Informácie

Funguje: ako sa zbaviť vnútornej omietky?

Funguje: ako sa zbaviť vnútornej omietky?

Mal svoj rozkvet… áno, ale v 70. a 80. rokoch. Omietka sa stala pre nás interiérom: štípne, zaberá prach, bráni nám vytvárať diery v stene ... Aj s ňou je ťažké odvážiť sa zafarbiť, pretože drsnosť ju nezvyšuje. Stručne povedané, ako sa toho zbavíme? Dáme vám naše tipy!

1. krok: definujte typ omietky

Nie všetky omietky sú rovnakej povahy, techniky na ich odstránenie sa preto budú tiež líšiť. Predtým, ako začnete, určte, s ktorou omietkou máte čo do činenia! A ak máte pochybnosti, zavolajte na pomoc murára alebo sadrokartónu. - Plastová omietka prechádzajúca pomocou valčeka je rozpoznateľná, pretože nie je príliš drsná a pravidelné videnie sa šíri ako tapeta. - Omietkové vlákno tiež nemá výraznú drsnosť a je relatívne hladké. - Sadra alebo omietková malta: je to veľmi drsné a agresívne, keď na ňu položíte ruku? Nešťastie, máte čo do činenia s hrubou omietkou, ktorú je ťažké odstrániť. Tiež si uvedomte, že omietku, ktorá bola natretá, nech je jej podstata akákoľvek, je ešte ťažšie odstrániť.

© Účel

Sádra bez omietky urobí miestnosť jasnejšou a už nebude prachovým hniezdom!

2. krok: v takom prípade odstrániť omietku?

Ste pripravení vyhrnúť si rukávy a začať? Ak máte plastovú alebo vláknitú omietku, uvedomte si, že sú vo vode rozpustné. Preto máte možnosť použiť odstraňovač tapiet, pretože vodná para bude postupne odstraňovať omietku. Ďalšou možnosťou je, že si stenu veľkoryso nastriekate horúcou vodou a potom, keď je dobre zmäknutá, omietnite ju pomocou omietky. Na maltové omietky budete potrebovať veľa sily a trpezlivosti, ak ich chcete odstrániť pomocou špachtle. Ďalšia technika: omietku omietnite skôr, ako nad ňou prejdete brúsku, aby bola hladká. Naša rada: pustite sa do tejto tvrdej práce, len ak sa jedná o časť vašej vnútornej steny!

3. krok: v takom prípade ho pokryť?

Niekedy je vhodnejšie zvoliť iné riešenie, ako sa zbaviť vnútornej omietky: radšej ju zakryte, než odstránite. Na tento účel existujú nátery špeciálne navrhnuté tak, aby náplasť zmizla (takmer) akoby magicky. Pretože tam opäť sú kroky početné. Svoj povrch musíte vyčistiť napríklad pomocou vysávača a navlhčenej handričky, aby ste odstránili všetok prach. Potom použite nôž na pokrytie výplne tak, aby vrstvy úplne zakrývali drsné okraje omietky. Znovu poskytnite minimálne dve alebo viac náplasti. Keď je omietka suchá (nechajte 24 až 48 hodín), použite hladký brúsny papier na jemnú drsnosť. Uvidíte, že je dôležité poskytnúť dostatočnú poťahovú vrstvu, aby sa neobjavili žiadne dutiny. Ďalšou možnosťou je umiestniť sadrokartónové dosky priamo na omietnutú stenu. Za týmto účelom musíte zaistiť, aby bola omietka dobre upevnená (pri pokuse o odlepenie je veľmi ťažké ju odstrániť) a aby bola vaša stena dokonale zdravá. Keď sú nainštalované sadrokartónové dosky, môžete ich pokryť farbou alebo netkanou tapetou.

© Účel

Omietku, ktorú je možné príliš ťažko odstrániť, je možné pokryť vhodným náterom

Ak máte čo do činenia s omietkami, ktoré sa dajú ťažko odstrániť a ktoré sú prítomné takmer na všetkých stenách, môže byť lepšie sa ich sami zbaviť a privolať odborníkov. Neváhajte požiadať o súťaž v niekoľkých citátoch. Úspora času a energie bude významná!