipom hromadenie zelených rastlín na parapete. Rastliny nielenže ťažia z maximálneho slnečného žiarenia, ale navyše táto mini-džungľa umiestnená pred svetelným zdrojom prináša pocit upokojujúcej a omladzujúcej prirodzenosti. Pre optimálny dekoratívny efekt premýšľajte o miešaní kvetináčov všetkých farieb a rastlín rôznych veľkostí a rôznych textúr: sukulenty, paprade, orchidey ... Neváhajte okrášliť svoje záhradné centrum alebo kvetinárstvo!

Zelené okenné parapety a okná sú zelené!

Vyberte si rastliny zbavujúce sa rastlín a odolné voči prepichnutiu

Aké odrody zelených rastlín by sa mali uprednostňovať v kancelárii? Po prvé, rastliny známe pre svoje čistiace cnosti, ktoré čistia okolitý vzduch, zachytávajú toxické látky emitované tlačiarňami a kopírovacími strojmi a dokonca tlmia elektromagnetické vlny z počítačov a telefónov. Je to vykorisťovanie, ktoré denne dosahujú Aloe vera, Jade strom, kaktusy, Dieffenbachia, Dracaena, ficus a Spathyphillum, ale aj brečtan, palmy, kaučuky a väčšina rastlín. tuku. Ak sa viac zaujímate o svoje súčasné súbory ako zalievanie vašich zelených rastlín (rozumieme vám!), Uprednostnite odrody, ktoré sú pokladané za nezničiteľné, ako napríklad švagrová, Monsteras a Scheffleras. A nakoniec, ak pracujete v kreatívnej kancelárii, neváhajte zvoliť rastliny v súlade s dobami, ako sú napríklad kaktusy, aloe vera, pileas a reťazce sŕdc…

Spathyphyllum, závod na odstraňovanie nečistôt s veľkou silou