Tipy

Každé poschodie má vlastné upratovanie

Každé poschodie má vlastné upratovanie

Všimli ste si niekedy, že doma máte iba jedno podlahové čistenie? Avšak medzi kuchyňou, obývacou izbou a terasou máte určite rôzne druhy poťahov a bolo by úžasné, keby všetky mali rovnaké vlastnosti. Obklady, koberce a parkety majú vlastné potreby na údržbu. Dnes je preto čas zvoliť správny produkt a metódu pre každý z nich.

Dlaždice

Praktická povrchová úprava par excellence, dlaždica vládne takmer absolútne nad všetkými miestnosťami považovanými za mokré, pretože sa nebojí vody. Hladký povrch zabraňuje tomu, aby sa do nej zachytili nečistoty, a jej tuhosť umožňuje pranie bez strachu. Z týchto dôvodov sa obklady ľahko udržiavajú. Zatiaľ čo niektorí dávajú prednosť priemyselnému čistiacemu prostriedku, iní odporúčajú sladšie recepty, napríklad pšeničné otruby alebo zemiakovú vodu na varenie. Uprednostňujeme miešanie horúcej vody s bielym octom a jedlou sódou, nezastaviteľné. Proti tvrdému miestu : trieť s čiernym mydlom.

Parkety

Čo sa týka srdca, je to často ten, ktorý uprednostňujeme, pretože kombinuje teplo a charakter. Z hľadiska údržby je to ďalšia vec, pretože parkety majú aj z tohto hľadiska posvätný charakter. Začnite tým, že zistíte, aký je typ parkiet. Ak je vitrifikovaný, čistenie je jednoduchšie, pretože bolo ošetrené. Jeho čistenie vyžaduje mop s vhodným čistiacim prostriedkom. Na leštené parkety odporúčame mop s nízkym obsahom vlhkosti z mikrovlákna. To isté pre naolejované parkety. Pamätajte si, že vo všetkých prípadoch sa parkety obávajú vody, preto je najlepšie používať ľahko vyhynuté metly. Proti tvrdému miestu : stále zriedené čierne mydlo!

© Saint Maclou Ľutujeme, že sme sa nestarali o túto nádhernú parketovú podlahu.

Kameň

Ak máte to šťastie, že doma máte kamennú podlahu (žula, mramor, bridlica atď.), Je zriedkavé, že sa rozhodnete zmeniť ju. Jeho prirodzený vzhľad, odolnosť a oblátka sú prakticky jednomyseľné. Aby bola kamenina správne udržiavaná, musí sa pravidelne umývať. Ak je čistenie časté, môžete ho jednoducho utrieť mopom z mikrovlákna navlhčeným v horúcej vode. Na dôkladnejšie čistenie použite vodu s trochou čierneho mydla. Proti tvrdému miestu : potrite vlhkou kefou a jedlou sódou.

© Vitas Vždy začnite s vysávačom.

Koberec

Údržba koberca je čiastočne zodpovedná za jeho postupné zmiznutie v našich domovoch. Jeho krehký vzhľad, najmä ak je svetlej farby, neodpúšťa, keď sa objaví škvrna. Aby ste si koberec efektívne udržiavali, musíte dodržať dva príkazy: najprv pomerne pravidelné chemické čistenie, napríklad hydrogenuhličitanom, potom dôkladnejšie čistenie raz ročne, najlepšie šamponom. Proti tvrdému miestu : krajina práškových sommières.

Prírodné vlákna

Ideálne, pokiaľ ide o obnovu príliš poškodenej pôdy, je morská tráva lacnejšia. Predstavujeme si, že nenávidí vodu, a napriek tomu tento druh mokrého ošetrenia veľmi dobre podporuje. Na jeho čistenie stačí pravidelne navlhčiť vlhký mop. Odporúča sa dokonca navlhčiť tak, aby sa nestal príliš krehkým a tým sa zabezpečila jeho životnosť. Dávajte pozor, toto nie je prípad sisalu! Najmenšia škvrna od vody alebo inej kvapaliny povedie k ťažko odstrániteľnému halogénu. Aby ste si udržali sisal, musíte ho šampónovať dvakrát do roka. Proti tvrdému miestu (iba pre morské riasy): handrička napustená amoniakom, ktorá jemne opláchne.

Plastová podlaha

Neuveriteľná rozmanitosť vzorov a štýlov plastových podláh do značnej miery prispela k úspechu tohto typu povrchovej úpravy. Plastové podlahy sa inštalujú rýchlejšie a sú lacnejšie, preto často predstavujú ekonomické a moderné riešenie renovácie. Na strane údržby sa považujú za ľahko použiteľné, pretože sú ošetrené na základni, aby nezachovali žiadny prach ani kvapaliny. Dajte si pozor na vzhľad, pretože plastové podlahy nie sú také odolné a nevydržia sa pri umývaní veľkým množstvom vody. Ak chcete čo najlepšie ošetriť svoju plastovú pôdu, uprednostnite vlhkú handričku a mydlovú vodu. Na tvrdom mieste : vrátime sa k zriedenému čiernemu mydlu.