Komentáre

Výstava „7 skvelých architektov“ prichádza na Le Bon Marché

Výstava „7 skvelých architektov“ prichádza na Le Bon Marché

V tomto roku je slávna „séria 7“ Arne Jacobsen stará 60 rokov. A oslavuje sa to! Ikonka dizajnu sa ďaleko od odchodu do dôchodku oslavuje prostredníctvom výstavy „7 skvelých architektov“ v Bon Marché, kde ju interpretuje a reviduje sedem veľkých architektov. Prvý vo Francúzsku!

Séria 7: najpredávanejší dánsky kus nábytku na svete

Po svetovej premiére v múzeu dizajnu v Gente v júli 2015 sa na výstave Le Bon Marché vystaví výstava 7 skvelých architektov, ktorá zaujme profesionálov a zvedavých okoloidúcich. Výstava, ktorú navrhla Republika Fritza Hansena, vzdáva hold slávnej stoličke Arne Jacobsenovej, „Dánskemu korbusu“. Varianta mravčej stoličky bola pôvodne určená pre farmaceutické laboratórium. Vyrobené v 5 miliónoch kópiách, pretože sa rýchlo stalo bestsellerom. Je to skutočne najpredávanejší a najviac kopírovaný dánsky nábytok na svete. Výsledkom spolupráce Jacobsena a Fritza Hansena bol jeho jednoduchý (ale nie zjednodušujúci) dizajn, ktorý sa dokázal prispôsobiť všetkým konfiguráciám a miestnostiam domu. Ergonomický a veľmi ľahký (4 kg) sa dokonale prispôsobí ľudskému telu a nekonečne sa hromadí.

7 verzií jedného modelu

Ak chcete osláviť tento jedinečný model s univerzálnym vzhľadom, nie je nič lepšie, ako ho zrevidovať na meradle svojej doby. Sedem architektov súhlasilo s vytvorením vlastnej verzie série 7. Jean Nouvel, Zaha Hadid, skupina Bjarke Ingels, Carlos Ott a Carlos Ponce de León, Jun Igarashi, Neri & Hu, Snøhetta preto navrhli stoličku s osobným dizajnom inšpirovaným tečúce linky z Jacobsen.

Nové inšpirácie modernej éry

Každý vystavený model odráža kultúru a osobnú víziu architekta. Zaha Hadid ponúka napríklad stoličku s tekutými a štrukturálnymi formami, ktorá sa vyznačuje architektúrou bez námahy , Iní, ako Neri & Hu, trvajú na dualite tohto prístupu tým, že ponúkajú duo stoličku. Myšlienka replikácie ikony vedie k novému súčasnému dvojnásobku. Pôvodná stolička sa znásobuje a potom tvorí spoločenstvo. Správa? Nie sme sami, ale spolu. Model Carlos Ott a Carlos Ponce de León je alegória dvoch dizajnových ikon. Vytvorené kreslo bude skutočne vystavené vo Celebre, obrovskej konštrukčnej budove v Montevideu v Uruguaji. Tento výtvor, degradovaný zeleňou a drevom, je „vyhlásením krásy nielen pre ľudské oko, ale aj pre prírodu“. Drevo je tiež ocenené v júni Igarash, ktorý je inšpirovaný drevným odpadom ako sedadlovým materiálom. Dizajn, ekológia, nové výzvy.

Výstava „7 skvelých architektov“ Od 1. do 20. mája 2016 Le Bon Marché Rive Gauche 24, rue de Sèvres, 75007 Paríž www.lebonmarche.com