Užitočný

4 letné ovocné dezerty

4 letné ovocné dezerty

Tento rok v lete venujeme sezónne ovocie čerstvým a ľahkým letným dezertom: jahody, rebarbora, slivky, marhule, broskyne, maliny, ... osviežujúce a chutné recepty na zákusky.

Panna cotta s ovocím

Panna cotta je jednou z vynikajúcich klasických talianskych dezertov, vyrába sa pomerne rýchlo, ale musíte ju počkať a vyhradiť na niekoľko hodín, aby ste ju mohli ochutnať. V prípade červeného ovocia, marhúľ, jahôd, malín, ... si vyberiete, či ho ponúkate iba s čerstvým alebo praženým ovocím alebo so zmiešaným ovocným coulis.

Panna cotta, veľká klasika, veľmi jednoduchá na výrobu!

Dezert "Peacock" so smotanou a ovocím

Toto malé kulinárske dielo poteší mladých i starých. Páv je vyrobený výlučne z čerstvého ovocia: čučoriedok, jahôd, hrozna, hrušky. Farebný dezert na rýchle testovanie doma!

"Páv" dezert tak krásny, ako je dobrý!

Mrazený jogurt

Rozumiete, mrazený jogurt je zmrzlina založená na jogurte a nie na kréme, takže je ľahšia a menej mastná. V USA je veľmi rozšírený, vo Francúzsku je trendom už niekoľko rokov a vo veľkých mestách sa otvára nespočet špecializovaných obchodov. Domáce mrazené jogurty s výrobkami zmrzliny alebo bez nich môžete ľahko pripraviť z ovocia podľa vlastného výberu, čerstvé alebo mrazené.

Veľmi trendy, mrazený jogurt je možné pripraviť aj bez výrobníka zmrzliny!

Tarte tatin

Všetci poznáme tetovanie z jablkového koláča, ale tetovanie z koláča môžeme znížiť spolu s inými plodmi: marhuľami, figami, nektárinkami, broskyňami, rebarborou, jahodami, ... Ďalším spôsobom, ako si vychutnať letné ovocie, nie surové, ale po uvarení sú plody mierne dusené. Môžete sprevádzať tarte tatin s kopčekom vanilkovej zmrzliny.

Tarte tatin je k dispozícii so všetkým ovocím!