Ostatné

Ľahko pripraviteľné letné recepty

Ľahko pripraviteľné letné recepty

V lete jeme veľa ovocia a zeleniny nakúpených na trhu alebo, pre šťastných, zozbieraných v zeleninovej náplasti. Pretože je horúco, máme trochu menšiu chuť do jedla a nemusíme nevyhnutne tráviť hodiny v kuchyni, preto uprednostňujeme predjedlá, ľahké jedlá a rýchlu prípravu. Tu je niekoľko ľahkých letných receptov, ktoré môžete zmeniť z večných cestovín alebo ryžového šalátu!

Studené polievky a velouté

Krémová hrachová alebo špargľová polievka, paradajkový alebo repný, gazpacho, žihľavová a mätová polievka, cuketa a cesnaková polievka,… okrem chladenia a hydratácie je aj studená alebo krémová polievka zdravý a zoštíhľujúci recept. Možnosti sú nekonečné, stačí okoreniť polievku alebo velouté aromatickými bylinkami (koriandrom, mätou, bazalkou, pažítkou atď.), Korením a mrholením olivového oleja. Viac gurmánov môže pridať stracciatella, crème fraîche, šľahačku s feferónkou alebo mascarpone.

Pre osviežujúci predjedlo si vyberte polievku alebo studenú polievku

Sendvičový koláč

Sendvičový koláč je pikantný koláč, ktorý je veľmi jednoduchý na prípravu a ktorý je veľmi pekný na letný stôl alebo obrus na piknik. Akonáhle nakrájate solený koláč, uvidíte všetky vrstvy, ktoré ho tvoria, roztiahneme švédske buchty s čerstvým syrom, zmiešané s blancou, cesnakom a pažítkou, pridáme losos, pár plátkov uhorka a voila! Pohodlné, keď je vás veľa a chcete si dať jedlo, piknik alebo brunch bez obáv!

Na jedlo, neskoré raňajky, piknik bez bolesti hlavy pripravujeme sendvičový koláč!

Plancha alebo grilovaná zelenina

Kto hovorí, že plancha alebo grilovanie, nemusí nevyhnutne znamenať mäso a ryby! Zeleninu môžete grilovať aj pokvapkaním olivového oleja na planche alebo priamo na grile. Cuketa, paprika, baklažán, paradajky, ... nakrájané na plátky, kocky alebo na polovicu, prezentované na špajdlech, grilovaná zelenina ideálne s mäsom alebo rybami. Príprava na balkóne, na terase alebo v letnej kuchyni, varenie na planche alebo na grile je veľmi príjemné, pretože aperitív môžete zdieľať so svojimi hosťami.

Nájdite naše skvelé nápady na originálne recepty na grilovanie

Rastlinný tate tatín

Koláče koláčov nie je možné vyrábať iba s jablkami. S paradajkami, paprikami alebo dokonca baklažánom bude pikantný tarte tatin perfektný ako aperitív alebo predjedlo. A ak nemáte príliš veľa času na to, aby ste si znečistili ruky, kúpte lístkové cesto.

Koláče sa vyrábajú nielen z jabĺk!

Rastlinné teriny

Pre čerstvý a ľahký štartér nič nie je ako dobrý zeleninový terin. Grilované mäso alebo ryby môžu sprevádzať kozí syr cuketa, cesnak a mätová miska alebo miska s tromi paprikami. Výhodou tohto letného receptu je, že si ho môžete pripraviť deň vopred a nasledujúci deň postaviť nohy pod stôl!

Studenú zeleninovú misu podávame ako predjedlo alebo ako sprievod