Komentáre

Ako pestovať a pestovať sansevieria?

Ako pestovať a pestovať sansevieria?

Charakteristiky Sansevieria

  • typ: Kvet a kvitnúca rastlina
  • výška: 0,15 až 2 m
  • Kvetinové farby: biela, žltá
  • Požadovaná expozícia: slnečný, čiastočne zatienený
  • olistenie: perzistentné
  • Druh pôdy: piesková, kamenitá
  • čistenie: áno
  • odroda: Sansevieria trifasciata, Sansevieria cylindrica, Sansevieria zeylanica, Sansevieria liberica…

Švagranský jazyk s viacerými dielami

Vďaka svojim dlhým žltým a olivovo-zeleným listom, ktoré stúpajú k oblohe ako hadi, súSansevieria trifasciata už dlho hovoril o datovaných a nie skutočne teplých interiéroch. Pre celú generáciu sa „ svokorné jazyky "sú vhodne pomenované a príliš tuhé a nie dostatočne estetické na to, aby sa dali považovať za okrasné rastliny.

Ale pri podrobnejšej kontrole má táto mimoriadne grafická rastlina, ktorá vzdoruje gravitačným zákonom svojim 100% pôvodným vertikálnym listom, skutočnú príťažlivosť pre milovníkov súčasnej dekorácie, ktorí nemajú zelený palec.

V skutočnosti nielen NIE Sansevière Prekvapuje svojou vertikálnosťou a energiou svojich listov chlorofylu vo forme plameňov, ktoré akoby vychádzali z ich kvetináčov, ale predovšetkým je mimoriadne odolný a prispôsobuje sa všetkým interiérom.

Lepšie je, že Sansevieria nepodporuje časté zalievanie a rád sa zabudne na zle osvetlenú a zle vykurovanú miestnosť ... S trochou svetla a dvoma alebo tromi mesačnými zavlažovaniami preto môže žiť veľmi dlho bez rozvoja choroby, pretože námraza na torte sa nebojí škodcov! Sen pre tých, ktorí chcú interiér rastlín bez toho, aby v záhrade urobili BAC +8…
 

Súčasné sesternice„Švagrinským jazykom“ vďačí predovšetkým jej nedávnemu silnému návratu kvetinárom a záhradným centrám vďaka jednému z jej bratrancov,Sansevieria cylindrica , Je potrebné povedať, že jeho zelené rúrkovité listy pruhované krémovo bielym valcom sú extrémne grafické a okamžite prebudia akýkoľvek dekor! Rovnako tak odolní, aj títo strelci robia zázraky, najmä ak sú nainštalované vo veľmi grafickom a modernom hrnci. V mierne nevýraznej miestnosti upútajú pozornosť a takmer vás zabudnú na zvyšok!

Ešte originálnejší jeSansevieria Velvet majú farebné, zamatovo vyzerajúce tipy, ktoré vyzerajú takmer neskutočne. Tieto vzácne odrody, ktoré sú mimoriadne dekoratívne, určite nepochybne oslovia silné osobnosti, ktoré sa chcú vyniknúť.

Pretože toto je v prípade Sansevieria dobré: existuje veľa odrôd, ktoré ponúkajú vzpriamené, trojuholníkové, ploché, špicaté alebo dokonca valcovité listy ... preto existuje niečo pre všetky chute a všetky interiéry !

Sansevieria: okrasná a dekoratívna rastlina!

Ak ju stále potrebujete, je tu vynikajúci dôvod investovať do Sansevieria a umiestniť ju ako doma: táto rastlina je známa svojimi čistiacimi a odpudzujúcimi vlastnosťami. Sansevière by skutočne bolo schopné absorbovať xylén, toluén, benzén, trichlóretylén a ďalšie chemické a škodlivé látky prítomné v našich interiéroch. Preto si Sansevieria nachádza svoje miesto najmä v spálni, obývacej izbe, verande, kuchyni alebo dokonca vo vchode!

Avšak buďte opatrní: Sansevieria je rastlina, ktorá môže dráždiť domáce zvieratá. Ak máte mačku, psa alebo zviera, ktoré by pravdepodobne okusovalo listy, zmeňte miestnosť alebo umiestnite vysoko!

Video: Ako pestovať ORCHIDEU? (Júl 2020).