Informácie

Ako zvoliť a nainštalovať sekundárne osvetlenie?

Ako zvoliť a nainštalovať sekundárne osvetlenie?

Rozptyl svetla je problém, na ktorom mnohí z nás pracujú. Dáni a najmä návrhári, ako napríklad Louis Poulsen v 20. storočí, z neho urobili špecialitu. Minimalistické, mimoriadne tlmené osvetlenie ... spôsoby jeho použitia a predovšetkým jeho ovládanie niekedy vyzerajú ako skutočná bolesť hlavy. Vchod, spálňa, kuchyňa alebo obývacia izba, tu sú niektoré stopy sekundárneho osvetlenia, ktoré sa prispôsobia vašim potrebám a želaniam.

Sekundárne osvetlenie vo vchode

Vchod je priechodná. Preto nie je potrebné inštalovať sekundárne osvetlenie. Ale ak sa pozriete pozorne, keď budete mať šťastie, že budete mať niekoľko premyslených štvorcových metrov, môžu sa ukázať ako veľmi užitočné v dvoch konkrétnych prípadoch: * nainštalovali ste malú lavicu, aby si deti mohli ľahko položiť svoje topánky pred opustením house. S nástenným svetlom pripevneným tesne nad nimi si môžu vytvoriť šnúrky v mžiku oka. Ďalšia myšlienka, ak stavíte na kus nábytku špeciálne navrhnutého na tento účel: lampu umiestnite priamo na hornú časť. Posledne menovaní môžu tiež jemne privítať tých, ktorí sa vracajú domov neskoro. * mohli by ste zasunúť šatník alebo jednoducho zabudovať skrinky do miestnosti. Malá vnútorná lampa, ktorá sa zapne pri hľadaní tohto šálu, ktorý by perfektne zodpovedal vášmu outfitu dňa, sa stane spojencom voľby.

© Ikea / Maisons du Monde

Sekundárne osvetlenie v obývacej izbe

Ak máte miestnosť, v ktorej sa vám nepáči, keď chcete relaxovať, ide o obývaciu izbu! V druhom prípade sa kompozícia skladá z niekoľkých sekundárnych bodov. Najjednoduchšie je samozrejme hromadenie klasických sviečok (skutočných alebo led) v rôznych veľkostiach. Na bočnom stole, pred krbom alebo na príborníku alebo na príborníku si vážime mäkké a blikajúce svetlo, ktoré z neho uniká. Kĺbový držiak alebo nástenné svietidlo je veľmi moderné a je nainštalované tak, aby osvetľovalo miesto čítačky na pohovke, keď ju potrebuje. Zostáva už len mať zásuvku a voilu.

© House Doctor / La Redoute

Pomocné osvetlenie v kuchyni

Nábytok z vysokého skla je v kuchyni opäť veľmi populárny (a praktický!) Keď je vybavený integrovaným osvetlením LED. Túto možnosť ste si pri nákupe nevybrali? Všimnite si, že priľnavé miesta dokonale oklamú. Nakoniec, ak ste sa rozhodli nevkladať vysoký nábytok (pre estetiku alebo preto, že vaša kuchyňa je pod strechou) a na pracovnej doske vám chýba svetlo, rozhodnite sa pre ľahkú vôľu. Chytrá, však?

© GOAL / Darty

Sekundárne osvetlenie v jedálni

Jedáleň neunikne ani sekundárnemu osvetleniu, aby pri prijímaní hostí vytvorila príjemnú a relaxačnú atmosféru. Ak nemáte stropné svetlo, postavte si mieridlá na klenutú stojaci lampu, ktorá elegantne osvetlí stôl. Inak môžete na príborník alebo komodu umiestniť aj žiarovku podobnú pomocnú lampu, ktorá oživí krásne zdobený malý kútik.

© Bloomingville / Maisons du Monde

Sekundárne osvetlenie v spálni

Vytvorenie tlmenej atmosféry v spálni je hračkou pre deti! Svetelný veniec upevnený na hlave postele, zasunutý do veľkej sklenenej nádoby alebo zavesený vertikálne pozdĺž okna, je v dosahu každého. Môžete tiež staviť na peknú lampu umiestnenú na spodku postele alebo blízko nočného stolíka Či už je pravidelne alebo zriedkavo osvetlená, aj tak zostáva krásnym prvkom výzdoby.

© Urban Outfitters / Dnes

Sekundárne osvetlenie v kúpeľni

Keď máte vyskočené z postele, oči sú sotva otvorené, kúpeľňa je často prvou miestnosťou, v ktorej zapnete svetlo. Tak ťažké to zniesť zo stropného svetla! Ak sa chcete zobudiť jemne, nie je nič podobné ako niekoľko menej agresívnych sekundárnych svetiel, ako sú bodové svetlá integrované do výklenkov alebo nástenné svetlá pozdĺž zrkadla s príjemnou difúziou.

© Leroy Merlin / Ikea

Sekundárne osvetlenie v škôlke

Keď ideme spať alebo vstávať, nejde o osvetlenie príliš silného svetla v detských očiach. Pekné a predovšetkým praktické sú nočné svetlá (milujeme obrie modely v tvare oblačnosti) a girlandy z plstených guličiek ideálne blízko jeho postele.

© La Case de Cousin Paul / Malá krásna spoločnosť

Sekundárne osvetlenie v záhrade

Pokiaľ ide o sekundárne osvetlenie záhrady, uprednostňujeme kočovné svetlá. Našimi dvoma obľúbenými sú samozrejme krčmové girlandy, ktoré visia zo stromov alebo po rebríku v blízkosti miesta na posedenie alebo pri jedálenskom stole a lucerny s prírodnými povrchovými úpravami, ktoré sa sem a tam vkrádajú.

© House Doctor