Komentáre

8 vecí, ktoré sa chystáte tento rok v lete na smrek zimy

8 vecí, ktoré sa chystáte tento rok v lete na smrek zimy

Leto prebúdza naše zmysly. Ovocie a zelenina zaliate slnkom zapĺňajú naše chuťové poháriky, úžasné kvety záhrady nás ohromia a jemná aróma aromatických látok, ruží a levandule nás poteší. Ako však môžu tieto malé letné radosti trvať po celý rok? 8 tipov, ako dať leto do krabice!

1. Poháre letnej zeleniny

Kým cikády spievajú pod pergolou, mravce začínajú variť na varenie vynikajúcich paradajkových omáčok, aby si ich mohli vychutnať hneď po vánku! Ultra-ekologické, konzervované vo vzduchotesných nádobách je možné skladovať niekoľko rokov v skrinke. Dokonale si zachovávajú chuť a chuť ovocia a zeleniny a umožňujú vám ochutnať fazuľu zo zeleninovej náplasti v polovici februára. Musíte len pripraviť dobré domáce jedlá s čerstvými výrobkami, dať ich do stále horúcich pohárov, uzavrieť gumovú podložku a vykonať tepelné ošetrenie vo veľkej panvici ... Nájdite náš kompletný návod na prípravu konzerv.

Konzervované paradajky alebo ratatouille?

2. Letné ovocné džemy

V lete sa chute zdvojnásobili. Melóny, marhule, broskyne a rebarbory ​​sú chutnejšie ako kedykoľvek predtým a my chceme, aby leto trvalo večne, aby sme nikdy neprestali jesť tieto chutné čerešne! Čo keby sme ich uvarili v džemoch, aby sme si ich sladkú chuť mohli vychutnať až do budúceho leta? Ak si myslíte, že krehké umenie džemu je vyhradené pre babičky, skúste jeden z týchto 5 receptov rovnako jednoduchý ako chutný ... Dobré džemy!

Meloun, morello cherry alebo broskyňa?

3. Sušené lístky ruží

Pre mnohých je leto obdobím ruží. Či už sú staré, anglické, horolezecké, v kytici alebo v púčiku, ruže ponúkajú svoje farby a vône v horúcom období. Každý však vie, že kvety nie sú večné a že keď príde zima, zmiznú zo záhrady. Aby ste si zachovali svoju krásu a vôňu, prečo nie suché okvetné lístky ruží na použitie v dekoráciách potpourri alebo stolových? Za týmto účelom môžete: * buď nechať niekoľko týždňov zaschnúť na čerstvom vzduchu, pravidelne ich otáčať * alebo stráviť 40 sekúnd v mikrovlnnej rúre pri maximálnom výkone, až kým nie sú úplne suché bez toho, aby to bolo nevyhnutne potrebné byť krehký ...

Sušené lístky ruží podľa chuti zimy

4. Herbárium pod sklom

Veľký dekoratívny trend herbáru pod sklom vás určite neunikol! Ak chcete do svojho interiéru priniesť rastlinný dotyk po celý rok, vyberte z vašej záhrady najkrajšie listy, nechajte ich zaschnúť medzi dvoma listami papiera v niekoľkých ťažkých adresároch a potom vysušte listy pod poháre. S pekným mosadzným rámom by mali byť tieto letné výtvory letnou zimou veľkým úspechom!

Úžasný, však?

5. Zdobené kytice

V lete ste kráľom kuchyne, ale akonáhle príde zima, chýba vám fantázia na varenie chutných pokrmov plných chuti? Čo keby ste využili leto na výrobu vlastných ozdobených kytíc? Zviažte si pár tymiňov tymiánu, bobkového vavrína, petržlenu a rozmarínu, zviažte kyticu kúskom povrázku a vysušte ju nohou hore v kuchyni. Túto zimu vôňa tejto vône aromatických látok spôsobí, že budete chcieť začať pripravovať chutné polievky so slnečnou chuťou!

Kytica garni, taký jednoduchý trik, ktorý zmení všetko!

6. Nakladané kvety

Po celé leto zdobíte svoje taniere kvetmi zo záhrady? Bolo by škoda stratiť tento vynikajúci zvyk pod zámienkou, že sa blíži zima. K tomu stačí dať poháre sedmokrásky a sedmokrásky do pohára, prikryť horúcim octom a zavrieť najmenej tri týždne ... Tieto kapary kvetov sú ideálne na vylepšenie rybieho pokrmu v zime !

Nakladané sedmokrásky, ozdoba na ozdobenie pokrmov z rýb

7. Levanduľové vrecká

V Provence je vôňou levandule vôňa sviatkov. Bolo by však škoda počkať do budúceho leta, keď si tieto chutné a upokojujúce vône budú užívať, že? Na šijacích strojoch je teda čas pripraviť malé vrecúška sušeného levandule, aby ste pri začatí školy mohli veľmi radi vkĺznuť do zásuviek!

Vrecká na parfumovanie bielizne po celý rok

8. Sušené byliny

Na balkóne, v zeleninovej náplasti a na stánkoch na trhu nie sú aromatické rastliny nikdy také veľkorysé ako v lete. Tymián, petržlen, pažítka, rozmarín, šalvia, mäta a bazalka sú chutnejšie ako kedykoľvek predtým. Je vhodné ich nechať uschnúť, v kytici hore nohami alebo na bylinkovej sušičke a pravidelne ich obracať. Keď sú bylinky suché, vložte ich do pohára a označte ich. Dlhé živé leto po celý rok!

Krásne štítky a voila!