Komentáre

Kuchyňa: ako optimalizovať skladovanie

Kuchyňa: ako optimalizovať skladovanie

Kuchynka, malá kuchyňa, kuchyňa na večere ... V závislosti od priestoru prideleného „srdcu domu“ nás problém skladovania viac či menej ovplyvňuje. Všetci však súhlasíme: zistenie toho, čo hľadáte, je fajn.

Šialenci pohára

V posledných rokoch sme videli, ako sa šírilo astronomické množstvo škatúľ, jedno krajšie ako druhé. Na kávu, špagety, ryžu, šošovicu, čajové sáčky, cukrovinky ... Choďte do pohárov a pohárov, zbavme sa pestrého a nie príliš elegantného komerčného balenia! Prvou výhodou je, že je oveľa jednoduchšie skladovať škatule rovnakej veľkosti v skrinke, ako pokúšať sa o tetrov s riedkymi rozmermi obvyklého balenia. Druhou výhodou je, že máme oveľa menej túžby dať všetko do skrinky a že si dokonca predstavíme malý viditeľný rad pohárov: priehľadné fólie, ktoré vyhovujú veľmi farebným koreniam, budú vyzerať naozaj pekne, pokiaľ ide o práca, však? Alebo akýsi farebný obrázok v magnetických rámčekoch?

© Fleur Louis Nájdite náš návod na prispôsobenie pohárov!

Každodenný život sa stáva ozdobou

Predtým mali domy často obrovskú komodu, ktorá obsahovala absolútne všetko: batériu panvíc, veľké riady ... Dnes sa tieto veľké bufety nachádzajú v bytoch menej ľahko: čo robiť s jeho obsahom? Jednoducho to ukážte! Čajník umiestnený na krásnej nástennej poličke sa stáva dekoráciou. Šálky v súlade s farbami vašej kuchyne sa zavesia na malé háčiky. Nože sú zmagnetizované na boku kusu nábytku, praktické pomôcky (šalátové servery, špachtle, metla, ...) tvoria farebnú kyticu vo váze blízko kachlí. Toto je samozrejme ďalší spôsob, ako si kúpiť príslušenstvo: musia byť praktické, pekné a vhodné na ozdobu. Ale ... Kto by sa sťažoval? Okrem toho nie je nedostatok krásnych nápadov.

Klozety nepovedali svoje posledné slovo!

Ako sme už uviedli, ak nemôžeme zväčšiť skrinky, môžeme zmenšiť medzery medzi prvkami, ktoré obsahuje, nahradením komerčného balenia za krabice, ktoré sa ľahko zmestia. Ale niekedy je medzi úložným nábytkom a stenou medzera, a to je škoda! Vysávač a metly v ňom môžete samozrejme zasunúť, ale nie je to najkrajší efekt, nie je to náš plán A. Plán A má posúvať úložisko s atypickými rozmermi! Police na uloženie kuchárskych kníh alebo váz, malý vozík na kolieskach, posuvná skriňa, stojany na víno ... A pod vašimi úložnými jednotkami tiež premýšľajte o soklových zásuvkách! Okrem toho sú k dispozícii aj ďalšie nábytkové doplnky, ktoré dopĺňajú vaše existujúce kuchynské prvky. Vezmite ich najlepšie do skla, aby ste dosiahli minimálny vizuálny objem.

© Ikea Tonique, nádych žltej a bielej lakovanej skrinky!

Vnútorné usporiadanie

Znie to jasne, ale to, čo je pre vás najužitočnejšie vo vašej kuchyni, by malo byť tiež najdostupnejšie. V júli sa preto racetový stroj posunie späť do zadnej časti skrinky v prospech kolekcie šalátovej misy. Za prednými časťami skríň dávame prednosť úložným zásuvkám, aby ste ich mohli vytiahnuť a ľahko získať prístup k položkám uloženým na dne. Ak je potrebné stohovať, stohujeme, hrnce, riady, ale predovšetkým nezabúdame: to, čo robí najmenší priestor, ktorý sa stratil, je nájsť najlepší spôsob, ako to urobiť, a nie (príliš) nechať sa byť prekročiť. A čím menej priestoru máme, tým dômyselnejšie triky, magnetická lišta, lišta proti nárazu, rohové skrinky, posuvné dvere ... sa stanú vašimi spojencami pre príjemnú a upratanú kuchyňu!

Územné plánovanie

Pri praktických a denných otázkach sa niektoré opatrenia javia ako nevyhnutné: je celkom pohodlné, keď riad neskladujete veľmi blízko od umývačky riadu, je praktické mať jasný pracovný plán, keď niečo vyberiete z rúry , nie je náhoda, že odpadkový kôš sa často nachádza pod umývadlom, pohármi vyššie a ak je priestor obmedzený, súhlasíme so zmenou niektorých rodinných zvykov: výrobky pre domácnosť nepotrebujú sedieť v kuchyni, náradie a ... Priznať: nemali by ste zásuvku presne určenú pre malý bazár?

Video: KUCHYŇA A súťaž vo varení gulášu vyhráva. . (Júl 2020).